reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Mi najbardziej brakuje tego wilczego apetytu ze wstajesz rano i mozesz zjesc wszystko.A tu wstajesz dosc ze mdli to jeszcze głodna a na domiar tego otwieram lodowke i mnie odrzuca.Juz nie wiem co jesc.Raz na kwasno raz na słodko.

f2w3dqk378090r8f.png

A ja bym jadła takie wyraźne ostre rzeczy co mi zabija ten ślinotok mdły :) ale nie pogardzę kasztankiem i tiki takiem :) No i wczoraj ta gorąca czekolada :)

I marzą mi sie takie kopytka podsmażone na masełku z suszonymi pomidorami i rukola :) raz takie gdzieś jadłam i były pychotka :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też poczułam maluchy w 16tc :D to już niedługo ;)
Ja nie mam jakiś konkretnych smaków. Jednego dnia mam ochotę na kwaśne, innego na słodkie a jeszcze innego na pikantne. Niezdecydowane te moje dziecko :p
 
Adela e, zaświadczenie od ginekologa do becikowego to dopiero po porodzie, jak będzie składała w iosek w urzędzie. Na złożenie masz 12 miesięcy od urodzenia się dziecka.
Twój mąż coś pokręcił ;-) ;)
. Żaden urząd nie będzie Co jednego świstka przez co najmniej rok przechowywał. A próg jest zarówno do becikowego ustawowego jak i gminnego - jeśli w ogóle w gminie jest.

Ja też mam do dzisiaj kontakt z dziewczynami z for z poprzednich ciąży. Przy Tymku to było nas tak dużo z Krakowa, że nasze spotkania były ogromne, stado ludzi i dzieci :laugh2: . część się wykruszyła, ale nie zawsze się ma tyle czasu, trudno. I też na dobre i na złe, razem wymieniamy się doświadczeniami, radami, żalimy się itd.
 
Ostatnia edycja:
Aaa jeszcze sie z Wami podzielę :) dzisiaj miałam z 5 różnych snów i każdy pamietam:) ale najśmieszniejszy był ze mojego malucha do przedszkola woziłam na osiołku :) czarnym osiołku :) a najlepsze ze tyłem Hahah nie wiem czemu:) aż jadąc w końcu mysle kurde czemu nie mam głowy osła z przodu , czas na zmianę ale czy on wtedy nie pójdzie w drugim kierunku[emoji12][emoji849][emoji15][emoji24]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Helloł. Ja dzisiaj ma wizytę :) chyba @ikulka pytała.

Jakoś mi też ta grupa na fb nie leży...
Jak tu zrobimy zamknięty to na głównym (tym otwartym) wątku też niewiele będzie się działo. Ale zawsze jest adminka która nam może nowe mamy dołączyć. W poprzedniej ciąży znalazłam to forum chyba w połowie dopiero, także cały czas ktoś będzie dochodził.

Co do becikowego to się raczej na nic nie załapiemy, ale sprawdzę wszystko. Mam świetną kadrową i teściowa też się zajmuje takimi sprawami.
500+ fajnie by było, bo maluszek to jednak wydatki - pożyjemy zobaczymy.

Któraś z was pisała o nadciśnieniu. Ja mam nadciśnienie na szczęście to pierwotne nie związane z ciążą. Jednak leki biorę ale póki co wszystko ok. Na początku strasznie dygałam i nawet ochrzan od lekarza dostałam bo to co brałam powinnam odstawić przed ciążą...

Mam lekki niepokój w związku z dzisiejszą wizytą. Pół nocy spać nie mogłam. Naczytałam sie historii głupich. Mam nadzieję że z fasolką wszystko w porządku i ma się dobrze...Chciałbym też żeby lekarz jeszcze raz pomierzył bo ostatnio bzdury wyszły. Muszę się zbierać.
Przez to niespanie odsypiam jak młoda pójdzie do szkoły i tak mi dni przeciekają między palcami bo zaraz wraca a ja w proszku :/

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, to za jaki okres trzeba mieć zaświadczenie o zarobkach do becikowego wiąże się z tym, że taki jest w Polsce okres zasiłkowy. To okres od 1 listopada do 31 października następnego roku. Stąd też to ogromne przesunięcie w stosunku do roku ubiegania się o zasiłek - nie tylko z tytułu urodzenia się dziecka. Bo zasiłków jest w bród różnych.
I żeby nie było znowu że się mądrzę nie wiadomo na jakiej podstawie - bo już się boje cokolwiek pisać, naprawdę... - to pracowałam w kadrach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry