reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny, a od kiedy będziecie dawały trzy stale posiłki? I czy będziecie eliminowany jakiś posiłek mleczny? Moj mały pije mniej mleczka odkąd zjada dwa konkretne posiłki. I to jest chyba normalne. Ja myślę po skonczonym 8 miesiącu dawać trzy posiłki ale nie wiem jak to rozegrać.
 
reklama
Zupę daje ze słoiczka. Trzeci posiłek będę dawała w 9 miesiacu. To będzie kaszka. Wtedy planuje: owoce, obiad, kaszka. Do gotowania zaczynam też korzystać z mrożonych warzyw. Znalazłam też owocarnie i tam wygrywają gruszki. Lubi bardzo korzeń pietruszki i batata. Unikam dużej ilości marchwi bo co jakiś czas zaparcie powraca. W związku z tym daje wode kilka już razy dziennie po łyczku a nie tylko do obiadu.
 
Zupę daje ze słoiczka. Trzeci posiłek będę dawała w 9 miesiacu. To będzie kaszka. Wtedy planuje: owoce, obiad, kaszka. Do gotowania zaczynam też korzystać z mrożonych warzyw. Znalazłam też owocarnie i tam wygrywają gruszki. Lubi bardzo korzeń pietruszki i batata. Unikam dużej ilości marchwi bo co jakiś czas zaparcie powraca. W związku z tym daje wode kilka już razy dziennie po łyczku a nie tylko do obiadu.
Ja samej pietruszki małemu nie daje I w daniach tez ostroznie daje ze wzgledu na to ze slodzi cale danie. Czyli prawie w każde zupie jest ale nie zbyt dużo . Np do pmidorowej daje więcej lub do kapusniaczku a do innych warzywnych mniej.
Ja pomału tez juz mysle o 3 stalych posiłkach ale nie wiem jak to zrobić, czy zamiast mleka mozna juz cos podawac?
Wode daje pomiędzy posiłkami, kilka razy dziennie. Nie pije jej dużo ale polubił i niechsie do niej przyzwyczaja.

Ciekawe, jak tam Olgierda? <3
 
Hej dziewczyny, wróciłam przedwczoraj z wyjazdu i siedzimy juz razem.:))))Dzięki za wsparcie Aneczqa, p9czatek był najgorszy ale jak już byłam w pracy to bylo ok. Najgorsze z mlekiem. Mogłam ściągnąć laktatorem tylko 2 razy na dobę . Jak on wolno ściąga ! Staś je 10 razy szybciej. No i miałam strasznie dużo tego pokarmu ale przez to ze mało sciagalam to tez teraz mam tego mleka mniej. I chyba zacznę karmić rzadziej bo on się wkurza ze nic nie leci. Chce dawać z piersi 2 razy a resztę pokarmy stałe. Zobaczymy jak to wyjdzie. Wczoraj w nocy musiałam podać mm bo strasznie płakał z głodu a piersi puste. A jak u Was?
 
Hej dziewczyny, wróciłam przedwczoraj z wyjazdu i siedzimy juz razem.:))))Dzięki za wsparcie Aneczqa, p9czatek był najgorszy ale jak już byłam w pracy to bylo ok. Najgorsze z mlekiem. Mogłam ściągnąć laktatorem tylko 2 razy na dobę . Jak on wolno ściąga ! Staś je 10 razy szybciej. No i miałam strasznie dużo tego pokarmu ale przez to ze mało sciagalam to tez teraz mam tego mleka mniej. I chyba zacznę karmić rzadziej bo on się wkurza ze nic nie leci. Chce dawać z piersi 2 razy a resztę pokarmy stałe. Zobaczymy jak to wyjdzie. Wczoraj w nocy musiałam podać mm bo strasznie płakał z głodu a piersi puste. A jak u Was?
Super że już razem. Musisz byc nega dymna. Też myślę że kiedyś trzeba zacząć sie z mlekiem modyfikowanym. Byłaś dzielna. Każdą z nas to kiedyś czeka a Tt orzynajmniej masz za sobą. Każdy kolejny raz łatwiejszy.
 
Super, że Święta Wam się udały.
My mamy Wielkanoc w tą niedzielę, bo jesteśmy prawosławni.

Olgierda, super. Kiedy się przeprowadzacie?
Nie wiem tylko czy Twój syn wytrzyma temperament mojej córki;-) ;) życzę Ci aby czas rozłąki zleciał jak najszybciej.

Zoja ma dwa zabki. Raczkuje na całego. Zaczyna się wspinać na pierwszy stopień schodow:-p
No i zaczęła jeść. Ulubione potrawy to chleb, melon, kaszka i potrawka z ryby :-D
Na szczęście szybko zlecialo:)
Mieliśmy się przeprowadzić przed porodem;) ale remont się troszeczkę przeciagnal...możliwe ze w maju juz będziemy na miejscu...to umówimy się może na jakiś spacerek?
My bez zębów ale za to je wszystko co mu dam. A najbardziej lubi to co przy nim jem.
 
reklama
Super że już razem. Musisz byc nega dymna. Też myślę że kiedyś trzeba zacząć sie z mlekiem modyfikowanym. Byłaś dzielna. Każdą z nas to kiedyś czeka a Tt orzynajmniej masz za sobą. Każdy kolejny raz łatwiejszy.
Dzięki Kamila. Ale muszę przyznać że Staś nie wydawał się być steskniony po moim powrocie...to znaczy ze z dziadkami mu było dobrze.
 
Do góry