reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Dziewczyny mam pytanie.
Od 15.01.2018 jestem zarejestrowana w firmie męża jako współpracownik. Wcześniej nigdzie nie pracowałam. Wiem, że musi minąć 90dni wyczekiwania abym mogła iść na zwolnienie i tu mam pytanie. Mam policzyć sobie 90 dni od 15ego stycznia czyli do 15ego kwietnie i od 16eg kwietnia mogę wziąć zwolnienie? To się liczy dni robocze tak? Jeśli któraś wie była bym wdzięczna za odpowiedź. Dzwonię do zusu od rana i dupa ciągle jestem któraś tam w kolejce i nie mogę się połączyć.
 
reklama
Zobacz sobie aptekę gemini. Ja byłam w szoku gdzies na jakimś forum pisały dziewczyny ze porównują sobie ceny w exelu w stosunku co do innych aptek i jest tam najtaniej. Ja sprawdziłam tam oprócz wlasnie różnych maści wkładek itp na ceny butelek i smoczków i jestem w szoku i napewno tam bede zamawiać bo wychodzi najtaniej [emoji3][emoji106]
A jaki mniej więcej koszt wysyłki jest ? To może zamowie pare rzeczy jak tam jest taniej , a akutat witaminy mi sie kończą :)
 
Ja tez mam słaby brzuszek jak na 5 miesiąc ale to dobrze bo jeszcze sobie polatam, ważne ze na polowkowym masa dzidziusia jest prawidłowa hehe podbijam rossmana :D przelewki przyszedł

A byłam w pepco i zaopatrzenia się na Allegro u tego sprzedawcy co któraś z was podesłała, pieluchy złotowe droższe niby nic ale tak do złotówki i zwraca mi się za przesyłkę która jest stosunkowo tania bo niecałe 9zl, a wybór pieluch w sówki, krówki, muszę kupić prześcieradełko do gondoli, stwierdziłam ze nie będę kupowała jakiegoś oczorypnego i wezmę szarny w białe gwiazdeczki,mino ze mnie takie kolorowe kuszą ale za pstrokate będzie, maja tez prześcieradełka na przewijaka, wykładni laktacyjna za fajna cenę, smoczki tez wypatrzyłam 10zl taniej niż w sklepie :D już przeżyje te kremy, płyny i butelki ze ich nie ma Haha



Sorki za błędy ale idę chodnikiem i sobie do was pisze nie kontroluje słownika który mi towarzyszy i zamienia słowa
 
Ostatnia edycja:
Tak sobie czytam i zaczynam głupiec, co będziecie stosować do kąpieli maluszka? A po kąpieli ? Piszą ze najlepiej naturalne składniki wlewać do wody lub do okresu raczkowania myć w samej wodzie, a po kąpieli nie stosować nic jeżeli skóra nie jest sucha... i co ja mam kupić? Jakie preparaty wybrać? Ehm
Ja będę stosować, to co zwykle używałam u Jasia i wcześniej u Kuby: szampon żel do kąpieli od 1 dnia życia Nivea lub Hipp a do tego tradycyjnie oliwkę bambino. Dodam, że nie kąpię niemowląt codziennie,a smarowanie oliwką Jasio bardzo lubił, takie masowanko, ależ się ciszył :D
 
A jaki mniej więcej koszt wysyłki jest ? To może zamowie pare rzeczy jak tam jest taniej , a akutat witaminy mi sie kończą :)
W gemini jest mega tanio. Od półtora roku tylko tam zamawiam. Przesyłka jest droga jeśli kupujesz sama. Najlepiej byłoby się spiknąć z koleżankami czy rodzinką i wtedy zrobić większe zamówienie i mieć przesyłkę za darmo[emoji5]
 
7E907095-808C-451D-AF06-0651CEEABFCC.jpeg
00CD0A2A-2B32-42D2-8F15-EEB8295D1641.jpeg
00CD0A2A-2B32-42D2-8F15-EEB8295D1641.jpeg
Kupiłam nie tylko kosmetyki Haha ale tak mnie skusili cena ze wzięłam te największe i krem z gratisem, tylko nie piszcie ze przepłaciłam :D
 

Załączniki

  • 00CD0A2A-2B32-42D2-8F15-EEB8295D1641.jpeg
    00CD0A2A-2B32-42D2-8F15-EEB8295D1641.jpeg
    468,9 KB · Wyświetleń: 432
  • 7E907095-808C-451D-AF06-0651CEEABFCC.jpeg
    7E907095-808C-451D-AF06-0651CEEABFCC.jpeg
    665,7 KB · Wyświetleń: 431
reklama
Dziewczyny jak myślicie jak teraz siara jest to ma to znaczenie później po porodzie czy będzie pokarm czy to od tego nie zalezy ?:)
U mnie było tak, że w pierwszej ciąży nie leciała mi siara i mleko dostałam późno dopiero na 4-dobę po po porodzie. Natomiast w drugiej ciaży już w 7miesiącu leciała mi siara i mleko miałam właściwie od początku. W moim przypadku miało to znaczenie.
 
Do góry