reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dziewczyny z jakich wy korzystacie aplikacji, tych które odliczają, który to tydzień/dzień, pokazują informacje o tym tygodniu, wielkość płodu, dni do porodu odliczaja itd?
Bo ja już chyba ściągnęłam 3cią aplikacje z kolei i dziwnie liczy tzn, że jestem już w 14 tygodniu. To ja już sama nie wiem o co chodzi. A z dni wychodzi mi 12tydzien6 dzień. Chciałabym taka dokładna, która liczy rzeczywisty tydzień, a nie przeskakuje już na kolejny.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
@MalinaMalina tak zawsze lubiłam gotować :)
Już myślę co jeszcze dziś zrobić jak skończę pierogi kleić [emoji23]
@Gola84 przez nudności też można się odwodnić i mieć problem z morfologia bo mało się pije i je. W pierwszym trymestrze trzeba 300kcal dziennie więcej jeść. I przynajmniej dwa litry wody.

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
z tą woda i morfologia prawda... ostatnio byłam.na wizycie i lekarz się przerazil, że tak gęsta krew ...zalecił mi acard i w karcie wpisał : pić z wykrzyknikiem . Przestraszylam się i pije około 3 litrów teraz
 
Mam wizytę dopiero w czwartek, po miesiacu przerwy. Czy wam tez tak sie ciagnie czas pomiedzy wizytami? Czy badania preenatalne oprocz wiedzy na temat potrncjalnej choroby czemus jeszcze sluzy? Np. Profilaktyce lub leczeniu? Bo nie wiem czy naciskac na nie lekarza.


Ja byłam ostatni raz 4 stycznia, a na NFZ mam dopiero na 2 lutego. Ale jutro idę na usg genetyczne prywatnie do lekarza, jakoś mu bardziej ufam i czuje lepsza opiekę i informacje i podejście niż tam w przychodni gdzie za każdym razem się położna pyta czy ja w ciąży jestem.. a kartę dopiero mi zakładać będą 2 lutego gdzie to już prawie 14 tydzień. Także tez mi się bardzo dłuży ten czas.. [emoji45] ja niestety mało co wiem na ten temat, tyle tylko co lekarz mówił na NFZ, ale on to mnie wysyłał na prenatalne do Wrocławia albo Zielonej Góry i koszt około 600 zł, a tu pod domem praktycznie mam prywatnego lekarza, który za jutrzejsza wizytę weźmie z 250 zł, ale właśnie powiedział, że nifty i pappa nie będzie robił tylko na podstawie dokładnego badania usg genetycznie wszystko zmierzy i sprawdzi, to jest bardziej rzeczywisty wynik niż te z krwi, które podobno liczą jakieś statystyki i nie do końca później się okazuje, że dziecko będzie chore, a wynik wyszedł, że tak - okazuje się że wszystko jest prawidłowo.


oar8flw1mdp5ujvp.png
 
Dziewczyny z jakich wy korzystacie aplikacji, tych które odliczają, który to tydzień/dzień, pokazują informacje o tym tygodniu, wielkość płodu, dni do porodu odliczaja itd?
Bo ja już chyba ściągnęłam 3cią aplikacje z kolei i dziwnie liczy tzn, że jestem już w 14 tygodniu. To ja już sama nie wiem o co chodzi. A z dni wychodzi mi 12tydzien6 dzień. Chciałabym taka dokładna, która liczy rzeczywisty tydzień, a nie przeskakuje już na kolejny.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja mam HiMommy - urocza aplikacja, dziecko codziennie zostawia dla Mamy jakąś wiadomość ;) i jeszcze mam Preglife. Jestem zadowolona.
z tą woda i morfologia prawda... ostatnio byłam.na wizycie i lekarz się przerazil, że tak gęsta krew ...zalecił mi acard i w karcie wpisał : pić z wykrzyknikiem . Przestraszylam się i pije około 3 litrów teraz


