reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ja się dziś trochę wkurzam od rana . Położna miała być w piątek , cisza.. dzisiaj zero odzewu no kurcze .. chodzi nawet o to że jestem leżąca i nie mam codziennie czysciutko , nie jestem codziennie ubrana bo zdarza się że leżę w majtasach jak gorąco .. a ona nie może przyjść wtedy co się umówiliśmy.

Druga sprawa mój mąż teraz chodzi w systemie 12h i ma dużo dni wolnych uznał że chce dorobić. Znalazł ogłoszenie gdzie płacą 35zl na rękę i to jest 24 godziny w tygodniu . Tak się ucieszył a okazało się że ma w umowie takie coś że nie może podjąć pracy w innej firmie zajmującej się tym samym żeby tajemnic firmy nie zdradzał :/

No i mój ulubiony szwagier pojechał pół roku temu do Danii. Miał tam być chwilę a wczoraj oznajmił że szuka pracy u Duńczyka i chciałby być tam z 2 , 3 lata .. wiec nawet nie liczę że wróci tym bardziej że jest zachwycony życiem tam.. szkoda bez niego tak głupio nawet do teściowej jechać :(

1. To może zmień położna ? Skoro jest nie słowna.. chyba, że coś się wydarzyło a to jednorazowa sytuacja. To wtedy nie masz się co denerwować, wszyscy jesteśmy ludźmi :** i jeśli wpadła by niespodziewanie to nie masz się co przejmować bałaganem. Może napisz jej SMS, żeby dała znać kiedy konkretnie mogłaby Cię odwiedzić. :)
2. Przykro mi.. duzo by Wam to pomogło :/
Mógłby sprobowac pracować po kryjomu ale to za duze ryzyko utraty pracy z w trybie natychmiastowym i możliwa dużą karą. Musi w takim razie szukać czegoś innego :/
3. A co do szwagra to nie wiem co powiedzieć.. kazdemu należy się lepsze życie więc powinnaś się cieszyć , że mu się powodzi. A na pewno będzie Was odwiedzał :)
 
reklama
Myślicie , że skoro u mnie możliwy wczesny poród to powinnam byc przygotowana i mieć z trzy komplety rozm. 50 ? Czy 56 wystarczy ?
Wydaje mi się że 50 możesz odpuścić bo ten wcześniejszy poród dla mnie to trochę straszenie ;) jeśli nic się nie dzieje od tych twardnien to dlaczego miałabyś wcześniej rodzić ? Wiadomo każdej z nas może się zdarzyć ale nawet jak któraś wcześniej urodzi i rozmiar 50 będzie potrzebny to wtedy raczej dzidziuś będzie leżał w szpitalu więcej niż 2 dni i spokojnie można zamówić chociaż coś z allegro
 
1. To może zmień położna ? Skoro jest nie słowna.. chyba, że coś się wydarzyło a to jednorazowa sytuacja. To wtedy nie masz się co denerwować, wszyscy jesteśmy ludźmi :** i jeśli wpadła by niespodziewanie to nie masz się co przejmować bałaganem. Może napisz jej SMS, żeby dała znać kiedy konkretnie mogłaby Cię odwiedzić. :)
2. Przykro mi.. duzo by Wam to pomogło :/
Mógłby sprobowac pracować po kryjomu ale to za duze ryzyko utraty pracy z w trybie natychmiastowym i możliwa dużą karą. Musi w takim razie szukać czegoś innego :/
3. A co do szwagra to nie wiem co powiedzieć.. kazdemu należy się lepsze życie więc powinnaś się cieszyć , że mu się powodzi. A na pewno będzie Was odwiedzał :)
Położna niby jest dobra w tym co robi, więc póki mi ostro za skórę nie zalezie to będę tolerować jej " wybryki " i poślizgi czasowe :D
Co do pracy nie ma możliwości by to robil na lewo , mąż ma taką pracę dość odpowiedzialną i nawet ma kontrolę policji w domu ( bardzo rzadko ) jeszcze by go do więzienia wpierniczyli :D
Co do szwagra cieszę się bardzo że mu się układa , ale on dla mnie jest jak brat , to jedna z najbliższych mi osób, trochę nawet jak przyjaciółka i po prostu mi go brakuje no i ma być chrzestnym oczywiście a mały będzie go mało widział :( może się oswoje z tą myślą
 
