reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Młody dzisiaj zeskoczył z łóżka. Więcej było mojego strachu niż bólu. Schodził już setki razy przez ostatnie dni a tu taki numer.
Nieprzewidywalne są te dzieciaki. Mój zaczyna się buntować. Krzyczy: nie, nie, nie!!! Znowu ma fazę że nie pozwala się ubrać, szkoda mu czasu. Widziałam wczoraj po niani że dał jej popalić...
 
reklama
Hej dziewczyny!
Wyjechaliśmy i na wyjeździe wysypka się nasilila. Staś się strasznie drapal aż do krwi:( Jak wróciliśmy poszliśmy do lekarza i podejrzewa alergię...tak jak myslalyscie. Dostał steryd i balsam. Po trzech dniach jest poprawa. Mamy dietę i na razie je tylko kilka rzeczy i wysypka nie wraca. Jak mam sprawdzić co to uczula? On jadł tak wiele różnych rzeczy. Mam wyrzuty że mu dawalam prawie wszystko np. Kawalek Rogala marcinskoego...teraz wafle jaglane kaszka jaglana marchew groszek ryz i jablko. No i troche kurczaka z pomidorowa. Ale bez smietany i takich tam....jest duża poprawa...Ale niestety wyżyna mu się 4 i cierpi wieczorem. Wczoraj zasnął dopiero po 22. Znacie coś przdciwbolowdgo na ząbki? Nie mogę patrzeć jak się męczy..
Staś ma częściowo urządzony pokój: ma wiadomo łóżeczko przewijak dywan lampkę dziecięcą taka fajna półkę domek na książki z Ikei, roleta na oknie.Jeszcze brakuje szafy ale na razie mamy zwykłą. Kupimy pewnie jak bedzie nadmiar gotówki. No i fura zabawek.
Nie mam jeszcze pomyslu na prezent. Ale wrzucajcie swoje - często są inspiracja:)
Przed nami 3 dniowa rozlaka - już tęsknię.
Kamila dobrze że Ci przeszedł też pęcherz bo to boli. Kiedys mialam. Wit C działa cuda!!!! Też teraz biore codziennie prewencyjnie żeby się nie przeziebic...
Miłej niedzieli Wam życzymy!:)))
A Anitek jak było w kinie?
 
Hej dziewczyny!
Wyjechaliśmy i na wyjeździe wysypka się nasilila. Staś się strasznie drapal aż do krwi:( Jak wróciliśmy poszliśmy do lekarza i podejrzewa alergię...tak jak myslalyscie. Dostał steryd i balsam. Po trzech dniach jest poprawa. Mamy dietę i na razie je tylko kilka rzeczy i wysypka nie wraca. Jak mam sprawdzić co to uczula? On jadł tak wiele różnych rzeczy. Mam wyrzuty że mu dawalam prawie wszystko np. Kawalek Rogala marcinskoego...teraz wafle jaglane kaszka jaglana marchew groszek ryz i jablko. No i troche kurczaka z pomidorowa. Ale bez smietany i takich tam....jest duża poprawa...Ale niestety wyżyna mu się 4 i cierpi wieczorem. Wczoraj zasnął dopiero po 22. Znacie coś przdciwbolowdgo na ząbki? Nie mogę patrzeć jak się męczy..
Staś ma częściowo urządzony pokój: ma wiadomo łóżeczko przewijak dywan lampkę dziecięcą taka fajna półkę domek na książki z Ikei, roleta na oknie.Jeszcze brakuje szafy ale na razie mamy zwykłą. Kupimy pewnie jak bedzie nadmiar gotówki. No i fura zabawek.
Nie mam jeszcze pomyslu na prezent. Ale wrzucajcie swoje - często są inspiracja:)
Przed nami 3 dniowa rozlaka - już tęsknię.
Kamila dobrze że Ci przeszedł też pęcherz bo to boli. Kiedys mialam. Wit C działa cuda!!!! Też teraz biore codziennie prewencyjnie żeby się nie przeziebic...
Miłej niedzieli Wam życzymy!:)))
A Anitek jak było w kinie?
Olgierda chyba nie ma innej możliwości niż stopniowo rozszerzać dietę i obserwować. Może przypomnij sobie co już jadł i nie było objawów , od kiedy się zaczęły wysypki, może troszkę Cię to naprowadzi. Może to orzechy ? ( W rogalu, czekoladzie?) Może miód? Nie sądzę żeby było to mleko bo przecież od dawna dostaje mm i mu nie szkodziło. Nie miej wyrzutów sumienia! Lekarze teraz wręcz zalecają by nie eliminować pokarmów bez przyczyny, tylko dopiero jak wystąpią objawy. Dlatego każą dawać pojedynczo żeby zauważyć zmiany.
Sterydy działają bardzo szybko więc na pewno już widać poprawę. Powinnaś teraz codziennie a nawet dwa razy dziennie dokladnie smarować Stasia dobrym emolientem. Pewnie Ci lekarz przepisał i powiedział.

Tak, ja odkąd Olek zachorował na zakażenie układu moczowego, codziennie daję mu do bidonu z wodą Wit C. Już 5 miesięcy codziennie dostaje kilkanaście kropel cebionu.

Ja muszę kupić drugi wóz policyjny bo zostaliśmy zaproszeni na roczek ;)

Również życzę Wam miłego dnia!

Acha, na ból podczas ząbkowania dawałam czasem ibufen na noc oraz krople viburcol homeopatyczne, takie lekko uspokajające. Nie wiem w sumie czy działają. Nam trójki wyszły w sumie bez większych dolegliwości. Olek ma 16 zębów więc jak się uśmiechnie to pełna buźka :D
 
Pierwsze bym obstawiała mleko, potem jajka, czekolada, orzechy, cytrusy, miód, kosmetyki. Potem banany, pomidory. Julka jak była mała była uczulona na banany i pomidory no i białko ale tak naprawdę to może być nawet jabłko czy ziemniak. Jednak rozsądnie chyba zacząć od tych najczęstszych. Będzie dobrze. Julka była uczulona na bardzo dużo rzeczy a teraz wyrosła. Młody np. je jogurty, ser a po kaszce mlecznej ma wysypkę. Będzie dobrze traficie w końcu.

Zamówiłam dzisiaj przez fecebook ze stronki przygoda z filcem dużą otwieraną książkę. Okładka to stodoła i napis: Farma Filipa a w środku kieszonki z napisanymi odgłosami zwierząt i zwierzaki takie 10-15cm do chowania w tych kieszonkach plus gospodarz
 
Pierwsze bym obstawiała mleko, potem jajka, czekolada, orzechy, cytrusy, miód, kosmetyki. Potem banany, pomidory. Julka jak była mała była uczulona na banany i pomidory no i białko ale tak naprawdę to może być nawet jabłko czy ziemniak. Jednak rozsądnie chyba zacząć od tych najczęstszych. Będzie dobrze. Julka była uczulona na bardzo dużo rzeczy a teraz wyrosła. Młody np. je jogurty, ser a po kaszce mlecznej ma wysypkę. Będzie dobrze traficie w końcu.

Zamówiłam dzisiaj przez fecebook ze stronki przygoda z filcem dużą otwieraną książkę. Okładka to stodoła i napis: Farma Filipa a w środku kieszonki z napisanymi odgłosami zwierząt i zwierzaki takie 10-15cm do chowania w tych kieszonkach plus gospodarz
Pokaż tę książkę, daj link. To książka sensoryczna? Jaka cena? Też o tym myślę. Widziałam gdzieś że jest z misiem i się go kąpie, kładzie do łóżka, owija ręcznikiem :D
Ja z kolei bym na miejscu olgierdy mleka nie podejrzewała bo od dawna już pil mm i nic się nie działo.
 
Na razie pije mm hippa ale krowiego mu nie daje. Tzn. przetworów z krowiego czyli sera masła jogurtu. Będziemy stopniowo dodawać i zobaczymy. Myślę też , że mógł mu szkodzić płyn do kapania. Teraz na razie tylko olej kokosowy, balsam i skóra jest bardzo ładna. Właśnie się rozstalismy :(((( jakie to straszne! To niby tylko 2 dni a tak ciężko. Mam nadzieję że szybko mi zleci. ..
 
Pokaż tę książkę, daj link. To książka sensoryczna? Jaka cena? Też o tym myślę. Widziałam gdzieś że jest z misiem i się go kąpie, kładzie do łóżka, owija ręcznikiem :D
Ja z kolei bym na miejscu olgierdy mleka nie podejrzewała bo od dawna już pil mm i nic się nie działo.
Znalazłam ja na fejsie przygoda z filcem. Koszt 150zł z wysyłką
 
Na razie pije mm hippa ale krowiego mu nie daje. Tzn. przetworów z krowiego czyli sera masła jogurtu. Będziemy stopniowo dodawać i zobaczymy. Myślę też , że mógł mu szkodzić płyn do kapania. Teraz na razie tylko olej kokosowy, balsam i skóra jest bardzo ładna. Właśnie się rozstalismy :(((( jakie to straszne! To niby tylko 2 dni a tak ciężko. Mam nadzieję że szybko mi zleci. ..
Olgierda tulę Cię :* Szybko zleci. Mój mały dzisiaj płakał gdy wychodziłam. Serce mi pękło , myślałam że zawroce
 
reklama
Do góry