reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Tak się zastanawiam odnoście połówkowego, ile czasu wam na nich zeszło? Gdzieś czytałam ze jak trwają krócej niż 40minut to lekarz się nie przyłożył, moje prenatalne trwało 15 min bo dzidziuś się super ułożył, chyba pozycja i współpraca dzidziusia tez się liczy, płace za to 230zl nie chce żeby lekarz to robił na lapu capu...

No moje badanie trwało godzinę, ze względu na to że jest dwójka dzieci, generalnie, ta przychodnia w której byłam, daje na to badanie 30 minut. Co do kosztów, to wiem że samo USG kosztuje 250zł, z testem pappa, w pierwszym trymestrze, to 490zł. Ja musiałabym płacić 320 za samą ultrasonografię, ze względu na bliźniaczą ciążę. Nie wiem czy zdecyduję się na badanie w trzecim trymestrze, nie wiem jak będziemy stali z gotówką, ale zarejestrowana jestem na 25 maja, to będzie mój 30tc :)
 
reklama
Tak się zastanawiam odnoście połówkowego, ile czasu wam na nich zeszło? Gdzieś czytałam ze jak trwają krócej niż 40minut to lekarz się nie przyłożył, moje prenatalne trwało 15 min bo dzidziuś się super ułożył, chyba pozycja i współpraca dzidziusia tez się liczy, płace za to 230zl nie chce żeby lekarz to robił na lapu capu...
U mnie też z 15 min. A lekarz ma najlepsze opinie w moim mieście.

[emoji64]02.08.2018[emoji64]

p19u43r85mf3dc6h.png
 
U mnie też z 15 min. A lekarz ma najlepsze opinie w moim mieście.

[emoji64]02.08.2018[emoji64]

p19u43r85mf3dc6h.png
No właśnie mój tez, dostał oznaczenie lekarz przyjazny pacjentom, wybierałam go z tych najlepszych i troche wybił mnie ten tekst... niby trwało to 15 minut ale mega sprawnie mu to poszło, to były badania prenatalne w 1 trymestrze, tu niby piszą o połówkowym wiec chciałam się dopytać czy połówkowe są dłuższe czy zależy to od lekarza i od ułożenia dziecka,


Pamiętajmy, że badanie połówkowe, aby było dokładne i rzetelne, musi trwać od 30 do 45 minut. Jeśli lekarz po 15 minutach stwierdzi, że wszystko jest w porządku, to znaczy, że nie przyłożył się do badania.
 
No właśnie mój tez, dostał oznaczenie lekarz przyjazny pacjentom, wybierałam go z tych najlepszych i troche wybił mnie ten tekst... niby trwało to 15 minut ale mega sprawnie mu to poszło, to były badania prenatalne w 1 trymestrze, tu niby piszą o połówkowym wiec chciałam się dopytać czy połówkowe są dłuższe czy zależy to od lekarza i od ułożenia dziecka,


Pamiętajmy, że badanie połówkowe, aby było dokładne i rzetelne, musi trwać od 30 do 45 minut. Jeśli lekarz po 15 minutach stwierdzi, że wszystko jest w porządku, to znaczy, że nie przyłożył się do badania.

U mnie trwało może z 20-25 minut lekarz z certyfikatem sprawdził wszystkie parametry które trzeba więc nie mam powodu do niepokoju:)
 
Moje prenatalne w 13 tc trwało 15 minut. Lekarz w tym czasie zdążył zapoznać się z ankietą którą wypełniłam w poczekalni i zrobił usg. Wszystko pokazywał i cały czas mówił. Na pewno przezierność miałam mierzoną dwa razy, obwód główki. Kilka razy pokazywał że mały trzyma łapki przy główce i dwa razy sprawdzał płeć. Odsłuchał bicie serca i tłumaczył mi że dwa kolory czerwony i niebieski pokazują przepływ krwi. Ja byłam zadowolona z przebiegu wizyty a na początku też myślałam że min 30 min będzie trwała wizyta. Zobaczymy jak to będzie na połówkowych.
Moje wizyty u gina też długo nie trwają. Zawsze na początku uzupełnia kartę ciąży wynikami badań z krwi, potem pyta czy coś mnie niepokoi, czy coś się działo od ostatniej wizyty, czy miewam jakieś dolegliwości, upławy, swędzenia itd. Następnie badanie na fotelu ginekologicznym i od razu usg - mi na ostatniej wizycie robiła jeszcze dopochwowo a z racji że główka już duża to pomierzyła ją przez powłoki brzuszne. Pokazywała mi m.in nerki, oczywiście bicie serca, buźkę i zajrzała między nóżki. W czasie kiedy ja się ubieram to pani doktor wyściela fotel i kozetkę dla następnej pacjentki. Potem tylko waga, uzupełnienie karty pacjenta, ewentualne recepty, ustalenie kolejnego terminu i badań które mam wykonać, zapłata za wizytę i do widzenia :biggrin2:
 
Tak jak mówisz, współpraca dużo daje. My też zbyt długo nie byliśmy. Mała zdrowa, u mnie wszystko idealnie widać, pokazywała ładnie to i szybko poszło. Wszystko tłumaczył mojemu T. co i jak, ja tam jestem zadowolona. [emoji1]

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]Amelia 9.08.18r.[emoji254]

u mnie też pierwsze prenatalne trwały około 25 minut :) lekarz wszystko wytłumaczył, pomierzył to , co trzeba, jak były pytania to odpowiedział ;) połówkowe mam 7 kwietnia :D a powiedzcie mi czy u Was tez tak jest że każde prenatalne robi inny lekarz? bo ja chodzę prywatnie , i pierwsze robił mi mój ginekolog, a teraz połówkowe ma mi robić inny lekarz właśnie :)
 
u mnie też pierwsze prenatalne trwały około 25 minut :) lekarz wszystko wytłumaczył, pomierzył to , co trzeba, jak były pytania to odpowiedział ;) połówkowe mam 7 kwietnia :D a powiedzcie mi czy u Was tez tak jest że każde prenatalne robi inny lekarz? bo ja chodzę prywatnie , i pierwsze robił mi mój ginekolog, a teraz połówkowe ma mi robić inny lekarz właśnie :)
Ja chodzę prywatnie, ma swój gabinet i jest jeden jedyny
 
reklama
u mnie też pierwsze prenatalne trwały około 25 minut :) lekarz wszystko wytłumaczył, pomierzył to , co trzeba, jak były pytania to odpowiedział ;) połówkowe mam 7 kwietnia :D a powiedzcie mi czy u Was tez tak jest że każde prenatalne robi inny lekarz? bo ja chodzę prywatnie , i pierwsze robił mi mój ginekolog, a teraz połówkowe ma mi robić inny lekarz właśnie :)
Ja idę prywatnie i zapisywałam się do kogo chciałam[emoji4] Na pierwszych byłam ok.30 minut u lekarza, który specjalizuje się we wczesnych ciążach. Teraz idę do tego samego ośrodka do pani neonatolog- kardiolog [emoji4]

16uds65gf2i39h6o.png


[emoji173]10.08.2018[emoji173]
 
Do góry