Właśnie od stycznia nie siedzę w ogóle w internecie i nie czytam. Bo już nie raz tylko nerwów straciłam bo dobierałam sobie do głowy głupot. Mniej więc tak, wiem co jest normalne a co nie. Ale jeśli chodzi o skurcze i bóle menstruacyjne w ciazy do tego po 30 tygodniu to już zgłupiałam. Bo na jednej stronie pisze , że to bóle przepowiadające a na drugiej , że odklejenie się łożyska lub poród. I badz tu mądry.. od teraz będę super panikara i mogą mnie nawet mieć dość na IP.:D Nie będę czekać az coś się stanie..
Bo wiadomości z internetu trzeba mocno filtrować :) jeśli Cię to stresuje, to faktycznie lepiej nie czytać. Ja to mam odchył w drugą stronę, prędzej coś zbagatelizuję, niż za bardzo się przejmę, to też nie jest dobre [emoji1] a masz już swoją położną? Jak coś do niej zawsze można zadzwonić i spytać :)

No i dobrze słuchać swojej intuicji. Ja ostatnio od rodziny opieprz zebrałam, że pozwoliłam się gorączce u mnie rozwinąć do 38,2 i nie gnałam do lekarza. Ale wyszło koniec końców na moje, bo infekcja się uspokaja, uniknęłam 4 (!!!) już antybiotyku. A wzięłam tylko raz paracetamol przy tej temp, piję syropek z babki lancetowej, rutinoscorbin, sinupret i same domowe specyfiki [emoji4] ponoć do 38 st trzeba dać się organizmowi rozgrzać, powyżej 38 trzeba zbijać, bo dłużej utrzymująca się taka temp może do skurczy doprowadzić.
Super hartowanie .. heh :huh:
A co do ubierania też nie mam pojecia czy sobie poradzę.. wczoraj na spacerze z koleżanką też o tym rozmawialysmy. Synek ma 3 tygodnie a ona nadal nie wie czy dobrze go ubiera.. było ciepło ale miejscami wiatr i nie wiedziała czy ściągnąć czapeczkę czy nie.. miał na sobie tylko pajacyk i rozsunięte bluzę.. wydaje mi się , że gdyby miał body to było by lepiej , wtedy ściągnęła bym bluzę i w razie wiatru okryła cienkim kocykiem. Choć też do końca nie wiem czy nie za gorąco.. :hmm:
No mi osobiście najbardziej praktyczne wydaje się ubieranie na cebulkę. Zawsze można łatwo dostosować ubranko dk zmiennych warunków. Przez to ja idę w same spodenki, polspiochy, bodziaki i bluzy/sweterki.
 
Ja się dziś trochę wkurzam od rana . Położna miała być w piątek , cisza.. dzisiaj zero odzewu no kurcze .. chodzi nawet o to że jestem leżąca i nie mam codziennie czysciutko , nie jestem codziennie ubrana bo zdarza się że leżę w majtasach jak gorąco .. a ona nie może przyjść wtedy co się umówiliśmy.

Druga sprawa mój mąż teraz chodzi w systemie 12h i ma dużo dni wolnych uznał że chce dorobić. Znalazł ogłoszenie gdzie płacą 35zl na rękę i to jest 24 godziny w tygodniu . Tak się ucieszył a okazało się że ma w umowie takie coś że nie może podjąć pracy w innej firmie zajmującej się tym samym żeby tajemnic firmy nie zdradzał :/

No i mój ulubiony szwagier pojechał pół roku temu do Danii. Miał tam być chwilę a wczoraj oznajmił że szuka pracy u Duńczyka i chciałby być tam z 2 , 3 lata .. wiec nawet nie liczę że wróci tym bardziej że jest zachwycony życiem tam.. szkoda bez niego tak głupio nawet do teściowej jechać :(
Ty nadal musisz lezec? Ojej :( ja tez nie lubie jak ktos mi przychodzi niespodziewanie, nie zawsze mam checi do sprzatania i w ciazy jak siedze w domu to gora od pizamy i majtasy :D

