reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Witojcie. Ja po dniu w pracy. Nawet poszło, ale rwie mnie cos tam na dole jak łażę. Nie wiem czy powinnam pracowac. Zapytam lekarza jutro o opinię. W pracy ogłosiłam że jestem w ciąży. Było bardzo miło. Kupiłam pączki na słodki poczęstunek dla koleżanek i kolegów w pracy od bejbika w brzuchu ;-)
 
reklama
@Emilkaa Łopatka+wolowina+surowy boczek gotujesz z warzywami (marchewka, pietruszka, seler, cebula + liść laurowy, ziele angielskie i pieprz) zalewasz wodą, ale nie dużo bo mięso puści swoje soki ;) jak mięsko będzie miękkie (najlepiej zimne) to mielisz z warzywami i z tym wywarem (żeby nie było za rzadkie ani za gęste ;p) przez maszynkę do mielenia mięsa. Można dodać cebulę podsmażoną, fasolę, kukurydzę. Doprawić do smaku np ostrą papryką i gotowe ;) a do tego jakieś sosy np czosnkowy czy na szybko ketchup z majonezem i gotowe ;)
Oczywiście mięso możesz dać inne, albo zrezygnować z któregoś, albo dodać jakieś podroby, co kto lubi ;)
 
@luska1979 Ja po prostu jestem zdania, że nie ma sensu myć pupy samą wodą. Środek nocy, trzeba zmienić pieluszkę.. Ale nie, najpierw trzeba podgrzać trochę wodę. Gra nie warta świeczki. Oczywiście nie mówię o sytuacji, gdy dziecko ma uczulenie na chusteczki itp. Jak dla mnie to już nie te czasy, krzywdy dziecku nie zrobię chusteczkami :) Nie znam nikogo, kto mył pupkę sama wodą, i nigdy nie było problemu z tym. :)
 
Patysia152 ooo mój synuś jest z 10.11 :)

A u mnie dzisiaj zupa koperkowa, czyli kolejna zachciewajka ciążowa [emoji23]

Aga zgadzam się z Tobą, ja próbowałam z wacikami i odpuściłam. To nie dla mnie. Wszędzie teraz jest chemia, powiedzmy sobie szczerze.
Ja używam chusteczek Pampersa i Dady (różowe) [emoji4]

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
I sorki, że tak na raty piszę, ale ciężko was nadrobić [emoji14]
Byłam dziś na kontroli u endokrynologa. Tarczyca sprzed 3 tygodni 2,65 a dziś 0,52 i znów zmiana leków.. Ale Pani doktor powiedziała mi, że puki łożysko się wytwarza to tarczyca może szaleć. Pogadałem o jedzeniu z nią, to powiedziała, że jedzenie kanapki tuż przed snem jest bardzo wskazane. Powinna być z serem albo z pieczywem pełnoiarnistym, żeby organizm miał siły na noc. A już myślałam, że zmieniam się w obrzartucha [emoji14] Ale bez takiej kanapki po prostu nie zasnę!
 
o rety jak się objadłam u babci .. od razu brzuch wyszedł, raczej zrezygnuję już z kolacji :errr:
rodzice dowieźli mi wyniki PAPPY - w zamian dostali obiad na jutro i płyn do prania haha
jutro ostatni dzień wolnego, obiecałam, że odwiedzę przyjaciółkę .. strasznego mam lenia, nie wiem jak wrócę do pracy po 2,5 tygodniu .. :frown:

szybko skrobiecie - właśnie moja przyjaciółka myje wodą i wacikami, a chusteczki ma na wyjścia.
 
Aga co do zimnej wody/chusteczek to kiedyś przypadkiem na giełdzie trafiłam na podgrzewacz wielorazowych chusteczek... wtedy kupiłam nie wiedząc do końca co to jest wiedziałam że to jakiś gadżet dla dziecka(po firmie) Kupiłam go za chyba 10zł z czystej ciekawości. Mam go na strychu i mimo że sama nie będę uzywać wielorazowych to sprawdzałam czy nada się do jednorazowych... i nie było źle... myślę że przez pierwszy okres będę go używać bo pamiętam jak mała wzdrygała się od zimnych chusteczek, to na początku kładłm je w nocy na udo i czekałam aż temperatura będzie przyjemniejsze,potem jak już była wieksza to nie było problemu ale w okresie norodkowym czemu nie skorzystać jak już taki sprzęt mam...
Ale tak na serio to gdybym na to nie trafiła to nie wpadłabym na to że ktoś może wymyślić podgrzewacz do chusteczek!!!!

Ja kocham tego kto wymyslił wilgotne chusteczki! Mogłabym używać ich do wszystkiego!!!![emoji16]
 
Ja myłam synkowi pupę wacikami i wodą po tym jak dostał mega odparzeń po zmianie pieluszek i chusteczek. Od tej pory robiłam tylko tak. A na noc wystarczy wlać ciepłą wodę do termosa i po problemie. Ja jakoś nie narzekałam ale co kto lubi :p
Po wizycie wszystko w porządku :) maluch cały i zdrowy :) ja pół kg przytyłam ale nadal jestem na minusie :p
 
Jak zmieniałam pieluchy u "rodzinnych" maluszków to chusteczkę wkładałam w dłonie i chuchałam żeby ogrzać. Nawet bym nie wpadła na to, że jest podgrzewacz! :D Gadżet, nie powiem.. Ale jaki ciekawy :)
 
reklama
Do góry