reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Wstyd się przyznać ale ja swojej małej jeszcze nic z zabawek nie kupiłam. Nie wiem co bym mogla. Czym bawi się 2.5 miesięczne dziecko ? Ładnie zajmuje się sobą , ale chciałabym zeby coś miała swojego do zabawy.. co wy kupujecie maluchom ?

Moja póki co męczy ślimaka z leżaczka haha :) ciągle go uderza rączka:)
No i pokazujemy jej książeczkę kontrastową :)
Ale moja jest chyba miesiąc prawie młodsza od Twojej to może już jakaś lekką grzechotke do rączki? :)
 

Załączniki

  • 20181012_102030.jpg
    20181012_102030.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 98
  • 20181005_164937.jpg
    20181005_164937.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 101
reklama
Wstyd się przyznać ale ja swojej małej jeszcze nic z zabawek nie kupiłam. Nie wiem co bym mogla. Czym bawi się 2.5 miesięczne dziecko ? Ładnie zajmuje się sobą , ale chciałabym zeby coś miała swojego do zabawy.. co wy kupujecie maluchom ?
Moja ma tą żabke i ją uwielbia ,do tego ma karuzelke nad lozeczkiem ,ktora rowniez uwielbia i grzechotką sie zaczela bawic ;) no i oczywiscie swoje rece :D aaa i co zauwazylam uwielbia gniesc kocyk i pieluche i wkladac to do buzi ,wiec taka maskotka/gryzak szmacianka bylaby spoko ;)
 
Jak sprawa się ma u was z klinem w łóżku? Przyznam że dziś pierwsza noc bez niego za nami. Zosia tak się wierciła i budziła się w poprzek łóżka a co gorsze czasem nosem w materacu. Dla jej dobra musiałam już go wyciągnąć ale mam czasem obawy czy po wypiciu mleka jeśli uleje to czy się nie udusiła.
 
A tego to nie wiedzialam.. i nawet nie zwrocilam uwagi :D musze wyprobowac :D

Koniecznie kochana :) bo to dużo daje. Ja w sumie tak instynktownie od momentu wyjścia ze szpitala robię j zawsze jak ją nakarmię to usypia przy cycu i trzymam ją minimum 20 min przy sobie i później delikatnie klade na łóżko i przeważnie obok niej, bo tez sobie odpoczywam i nawet jak zacznie się coś tam wiercić to wtedy szybko paluch w pieluchę na śpiocha żeby szybko zareagować na zmianę pieluchy i dać cyca i śpi dalej :) i jakoś dzień zlatuje.
 
Muszę tak zacząć robić. Bo nie wiedziałam wcześniej o tych fazach snu. Myślałam , że moja po prostu śpi parę minut [emoji23] a nie chciałam jej długo trzymać na rękach bo myślałam że prześpi pół godziny u mnie ja nic nie zrobię w tym czasie a ona już się obudzi. To muszę ją dłużej trzymać i usypiac :)

Dokładnie tak :) trzymam kciuki za powodzenie misji hah :)
 
Jak sprawa się ma u was z klinem w łóżku? Przyznam że dziś pierwsza noc bez niego za nami. Zosia tak się wierciła i budziła się w poprzek łóżka a co gorsze czasem nosem w materacu. Dla jej dobra musiałam już go wyciągnąć ale mam czasem obawy czy po wypiciu mleka jeśli uleje to czy się nie udusiła.
Ja jeszcze mam kliny i na razie ich nie wyciągam. Michał przez nie też zjeżdża i ląduje w poprzek, ale u nas klin to konieczność [emoji4]
 
Moja póki co męczy ślimaka z leżaczka haha :) ciągle go uderza rączka:)
No i pokazujemy jej książeczkę kontrastową :)
Ale moja jest chyba miesiąc prawie młodsza od Twojej to może już jakaś lekką grzechotke do rączki? :)

Czego moja już nie ma na tym leżaczku :D ślimak już się znudził :D
2018-10-12 10.41.36.jpg
 

Załączniki

  • 2018-10-12 10.41.36.jpg
    2018-10-12 10.41.36.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 270
Wstyd się przyznać ale ja swojej małej jeszcze nic z zabawek nie kupiłam. Nie wiem co bym mogla. Czym bawi się 2.5 miesięczne dziecko ? Ładnie zajmuje się sobą , ale chciałabym zeby coś miała swojego do zabawy.. co wy kupujecie maluchom ?

Moja tez nie ma żadnych zabawek w sumie, bo wcześniej nie umiała chwytać rączkami skoro miała ciagle w pięść zbite je ;) ale teraz zabawiam ją nad głowa jej macham taka kostka z rossmana i ona bardzo lubi ją obserwować i słuchać dźwięku jak brzęczy a czasami wsadzam jej w rączkę ją tym plastikowym elementem i trzyma przez przypadek i jak rusza ręka to i tą kostka. Ma ona tez szeleszczące te elementy takie listki, ma lusterko, czerwona sciana, która najbardziej jej przypadła do gustu, żółta ścianka z uśmiechnięta minka i ona wtedy tez się uśmiecha do niej.
IMG_1890.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1890.JPG
    IMG_1890.JPG
    563,5 KB · Wyświetleń: 272
reklama
Koniecznie kochana :) bo to dużo daje. Ja w sumie tak instynktownie od momentu wyjścia ze szpitala robię j zawsze jak ją nakarmię to usypia przy cycu i trzymam ją minimum 20 min przy sobie i później delikatnie klade na łóżko i przeważnie obok niej, bo tez sobie odpoczywam i nawet jak zacznie się coś tam wiercić to wtedy szybko paluch w pieluchę na śpiocha żeby szybko zareagować na zmianę pieluchy i dać cyca i śpi dalej :) i jakoś dzień zlatuje.
Tzn ona w nocy mi spi i gdy sie wierci to na spiocha daje jej jesc ;) ale w ciagu dnia nieraz odkladalam ja szybciej i sie budzila..
 
Do góry