Chcialam dzisiaj nagrac na tel jak mi brzuch sie mocno ruszal ale akurat kamerka sie zawiesila :( co za peszek
 
Myślicie , że skoro u mnie możliwy wczesny poród to powinnam byc przygotowana i mieć z trzy komplety rozm. 50 ? Czy 56 wystarczy ?
Myślę że nie. Myślę że jak się okaże że urodzisz wcześniej to kupisz albo użyjesz tych 56 i też będzie dobrze. Bez sensu wydawać kasę jak nie wiesz czy ci się to przyda. Ja córkę miałam rodzić wcześniej nawet w 30 TC powstrzymywali poród a urodziłam w 39 TC i miała 56 cm.
Poza tym o ile się nie mylę miałaś podawane sterydy na rozwój płuc i to też ponoć powoduje że dziecko lepiej przybiera na wadze i u mnie się to sprawdziło.
 
Ty nadal musisz lezec? Ojej :( ja tez nie lubie jak ktos mi przychodzi niespodziewanie, nie zawsze mam checi do sprzatania i w ciazy jak siedze w domu to gora od pizamy i majtasy :D

Chcialam dzisiaj nagrac na tel jak mi brzuch sie mocno ruszal ale akurat kamerka sie zawiesila :( co za peszek
Do wizyty leżę na pewno. Czyli jeszcze ponad tydzień .

Mój nie bardzo lubi być gwiazda i nie daje się nagrywać. Jak sięgam po telefon to się uspokaja . Ale może i dobrze bo mam takie owłosienie na brzuchu że szok [emoji33]
I te włosy ( one są czarne ! ) Stają jak mały się rusza . Jest nawet taki jeden włos co ma 2cm :(
 
Ja też panikowalam z bólami jak na okres ale lekarz mnie zapewnia że to normalne no i w sumie trochę z was pisze że je ma .. niby na poród są bardzo bolesne . Raz mnie bolało mocno pojechalam na IP ..leżałam dwa dni w szpitalu tak mnie lekarz zbeształ że sobie szukam problemów sama . Także ja też już nie wiem co jest normalne a co nie . Ale teraz mniej panikuje , podobno poród łatwo jest rozpoznać
No i widzisz. Jechać bo się kobieta martwi to jeszcze lekarz wyśmieje , (u mnie też tak było, jak pojechałam bo nie czułam ruchów) a nie jechać bo się nie chce panikować to później gadanie wszystkich w okol w tym lekarzy , że się olało coś tak poważnego..
Poród może i łatwo rozpoznac, a coś nie bezpiecznego dla dziecka jak odklejenie łożyska itp ? Bo jak do bólu brzucha dochodzi ostry ból w kręgosłupie to chyba też nie dobrze. Chociaż teraz już sama nie wiem.
 
reklama
No i widzisz. Jechać bo się kobieta martwi to jeszcze lekarz wyśmieje , (u mnie też tak było, jak pojechałam bo nie czułam ruchów) a nie jechać bo się nie chce panikować to później gadanie wszystkich w okol w tym lekarzy , że się olało coś tak poważnego..
Poród może i łatwo rozpoznac, a coś nie bezpiecznego dla dziecka jak odklejenie łożyska itp ? Bo jak do bólu brzucha dochodzi ostry ból w kręgosłupie to chyba też nie dobrze. Chociaż teraz już sama nie wiem.
Naprawdę nie wiem jak z tym łożyskiem odklejajacym , ale jeśli by to lekarz podejrzewał to na pewno kazał by jechać gdzieś z tym :)a nie plami się przy tym ? No i ból chyba pojawia się więcej razy jak raz , nie ? No i pytanie co znaczy ostry ból w kręgosłupie i jaki ty miałaś.. ja mam właśnie problem w tym że nie umiem ocenić bólu i go opisać .. mam nadzieję że w drugich ciążach będzie nam lepiej oceniać sytuację
 
Do góry