reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny 3 pajacyki to może być za mało...przy dziecku ulewającym te 3 pajacyki zbrudzi dzidziuś w ciągu doby i co potem...
Moje dziewczynki rodziły się krótkie i wchodziły w rozmiar 50 i na każdy z tych rozmiarów mam po 10 sztuk.
W pierwszym trymestrze jeśli zbierało mnie na wymioty to tylko rano...od mięsa mnie jednak odrzuciło całkowicie.
Rożka nie kupowałam...nie sądzę bym go potrzebowała.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aneczqa napewno macie w PL luksus...i jeszcze narzekacie jak Was w kolejkach nikt nie przepuszcza.
U mnie w UK można iść na macierzyńskie od 24 tc ale im szybciej pójdziesz tym szybciej musisz wrócić ....mamy 9 miesięcy płatnego dodam słabo płatnego chyba że pracujesz w firmie w której płacą Ci za macierzyńskie lepszą kasę....plus miesiąc urlopu a potem możesz już być na bezpłatnym tylko.
Z tego co widać tu na forum większość kobiet od samego początku jest na wolnym.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Doriq to dopiero maleńko...ja dostanę 1/3 na macierzyńskim tego co normalnie zarabiam.
Doriq to fajnie że mała jest już główką w dół...mój synek nadal leży poprzecznie.
Vercia ja mam klasyczne białe pieluszki tetrowe...nie rozumiem tej mody na kolorowe pieluszki tetrowe.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem co dalej z moimi biodrami, wczoraj znowu ból położył mnie do lozka:frown:
Boli codziennie ale odkąd jestem na zwolnieniu było trochę lepiej bo nie spedzam całego dnia "na nogach". Wczoraj trochę więcej porobilam w domu niż zwykle, nie rozlozylam sobie roboty w czasie i efekt był taki ze nie mogłam się ruszyć bo każdy ruch wyrywał mi biodra.

Luśka, nie generalizuj ;)Ja nie narzekam ze mnie ktoś w kolejce nie przepuści. Nie wyglądam jakbym była w ciąży tylko jakbym troche przytyla albo objadla sie czeresni :p  wiec nie licze na specjalne względy ;) A poza tym nie lubię zwracać na siebie uwagi ;)
I tez czekam na czereśnie! One są nr 1 wśród owoców dla mnie! Póki co, obzeram się truskawkami :p
 
Ja truskawkami obzeralam sie wczoraj :D a to prawda, ze podczas karmienia piersia truskawki trzeba omijac? Bo slyszalam rozne opinie. Mnie dzisiaj kregoslup pobolewa, albo bardziej tak prawa strona :/ Karoca dzisiaj dojechala ^^ juz zlozona czeka na bejbika :D
 
@Vercia powiem Ci z mojego przykładu ze jak karmiłam swoją to zjadłam zaledwie 3 truskawki (w pewnym odstępie czasu) i po każdej małej wyskakiwala zmiana uczuleniowa, ale to nie jest powiedziane ze każde dziecko tak reaguje, po prostu trzeba próbować metoda prób i błędów i obserwować malucha :) A teraz sama je truskawki i nic jej nie jest :) także nie ma reguły na to :)
 
Kotomiś ja przeważnie pieluch używałam do wycierania buźki no i dla Emi jako pieluch bo miała uczulenie na jednorazowe i białe się sprawdziły idealnie.Teraz też zostałam przy białych.Białe zawsze pasują niemowlakowi.
Vercia raczej truskawki radzą omijać z powodu ryzyka alergii.Moja starsza córka mając jeszcze 2 lata obsypywała się po truskawkach.Ja sama nie jadłam truskawek karmiąc ją.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
I dodam jeszcze do listy czego powinno się unikać to oprócz truskawek, miód i orzechy bo też silnie uczulaja. Ale na początku na wszystko trzeba uważać bo nawet po zwykłym jabłku dziecko może mieć kolke, stopniowo trzeba wprowadzać "nowe" produkty do naszej diety. jedno dziecko źle zareaguje na np. Ogórka a drugiemu nic nie będzie. Więc to naprawdę loteria.
 
reklama
Dominika miodu to w ogóle nie można podawać takim malutkim dzieciom.Do listy bym dodała cytrusy i czekoladę.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry