reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Link do: CzuCzu, Przyjaciele, puzzle z dziurką

Kupiłam jeszcze takie puzzle. U Fi układanki i klocki są na 1 miejscu.

Ania wielkie dzięki za link do policji. Fi uwielbia biega z nim po domu i ładuje różne rzeczy. Też idzie w grudniu do kolegi na 1 urodziny to pójdziemy w Wasze ślady i kupimy straż pożarną. Fi bardzo lubi odkrywczą farmę dumel to kupię też domek.
Fajne te puzzle! U nas też biega z policją i jest bardzo zadowolony. Niestety, nadal każe wozić się na przyczepie od traktora a myślałam że pójdzie w odstawkę . A tu nic z tego, na zmianę z mężem biegamy po korytarzu w domu.
Nasz mały uwielbia też bańki mydlane. Wczoraj stały na półce w łazience a on mówi: daj to! Ja mu dałam szampon a Oli: nie to! To! :D

A tak w ogóle to chyba mamy jakiś skok, bo trochę gorzej je, miewa humorki. Albo to tęsknota za nami, nie wiem. Nie zostaje przecież długo z nianią. Dziś od 11:30 do 15:15 bo się z mężem mijamy zmianami w pracy. Za to ładnie śpi w nocy.
 
reklama
Hej dziewczyny co u Was? Może zaczniemy wrzucać swoje sprawdzone ulubione potrawy, ciasta, ciastka świąteczne ? :)
Ja mam sprawdzony przepis na pyszne maślane ciasteczka. Są prościutkie i zawsze się udają. Mam też przepis na krajankę orzechową i pierniki które u nas robi się od lat. Na pierniki mam przepis od cioci która nie żyje już od wielu lat.
Jakbyście chciały któryś przepis to dajcie znać, napiszę go tutaj.
 
Ostatnia edycja:
Przysłała mi Pani foto już uszytych figurek do książki Farma Filipa

FB_IMG_1542998929558.jpg
 

Załączniki

  • FB_IMG_1542998929558.jpg
    FB_IMG_1542998929558.jpg
    61,6 KB · Wyświetleń: 382
Hej. To ja czekam na piernikowe.
Niestety teraz ciągle zimno i łatwo o katar.
Staś ma gładką skórę ale od wczoraj pojawiły się małe kosteczki na brzuchu ( na brzuchu wcześniej nic nie mial). Dodaje stopniowo produkty i podejrzenie spada na masło. Ale te krostki wyglądają zupełnie inaczej niż tamtą wysypka.
Jak u Was w pracy? Jak Anitek po powrocie? Może się jakoś spotkamy? Ja kolejny wyjazd mam 17 grudnia więc do tego czasu jesteśmy w domu. Tak się cieszę! Lubię wyjeżdżać ale jeszcze bardziej lubię być ze Stasiem. Muszę się po mału zabrać za prezenty żeby nie było na ostatni moment jak to zwykle u mnie bywa. No i pierniczki chciałam wcześniej upiec...:)
Pozdrawiam Was w ten szary, listopadowy poniedzialek.
 
reklama
Pierniczki
1 kg mąki tortowej
2 całe jaja + 3 żółtka
1 kostka masła
1 szkl cukru + 6 lyzek
Pół szklanki miodu
5 łyżek kakao
1 przyprawa do piernika
1 cynamon
2 płaskie łyżeczki amoniaku
Kopiasta łyżka smalcu

6 łyżek cukru zarumienić na brązowy kolor na suchej patelni. Gdy się rozpuści , zalać pół litra wody i zagotować.
Mąkę (3/4 kg, resztę dosypać później), kakao, przyprawy i amoniak rozpuszczony w 1/4 szkl ciepłego mleka , wymieszać. Na to wlać gorący Karmel i gorący tłuszcz (masło roztopione ze smalcem). Wszystko wymieszać. Ubić jajka z cukrem , dodać miód, zmiksować. Dodać do ciasta i dobrze wyrobić. Odstawić na noc w chłodne miejsce (piwnica, lodówka).
Urywać po kawałku ciasta, podsypywac mąką, rozwałkować na kilka mm i wykrawać pierniczki. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 st ok 12-15 minut. Po wystudzeniu polukriwac lub polać polewą.

Wychodzą miękkie, nie muszą leżakować .
 
Do góry