reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

A jest w ogóle coś takiego jak czas, który uznaje się już za bezpieczny? O co mi chodzi. Jeśli jest już na przykład ten 10 tydzień i wszystko rozwija się prawidłowo, to można uznać, że będzie już tak do końca? Czy serduszko może się zatrzymać nawet i w 13tc? Jak to wygląda?
W całej ciązy nie ma chyba tak bezpieczonego czasu gdzie z całą pewnością można swierdzić że już będzie ok. Według statystyk po 8tc ryzyko poronienia spada do 10% a jak jest już serduszko na usg to spada do 3%. Także jest już w miarę bezpiecznie, ale zawsze pozostaje te kilka procent. Zresztą oprócz ryzyka poronienia jest mnóstwo innych komplikacji które mogą wystąpić. Ja robię wszystkie badania, dbam o siebie ale nie myślę o tym, przynajmniej się staram. Po co dodatkowo się stresować, na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu
 
reklama
Oj, okropną mam zadyszkę,córka jezdziła na hulajnodze do przedszkola teraz ma zakaz bo myślałam że ducha wyzionę!O wejściu na trzecie piętro nie wspomnę,raczej mam tempo mojego 2 i pół latka,co piętro odpoczynek:tak::sorry2:Ale przynajmniej włazi Sam.
No to mój syn powrót z przedszkola biegiem [emoji23] on nigdy nie chodził z zawsze biegał, normalnie jak tempa dotrzymuwalam to teraz jest tylko 'Aluś zwolnij' , ' Aluś poczekaj na mamę' itp [emoji23][emoji23]

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
No to mój syn powrót z przedszkola biegiem [emoji23] on nigdy nie chodził z zawsze biegał, normalnie jak tempa dotrzymuwalam to teraz jest tylko 'Aluś zwolnij' , ' Aluś poczekaj na mamę' itp [emoji23][emoji23]

ckai9jcgk10emd23.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
O matko aż się boję mój syn też wulkan energii, ale na razie jezdzi w wózku do lipca...wiadomo.Córka grzeczna za rączkę zawsze jak nie jest hulajnogą czy rowerem,zawsze czeka przy przejściach,taki aniołek.:biggrin2: Dla Michała będę musiała chyba kupić dostawkę może nie będzie mi wtedy uciekał....
 
Nie biorę zadnych tabletek ani luteiny. Wlasnie tez pomyslalam ze moze to po stosunku (byl rano) . Oby to tak bylo ....

ja w pierwszej ciąży po sexiku tak miałam kilkankropel plamien ,jedz na ip ale myślę ze to nic takiego daj znać koniecznie co i jak.

ja tez mam zadyszki okropne ;(jak stara kobieta.

tez jesteście takie nerwowe i placzliwe czy tylko ja tak mam?;\
 
Ja tez jestem chodząca bomba ;) co chwile się obrywa mojemu mężowi, ale przynajmniej wie, ze to przez hormony.

Poza tym non stop jem..masakra już 1.2 kg na plusie..


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Na szczęście nerwowa nie jestem ale baaardzo łatwo się wzruszam. Byle drobiazg jest w stanie doprowadzić mnie do łez, potem szybko się ogarniam i jest ok.
Zadyszki nie mam. Dziś wyskoczyliśmy z mężem na rower i utrzymywałam tempo prawie jak w sezonie bez trudu więc cieszę się bardzo. Tyle że ja to w ogóle mam jakieś fory w tej ciąży, praktycznie zero uciążliwych objawów, gdyby nie to, że cycki jak kamienie i bolą, pobolewa mnie podbrzusze i czasem mam uczucie ciągnięcia, a okresu już prawie dwa miesiące nie widziałam to wszystko toczy się normalnie. Aż jakoś tak dziwnie. Lekarka skwitowała to: "Oby tak dalej" :D
 
Serduszko mojej Amelki zatrzymało się w 33tc więc nie ma bezpiecznego w 100%czasu. Choć w 2trymestrze ryzyko jest minimalne.
Pogoda piękna a ja czuję się jak wrak... ledwo z kanapy się podnoszę... chłopcy doprowadzają mnie do szału... brzuch jakoś ciągnie i latam siku ci chwile. Jak ja bym chciała już sierpień!!

Ech właśnie podczas podcierania ponownie zobaczyłam podbarwiony śluz... wykończę się... w czasie kiedy powinna być owulacja plamienie w czasie kiedy okres-plamienie... jak się nie uspokoi to pojadę na izbę...

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja się szybciej denerwuje i tez łatwiej mnie doprowadzić do łez.
Co do zadyszki to jeszcze nie mam ale jednak szybciej się mecze niż wcześniej.
I zdecydowanie szybciej mi się spać chcę.
 
Do góry