reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Zatem w 14 tygodniu dopiero się dowiedziałam ze ciąża bliźniacza. Byliśmy w Polsce na usg genetycznym , wówczas lekarz powiedział nam,ze to bliźniaki dwuowodniowe, dwukosmowkowe. Tydzień później robiłam usg już u siebie w szpitalu (mieszkamy w uk) i lekarz mnie nastraszył ze moje bliźniaki maja tylko jedno łożysko. Jestem pod stała kontrola,ale pytanie czy to możliwe ze ten w Polsce się pomylił ? Mam w wynikach zapisane to wszystko,a to pomyłka nie byle jaka bo od tego zależy jak się prowadzi ciąże.
Druga kwestia która mnie męczy tutaj powiedziano mi ze mam identical twins mimo ze dwujajowe. Już sama nie wiem na jakiej podstawie oni to określają? Tylko dlatego ze są dwie dziewczynki ?
Hej, ojej nie jestem ekspertem,ale dwujajowe nie mogą być identyczne, mogą być tej samej płci,ale mają inny materiał genetyczny,więc nie będą takie same. Moje bliźnięta są dwujajowe , dwuowodniowe i dwukosmówkowe ,czyli każde miało swoje łożysko. Mam chłopca i dziewczynkę-są do siebie podobni tak jak rodzeństwo . Tylko bliźnięta jednojajowe-czyli identyczne mogą mieć jedno łożysko , czyli być może masz ciążę jednojajową jednokosmówkową dwuowodniową (najczęstsza postać przy identycznych bliźniakach). Być może jak byłaś w Polsce nie było jeszcze tak bardzo dobrze widać wszystko? Może spróbuj pójść jeszcze raz do innego lekarza,bo rzeczywiście przy jednokosmówkowej trzeba być pod stałą kontrolą. Wszystko będzie dobrze!
 
@megalija norweski?[emoji16] A że tak zapytam... taka pasja i chęć nauki czegoś innego? Czy to np pracą związane?[emoji16]

16uds65gf2i39h6o.png


[emoji173]10.08.2018[emoji173]
Przyłapałaś mnie - związane z pracą ;) Pracuję w Norweskiej firmie i choć generalnie pracuje z językiem angielskim to coraz częściej potrzeba żebym zrobiła coś dla Norweskich klientów więc się język pewnie przyda kiedyś. Ale ogólnie bardzo lubię zaczynać uczyć się czegoś od zera i szukać nowych zainteresowań.

@oliwiapatrycja - Norweski faktycznie jest dość trudny. Pewnie lepiej by mi szło gdybym sama za to płaciła bo miałabym większą motywację, a tak gdy firma płaci to mam zaległości od listopada :p
 
Czy ktoras z Was podczas badania polowkowego dostanie lub bedzie kupowac plyte cd z filmikiem? U mnie jest mozliwosc kupienia takiej plytki ale zastanawiam sie czy na tym badaniu na tyle duzo widac ze bylaby to fajna pamiatka z okresu prenatalnego naszego malenstwa? Czy wiecie moze czy na badaniu polowkowym na nfz lekarz wlacza tez opcje 3d?
Ja właśnie chcę z połówkowych płytkę[emoji4] Z pierwszych prenantalnych (wstyd przyznać), ale zwyczajnie zapomniałam powiedzieć przy rejestracji...A tam, gdzie chodzę to trzeba to wcześniej zgłaszać.
Przyłapałaś mnie - związane z pracą ;) Pracuję w Norweskiej firmie i choć generalnie pracuje z językiem angielskim to coraz częściej potrzeba żebym zrobiła coś dla Norweskich klientów więc się język pewnie przyda kiedyś. Ale ogólnie bardzo lubię zaczynać uczyć się czegoś od zera i szukać nowych zainteresowań.

@oliwiapatrycja - Norweski faktycznie jest dość trudny. Pewnie lepiej by mi szło gdybym sama za to płaciła bo miałabym większą motywację, a tak gdy firma płaci to mam zaległości od listopada :p
Super[emoji16] i przede wszystkim fajna sprawa[emoji4] Coś odmiennego od angielskiego i niemieckiego[emoji4] Ja teraz wróciłam do włoskiego[emoji4]

16uds65gf2i39h6o.png


[emoji173]10.08.2018[emoji173]
 
@Anulaa88 - super, gratuluje, że się zebralas do powrotu! Nie jest to łatwe, wiem bo sama próbowałam odgrzać francuski ale jakoś to się nie udało ;) uczysz się sama z książek czy aplikacji czy masz lektora?
 
@Anulaa88 - super, gratuluje, że się zebralas do powrotu! Nie jest to łatwe, wiem bo sama próbowałam odgrzać francuski ale jakoś to się nie udało ;) uczysz się sama z książek czy aplikacji czy masz lektora?
Kiedyś się uczyłam na kursie, teraz tylko wyciągnęłam stare książki i notatki[emoji4]
Angielski przerobiłam i stwierdziłam, że jak leżę to za włoski się też zabiorę [emoji4] Co prawda są to podstawy, ale we Włoszech na wakacjach mi to wystarczyło[emoji16]

16uds65gf2i39h6o.png


[emoji173]10.08.2018[emoji173]
 
reklama
Dziewczyny jak myślicie w ciąży można jeść surimi pałeczki krabowe (one są z mięsa białych ryb) takie białe a taka jakby skórka różowa ?
 
Do góry