reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
@atfk podziwiam cię,że wybierasz się nad morze, ja bym się bała ,że zacznę gdzieś tam rodzić i później jak z malcem takim wrócę, a daleko masz nad morze? Ja też z synem miałam cc

@kotomiś ja też nie raz mam syfki, ale przeważnie przez to ,ze dotykam twarzy i wyciskam, teraz nic nie robię to mam ładną . Za to z synem miałam mega syfy i gadali ,że będzie dziewczynka a tu chłopak także zabobony chyba się nie sprawdzają

@miodulka na pewno z każda z nas ma obawy, ale miną , ja się boję, że coś się wydarzy przy porodzie , bo się na oglądałam tv, myślę o tym jak to będzie, ale ja bardzo chciałam drugie. Powiem szczerze,że na trzecie bym się nie zdecydowała podziwiam te kobiety co mają, trzeba też mieć czas i stalowe nerwy w nie których chwilach, gdy dziecko ma bunty, a najgorzej gdy zachoruję to jest najgorsze w macierzyństwie, gdy dziecko jest chore, a ty jesteś bezradna i byś wzięła tą chorobę na siebie, a nie możesz i musisz patrzyć jak dziecko cierpi. Chociaż sama powiedziałam, że jakbym miało być coś nie tak to wolałabym nawet teraz bliźniaki byle by zdrowe były ;) Jeśli chodzi o strach przed poronieniem mam, bo straciłam trzy ciąże i naprawdę odbiło się to na moim zdrowiu, ale staram się myśleć pozytywnie.

@za_necia11 jeszcze troszkę, np , pod koniec ciąży lekarze nawet pozwalają na współżycie lepiej , bo niby nie rodzi się po terminie wtedy dziecko. Jak ciąża przebiega normalnie to też można
 
reklama
Adeline89 tak pod koniec zalecane bo moze Ci przyspieszyć poród nawet[emoji4] ale pytałam lekarki i zabroniła[emoji20] boje sie ze zacznie mi sie szyjka skracać i rozwierac...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie prawie w południe :) ja dopiero jem śniadanie bo wcześniej nie mogłam nic przełknąć :/ ostatnio na okrągło mogę jeść jajka i ser żółty :D
My też zawsze chcieliśmy mieć 3 dzieci :) Nam zależało na w miarę małej różnicy wieku. Między synkiem a maluchem będzie niecałe trzy lata różnicy więc będziemy jeszcze na bieżąco :D
Co do seksu to ja nie mam kompletnie ochoty. W pierwszej i drugiej ciąży moje libido też wynosiło zero :p
 
Adeline89 tak pod koniec zalecane bo moze Ci przyspieszyć poród nawet[emoji4] ale pytałam lekarki i zabroniła[emoji20] boje sie ze zacznie mi sie szyjka skracać i rozwierac...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Szyjka reaguje na prostaglandynę zawartą w spermie. Potwierdzam teorię bo tak ja miałam. Zawsze może być seks z gumką :)
Ja też czekam na zielone światło od lekarza [emoji14]

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nad morze mam jakieś 1,5-2 h drogi a Jeszce bedzie miesiąc do porodu więc mysle ze gin nie będzie miał nic przeciwko.Czas pokaże.
Co do decyzji odniesie trzeciej pociechy to u nas dojrzewała ona kilka lat i proszę. Dzieci oszalał z radości. ..i dla takich chwil warto żyć. Damy radę.
 
Hejka po Świętach!

O widzę, że w większości macie raczej starsze dzieci i się odzwyczaiłyście od pieluch :D ja jestem na bieżąco, z pieluch w pieluchy, między dziećmi po 2 lata różnicy, ideolo jak sobie wymarzyliśmy. Ale potem przerwa, chciałabym jeszcze po 30 jedno dzieciątko, ale zobaczymy co życie przyniesie ;)

Ooo marzy mi się morze w wakacje, ale nie wiem czy damy radę, bo po pierwsze mamy daleko, a po drugie chyba szykuje się wesele kuzynki. Ale w górki mamy blisko, więc może w tym roku górki ;)
 
Współżycie w ciazy jest całkowicie niezalecane jeśli ma sie za sobą poronienia lub porodyprzedwczesne. Wydziela sie hormon zwany oksytocyna który odpowiedzialny jest za skorcze macicy [emoji20]
Nawet o seksie nie mowię tylko o innych przytulankach... Ale to ze sperma to dla mnie nowość, dzięki [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@za_necia11 pewnie jeśli masz później też się stresować to lepiej poczekać

@GuaRaNa szczerze mówiąc też nie widziałam o spermie, ja uprawiałam przy synie seks normalnie nie często, ale uprawiałam i do końca, a przed terminem częściej i syn nie chciał wyjść na świat , ale dobrze ,że napisałaś, bo teraz też już parę razy było i nie byłam świadoma tego co piszesz

A takie pytanie jak to u was było z pierwszym razem po porodzie długo zwlekaliście z tym? Ja zastanawiam się jak teraz, bo już będę mieć dwójkę, a wtedy miałam jedno to się bałam nawet wpadki, przez pierwsze pół roku, bo potem założyłam sobie spirale i tak miałam ją 4,5 roku byłam z niej zadowolona zero stresu i pilnowania się, seks bez obaw do końca, ja się nie nadaję, do tabletek za bardzo zapominam, ponieważ jestem taka anty lekom nawet przeciwbólowych nic nie biorę także bym zapominała i by był co rok to prorok.
 
Ja nie miałam problemów z seksem po porodzie byliśmy tak za sobą stesknieni ze do max 5 tyg wytrzymywalismy po drugim porodzie założyłam wkładkę i teraz jak urodze tez założę ja też nie nadaje się do tabletek
 
reklama
Ja przez 5 lat tego związku zaufałam kalendarzykowi. żadnej wpadki, 2 razy planowana ciąża za pierwszym razem.
Ja sie po tabletkach zle czułam bardzo psychicznie , wiecznie nerwowa i płacząca.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry