reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Cześć dziewczyny;-) ;)
My ostatnio sporo jezdzimy albo przyjmujemy gości. Także Olgierda serdecznie zapraszamy do nas. Oderwiecie się na cgchwi od remontu :-D

Zoja chyba jest na ostatniej prostej aby pójść. Caly czas chodzi przy wszystkich meblach, od kilku dni zaczęła
 
Wchodzić po schodach:szok: jak ja zdejmuje to na mnie krzyczy :-( :(

U nas cycuś na razie jest number one. Staram się codziennie jej dawac kanapeczki lub serek wiejski na śniadanie, później jakiś owoc, popołudniu obiadek i na wieczór kaszka, ale ona raz je raz nie. Na razie jej nie zmuszam. W nocy nadal wstaje po kilka razy, ale już się przyzwyczaiłam:laugh2:

Razem robimy obiady i wtedy Zoja próbuje praktycznie wszystko:-p
 
Ja do pracy wracam dopiero w listopadzie więc jeszcze trochę czasu zostało. Pozniej mąż zostanie z Zoją przez 2 mc. A od nowego roku Zoja pojdzie albo do żłobka albo zostanie z babcią.
 
Dzięki pocieszylyscie mnie. Też myślę, że się przyzwyczaimy. Najgorsze że ten remont ciągle trwa....ja już nie karmię piersia ze względu na leki które musiałam zacząć brać. Staś pije mm rano i wieczorem. W dzień śniadanie 8.30, 11 owoc, 14 obiadek słoik albo to co my bez soli, 17 przekąski, 19 mleko i kaszka..dziewczyny wyobraźcie sobie taka sytuacje : ktoś z Waszych bliskich przyjeżdża i chce spędzić dużo czasu malenstwem bawić się nosić itp.i w pewnym momencie około godz. 15 wypija pół piwa. Może zaznaczę że to kobieta. Jak zareagujecie? Nie wiem czy coś ze mną jest nie tak że mi to nie pasuje?
Ja nie daje dziecka osobie, która jest po alkoholu
 
Zoja mistrz! :-D U nas myślę ze jeszcze sporo czasu zanim zacznie chodzić. Raczkuje po całym domu, wstaje wszędzie gdzie sie da ale nie chodzi przy meblach. Teraz mam na niego taki sposób ze jak cos robię w kuchni to mu daje pileczke on za nią raczkuje, ja ja tak przesuwamy nogą żeby mieć małego na oku i moge sobie robic swoje. Oczywiście zmywarke oprozniamy razem bo to jego ulubionym schowek :p

Na wakacje jak zwykle polskie morze :-D Tylko tym razem , po 10 latach jedziemy do innej miejscowosci. Starszy jest średnio zadowolony bo ukochal tamto miejsce. Tylko ja sobie nie wyobrazam spać w pensjonacie czy hotelu z Olkiem ktoremu trzeba ugotowac kaszke, albo ktory ma 3 drzemki. Dlatego w tym roku domek.

U nas mąż zostanie z olkiem we wrześniu zebym spokojnie mogła zaczac prace i nie myśleć o tym co w domu. Chociaż i tak bede myslec. Postankwilam ze jak nie dam rady sie rozstać to chyba bedzie od razu trzecie dziecko! :p

U nas jemy tak:
Pobudka-piers
Kanapka z szynką lub pasztetem. Cala skibeczka pokrojona w kosteczke, bez skórki
Owoce: różne, ostatnio kroluja truskawki, ale też jabłko, gruszka, mandarynki, banan, kiwi, saszetki musy gerbera 2 szt plus chrupki
Zupa z mięsem lub jajkiem, troche miesa, warzyw z naszego talerza
Kaszka mamna lub kukurydziana lub jaglana z bananem
Piers po kąpieli
Piers o 23
I pomiędzy posiłkami woda lub piers
 
Anitek to mocarz jesteś że tak dajesz radę wstawać. Nasz aniołek daje pospać czasem do 5 czasem 6.30 ale zasypia ostatnio około 19.30 I budzi się czasem na chwilę około 22. Jak ja się cieszę że skończyły się czasy że budził się od 2 co godzinę....Staś lubił chrupki ale ostatnio chyba mu się znudziły.
 
reklama
U nas Filipek cycuś totalny. Zjada małą kaszkę 100ml obiadek to może 50gr i owoce a tak cyc 3-4 razy. Wszystko lubi oprócż mięsa. Je go mało i najlepiej w kawałku np. do ręki. W sumie to i nie dużo waży 8700 ale cyc nr. 1 no i owoce. Śpi teraz dłużej niż jak był mały 3x po godzinie potem od 20 do 6:40. My na wakacje jedziemy na Łotwe kamperem. Mamy tam gazówkę ale bardziej obiadowo pójdziemy w słoiczki bo tak wygodniej na wyjeździe. Hm z pracą to ja nie wiem. Znowu dostałam propozycję do banku na swoje jednak uznałam że Filip za mały i chyba rok posiedzę w domku. W sumie umówiłam się na wtorek na rozmowę skoro sami zadzwonili ale mam problem ze wzrokiem bo nie widzę siebie w pracy :-) babcie mają już prawie po 70 lat. Niania to jakiś kosmos. Mąż może zrezygnować i mieć w innej firmie pracę w domu ale pracuje w budżetówce to też żal odejść. Niania w naszym mieście dobra jak sie zwolni to ma 20 ofert. Nawt do prywatnego żłobka czeka się rok. Będzie chyba trzeba zacisnąć pasa i rok dać sobie na luz. Z drugiej strony myślę czy za rok tak będą zaoraszać mnie do pracy. Firma ogłosiła uoadłość i to teraz wyszukają wolnych oracowników do pracy za rok tak pięknie nie będzie. Czasami tesknie do pracy do tej adrenaliny związanej ze sprzedażą. Bardzo lubię pracować ale wiem też że jak to robię to na 120% a przy niemowlaku moje adhd pracownicze nie wskazane. Swoją drogą czy nie może ono się orzekładać na sprzątanie. Jakoś tu plan robię w 80% hm.
 
Do góry