reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
GuaRaNa eee to tymbardziej nie czytam. Jakos Domi odchowalam na biedronkowych produktach. Raz tam wlazlam to nawet nie znalam wiekszosci produktow. A te co sa dostepne to nie opisane.
 
reklama
Wiktoriaa ja uwielbiam ryż.Też się dziś najadłam.Ja w sumie gotuje bo mąż je obiad w pracy a dzieci w szkole i przedszkolu.
Ja też wczoraj rosołu nie miałam a akurat pomidorową hehe.
O jejku Guarana w pierwszej klasie już sprawdziany mają ....ciężko macie w szkołach w PL.
Wiktoriaa w końcu tak brzuszek Ci urośnie więc koleżanka się dowie...ciężkie zadanie przed Tobą.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
No niestety, pani czytała polecenia, ale zadania i działania musieli zrobić sami. Na ocenę....

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W kwestii tarczycy to masz Hashimoto? Widzę że skacze ci tsh..u mnie przed ciążą tsh ok 1 przy dawce 125, endo kazała się trzymać żeby nie skakało. Nagle teraz mam już ponad 6 [emoji20] internistka podwyższyła dawkę na 137, poczekam ze 2 tyg i powtórzę..boję się takiego poziomu. A kiedy łożysko się do końca formuje?
Nie, Hashimoto nie stwierdzono mimo że podejrzewali. Mam bardzo małą tarczycę i ponoć mię wyrabia. Ale puki co, aż takich dużych wartości Euthyroxu nie biorę. Dawka przed cieszą to 75, zwiększona na 100, a po dzisiejszej wizycie Euthyrox 88. Zobaczymy co będzie dalej.
A łożysko jeszcze trochę się tworzy. Wiem, że jak już będzie gotowe to zaniknie to ciałko żółte co karmi maleństwo i łożysko przejmie tą funkcję.
 
Mi endo tłumaczyła ostatnio, że to nie tsh tutaj odgrywa największą rolę. Bo można zajść w ciążę nawet z wynikiem 8 czy 12, 20... mówiła mi, że dobrze jak jest poniżej 2 ale największą rolę i tak odgrywa ft4 i to jego trzeba pilnować by było w normie.
Ja zażywałam dawkę 25, przez 3 miesiące spadło mi do 3,22 potem gdy zaszłam miałam przez miesiąc 50 zlecone przez endo gina, a że spadło tylko do 2,92 podwyższyła mi do 75 i kontrola za miesiąc
 
Ja jak powiedziałam mojej przyjaciółce o ciąży to myślałam, że sama się popłaczę... My już drugie dzieciątko, a ona z mężem już kilka lat się starają i nic... Z tym, że nie wiedziałam, że oni mają problemy. Myślałam po prostu, że stawiają na karierę, bo tu jakieś kursy, tu uprawnienia, nadgodziny w pracy. Dopiero wtedy powiedziała mi, że bardzo się z naszego szczęścia cieszy, ale też jej strasznie przykro, bo u nich nic nie udaje, a u nas tak z marszu. A jeszcze niedawno jej tata umarł. To już się w ogóle załamała.

Napisane na CHM-U01 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie podobnie. Jedna kumpela bardzo chce dziecko. Mąż nie. Z kolei sąsiadka właśnie się rozeszła ze swoją długoletnią partnerką i tamta zabrała dzieci do nowej kobiety i jest znowu w ciąży. Nasza sąsiadka tym faktem załamana. Siedziała u mnie taka zapłakana, że nie wiedziałam jak jej o mojej ciąży powiedzieć.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi endo tłumaczyła ostatnio, że to nie tsh tutaj odgrywa największą rolę. Bo można zajść w ciążę nawet z wynikiem 8 czy 12, 20... mówiła mi, że dobrze jak jest poniżej 2 ale największą rolę i tak odgrywa ft4 i to jego trzeba pilnować by było w normie.
Ja zażywałam dawkę 25, przez 3 miesiące spadło mi do 3,22 potem gdy zaszłam miałam przez miesiąc 50 zlecone przez endo gina, a że spadło tylko do 2,92 podwyższyła mi do 75 i kontrola za miesiąc
Bo to niskie tsh bardzo utrudnia zajście w ciążę. Niestety tarczyca odpowiada praktycznie za funkcjonowanie wszystkiego, więc dobrze, że mamy ją pod kontrolą :)
 
reklama
Aga tak robimy w pracy i naprawdę da się tyłek umyć zwykłą wodą.Ja z racji wykonywanej pracy jestem specem od wycierania tyłków tylko tych trochę większych hehe.
Prawda jest taka że to wymaga większego wysiłku ale napewno jest to zdrowsze dla naszych maluszków.
Kurektyna ja o tym słyszałam w ddtvn.Podobno Kożuchowska używała dla swojego malucha podgrzewacza do chusteczek.
Moje jakoś dawały radę bez podgrzewania chusteczek.
Truskaweczka gratuluje udanej wizyty.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry