reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Dzięki za słowa otuchy. Czułabym się dużo lepiej jakbym miała już zrobione usg... i wiedziała że wszystko ok i że bebo tam siedzi na pewno. .. Bo 9 testów pozytywnych to też nie takie pewne na 100% :p
Mi jest tylko nie dobrze w momencie kiedy jestem głodna...
i strasznie mam duży brzuch wzdęty... Ale mam już tako od tygodnia.
Mam dopiero 22 lata ale chciałabym żeby pierwsza ciąża była szczęśliwa i żebym nie miała żadnych traum. ..
Czas pokaże co nam jutro przyniesie :)
Myslalyscie już cos na temat porodu..? Kto chce naturalnie a kto cesarke?
Ja cesarka! Będę namawiać ile się da i mam nadzieję że argument że mam torbiela 2x4cm w głowie będzie dobrym przekonaniem.. Przepraszam ale nie potrafię sobie wyobrazić bólu porodowego. Ból zrastania mięśni jest mi bardziej do ogarnięcia :p
 
@Angelika:) masz kogos kto bedzie opiekowal sie dzieckiem 24h przez pierwsze 2 tyg? nawet podniesc wlasnego dziecka nie bedziesz mogła... moja kolezanka po cesarce nie miala pokarmu w ogole, musiala od razu od butelki zaczynac. ja tez sie panicznie bałam ale nie jest to takie straszne, wszystkie zyjemy... moze z ten torbiel przejdzie ale ja jestem za porodem naturalnym. Orientowalas sie odnosnie porodu w wodzie? jest duzo szybszy i mniej bolesny:)
 
@Angelika:) masz kogos kto bedzie opiekowal sie dzieckiem 24h przez pierwsze 2 tyg? nawet podniesc wlasnego dziecka nie bedziesz mogła... moja kolezanka po cesarce nie miala pokarmu w ogole, musiala od razu od butelki zaczynac. ja tez sie panicznie bałam ale nie jest to takie straszne, wszystkie zyjemy... moze z ten torbiel przejdzie ale ja jestem za porodem naturalnym. Orientowalas sie odnosnie porodu w wodzie? jest duzo szybszy i mniej bolesny:)
A po normalnym porodzie będę mniej obolała?
Podobniez poród naturalny jest też szkodliwy dla dziecka.. dziecko może się uszkodzić podczas wychodzenia na świat. .
Nie wiem, nie rodziłam nigdy... Ale wiem że każdy wspomina jako najgorsza chwilę życia i nie do wytrzymania. Oczywiście do momentu dopóki nie zobaczy matka swojego dziecka. :)
 
Niespodzianka trzymaj się będzie dobrze ! Jestem z Tobą, trzymam kciuki!

Ja natomiast zaczynam się martwić czy mój dzidziuś będzie zdrowy skoro na tak ważnym etapie nie jem super zdrowo, cały czas mam stres w pracy..
Nie wymiotuje, w sumie nawet nie mam dużych mdlosci..
Jakiś taki dół mnie złapał..
inne mamy to na pewno dbaly o siebie super.. a ja nie lubiłam nigdy warzyw i mnie moja dieta była uboga...
Teraz staram się jesc zdrowo ale nie mam czasu na przygotowanie porządnych posiłków. .. eh.. A jeśli od tego coś stanie się Fasolkowi.. :(
Ja co zjem to wymiotuje.. I tez sie martwie ze malo dostarczam pokamru w ogole... Staram sie przekasic nawet herbatnika co 2 godzinki cos ale od razu wymiotuje... [emoji20]

3jgx9jcgzs54sn6v.png
 
Dzięki za słowa otuchy. Czułabym się dużo lepiej jakbym miała już zrobione usg... i wiedziała że wszystko ok i że bebo tam siedzi na pewno. .. Bo 9 testów pozytywnych to też nie takie pewne na 100% :p
Mi jest tylko nie dobrze w momencie kiedy jestem głodna...
i strasznie mam duży brzuch wzdęty... Ale mam już tako od tygodnia.
Mam dopiero 22 lata ale chciałabym żeby pierwsza ciąża była szczęśliwa i żebym nie miała żadnych traum. ..
Czas pokaże co nam jutro przyniesie :)
Myslalyscie już cos na temat porodu..? Kto chce naturalnie a kto cesarke?
Ja cesarka! Będę namawiać ile się da i mam nadzieję że argument że mam torbiela 2x4cm w głowie będzie dobrym przekonaniem.. Przepraszam ale nie potrafię sobie wyobrazić bólu porodowego. Ból zrastania mięśni jest mi bardziej do ogarnięcia :p
Ja nie wyobrażam sobie cesarki... Po porodzie mogłam biegać po schodach nosić synka itd... skurcze wiadomo były bolesne ale po porodzie zapomniałam cały ten ból i byłam jak nowonarodzona
 
@Angelika:) jesli nie masz ciąży wysokiego ryzyka jak ja, że obawiali sie o pęknięcie macicy i miałam wielkie dziecko. Nie rób sobie tego , to operacja ingerencja w twoje ciało, bardzo długo sie dochodzi ja do 3 miesięcy czułam ciągnięcie, i sylwetka też nie wraca do siebie tak. A do tego ból jest makabryczny za każdym razem, gdy wstajesz słabo się robi ciężko jest sie opiekowac maleństwem. Ja akurat miałam pokarm, bo zaczął mi się przed porodem, ale większość nie ma, bo organizm jeszcze nie jest na to gotowy. A przy cc jest większe zagrożenie, ze może coś sie stać, sami lekarze odradzają i robią w ostateczności. Szczerze mówiąc lekarza tak nie namówisz na cc musisz miec dobre argumenty i on musi zdecydować czy faktycznie tak jest. Nie ma tak, że sobie zamówisz no chyba że pod płacisz 2 tys z tego co słyszałam, ale uwierz nie ma sensu. W tv ostatnio głośno było jak kobieta martwa w pokoju szpitalnym leżała po cc,i nawet się nie kapli, dopiero nad ranem, przecieli jej jakąś tetnice. Mówią , że jak dziecko rodzi sie naturalnie tworzy sie adrenalina i inne rzeczy które sa dobre dla matki i dziecka. A przy cc wyciągają nie gotowe do przyjscia na świat dziecko, to nie naturalne. Ja sama chciałam naturalnie niestety nie dali mi szansy, teraz tez będę chciała, ale chyba też bezie powtórka z rozrywki
 
@GuaRaNa ja tarłam na tarce i dodawałam do herbatki ( normalnie zaparzałam wrzatkiem), na sam zapach imbiru tez mnie odrzucalo ale wiedzialam ze po wypiciu poczuje ulgę chociaz na chwile.
@Angelika:) to jest otwarta rana brzucha i duzo dluzej sie goi, nie mogesz dzwigac, skakac, (tzn po zabiegu lezysz plasko, co najwyzej reka ruszysz poglaskac dziecko...). jest duzo dluzszy proces rekonwalescencji niz po porodzie natturalnym. Przezyjesz jak kazda z nas nie boj sie !
 
reklama
@Angelika:) jakby poród naturalny był taki straszny to kobiety nie decydowałyby się na kolejne dziecko :p ja już dawno zapomniałam ten ból, wszystko jest do przeżycia. Ja w życiu nie chciałabym cc z własnej woli. Poza tym po tym co ostatnio zdażyło się w moim bliskim otoczeniu właśnie po cc to mam nadzieję że i tym razem urodzę naturalnie
 
Do góry