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poza tym dzien dobry :) nadrobilam Wasze wpisy i mam przed oczami pierogi [emoji23][emoji23] musze zaczaic sie na tego Iidlomixa jak będzie kiedyś dostępny. Spokojnej niedzieli ;)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ankan, wez sobie oscillococcinum bardzo pomaga! *spam* syrop i tabletki do ssania na katar inhalacje z soli 3% - dużo herbatki z miodem cytryna i imbirem. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę [emoji6]

Mamadrugiraz, daj znać jak zareagowali teściowie [emoji6]

Monika121326 mój mąż jest żołnierzem zawodowym. Strasznie dużo ma służb a ostatnio ciągnie co 24h [emoji17] Nienawidzę spędzać weekendów sama z córcia jakoś mi smutno [emoji17]

Ciichosza, też ostatnio myślałam o jakieś grupie na fb jak coś znajdziesz daj znać [emoji6]

cdn[emoji6]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny z jakich wy korzystacie aplikacji, tych które odliczają, który to tydzień/dzień, pokazują informacje o tym tygodniu, wielkość płodu, dni do porodu odliczaja itd?
Bo ja już chyba ściągnęłam 3cią aplikacje z kolei i dziwnie liczy tzn, że jestem już w 14 tygodniu. To ja już sama nie wiem o co chodzi. A z dni wychodzi mi 12tydzien6 dzień. Chciałabym taka dokładna, która liczy rzeczywisty tydzień, a nie przeskakuje już na kolejny.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom


ja mam " moja ciąża" i w czartki (tak mi przeskakuje na kolejny tydzień) zmienia mi sie z np z 13 na 14 Podaje tydzień rozpoczęty a lekarze podają wiek ciąży jako ten zakonczony tydzien. Dlatego pdejmuje sobie jeden tydzień od tego z aplikacji
 
Ja byłam ostatni raz 4 stycznia, a na NFZ mam dopiero na 2 lutego. Ale jutro idę na usg genetyczne prywatnie do lekarza, jakoś mu bardziej ufam i czuje lepsza opiekę i informacje i podejście niż tam w przychodni gdzie za każdym razem się położna pyta czy ja w ciąży jestem.. a kartę dopiero mi zakładać będą 2 lutego gdzie to już prawie 14 tydzień. Także tez mi się bardzo dłuży ten czas.. [emoji45] ja niestety mało co wiem na ten temat, tyle tylko co lekarz mówił na NFZ, ale on to mnie wysyłał na prenatalne do Wrocławia albo Zielonej Góry i koszt około 600 zł, a tu pod domem praktycznie mam prywatnego lekarza, który za jutrzejsza wizytę weźmie z 250 zł, ale właśnie powiedział, że nifty i pappa nie będzie robił tylko na podstawie dokładnego badania usg genetycznie wszystko zmierzy i sprawdzi, to jest bardziej rzeczywisty wynik niż te z krwi, które podobno liczą jakieś statystyki i nie do końca później się okazuje, że dziecko będzie chore, a wynik wyszedł, że tak - okazuje się że wszystko jest prawidłowo.


oar8flw1mdp5ujvp.png
Dzieki za odpowiedz. Rowniez chodze prywatnie bo brakuje mi cierpliwości do poanstwowej opieki zdrowotnej. Moj lekarz jest ordynatorem na oddziale w szpitalu wiec chyba po prostu mu zaufam i zdam sie na niego.
 
Będzie wszystko dobrze, myśl pozytywnie[emoji846] to będzie usg genetyczne? Na która godzinę masz?
Ja tez jutro wizyta przed południem, na usg genetyczne. Chciałam z samego rana jak zwykle, bo mam na 13 do pracy i wolałam jeszcze być chwile w domu, ale już nie wybrzydzam, ważne, że w końcu idę [emoji5] a we wtorek idę zrobić badania wszystkie do laboratorium ze skierowania od lekarza z NFZ i mi łaskawie założy kartę ciąży w 14 tygodniu [emoji28][emoji28][emoji28][emoji28]


oar8flw1mdp5ujvp.png
Zwykle na 17... mam stresa bo rok temu przezylam to samo co nasze dziewczyny z forum i nie potrafię tego opanować... Tobie też życzę powodzenia. Jutro mam nadzieje ze będziemy się śmiały [emoji5]
 
reklama
Do góry