reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Aveline , położna mi mówiła ze jak dziecko na piersi przybierze 600 gramów na miesiąc to się nie czepiaja, tzn ze jest to minimum. Twoja przybiera więcej, tak wynika ze średniej.
Ale jesli chcesz mala podtuczyc to przyjrzyj się karmieniu. Karmisz z dwóch piersi na jedno karmienie? Może za szybko przekladasz do drugiej piersi i mała pije więcej tego wodnistego mleka a nie spina tego kalorycznego, które jest trochę "dalej"? Nie wiem, tak gdybam. Ale uważam ze nie przybiera źle.

Olgierda, chodzi o bioderka? Byłam w 6 tyg i teraz pójdę 7 listopada.

E-O, to pierwsze koty za płoty jeśli chodzi o szczepienia :)
 
reklama
Aveline , położna mi mówiła ze jak dziecko na piersi przybierze 600 gramów na miesiąc to się nie czepiaja, tzn ze jest to minimum. Twoja przybiera więcej, tak wynika ze średniej.
Ale jesli chcesz mala podtuczyc to przyjrzyj się karmieniu. Karmisz z dwóch piersi na jedno karmienie? Może za szybko przekladasz do drugiej piersi i mała pije więcej tego wodnistego mleka a nie spina tego kalorycznego, które jest trochę "dalej"? Nie wiem, tak gdybam. Ale uważam ze nie przybiera źle.

Olgierda, chodzi o bioderka? Byłam w 6 tyg i teraz pójdę 7 listopada.

E-O, to pierwsze koty za płoty jeśli chodzi o szczepienia :)
Kurczę to ja się zdrzemnelam bo dopiero teraz chce zapisać a termin pewnie za miesiąc.. A dziś przeczytałam na stronie że trzeba do 6 tygodnia pojsc na wizytę...mam nadzieję że będzie wszystko ok. :(
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Karmię Maję naprzemiennie obie piersi po około 20 min. Dzisiaj jadła z jednej 50 min, drugiej juz nie chciała. Zobaczę czy to przyniesie lepszy efekt. Na USG bioder i u ortopedy tez byłyśmy, kolejna wizyta jak bedzie miała 6 mc. Ile razy i w jakich godzinach nocnych budzą sie Wasze Maluchy? :)
 
Olgierda, nie martw się, na pewno wszystko jest ok.
Aveline, mój chłopczyk zrobił się ostatnio nieregularny w nocnych pobudkach. Zdarza się ze sie nie obudzi się w ogóle, tylko od razu np o 6-7 na poranne karmienie. Ale ostatnio najczęściej ok 2 w nocy i później rano. Z tydzień temu zdarzyło się ze obudził się juz o północy! Nie wiem od czego to zależy bo do niedawna budził się bardziej regularnie.
To bardzo długo Maja ssie! Mój mały czasem ty!ko 6-7 minut i koniec. I za 3 godziny dopiero się domaga. Przybiera ładnie, choć jego starszy brat przybierał wiecej. Starszy urodził się z waga 3600 i na pierwszym szczepieniu ważył ponad 6200!
 
Aveline, to nie może być prawda z tym czasem karmienia bo moj je kilka minut co 3 godziny i przybiera pięknie. Ma 10,5tyg i wazy ponad 6 kg a wychodził ze szpitala z waga 3560. Moze to sie tyczy noworodków? Kiedy bylas u doradcy laktacyjnego?
Jak był młodszy robił kupke po każdym karmieniu a od pewnego czasu, nie wiem dokładnie od kiedy (od siódmego tygodnia zycia około) robi raz dziennie lub jedna kupka na dwa dni.
 
U Nas Filip ostatni tydzień budzi się co 2-3 godziny je 3 minuty i śpi. Przybierał do tej pory 200g na tydzień. A ostatni je co 2 godziny po kilka minut i przybrał 400g. Za 2 tygodnie Chrzest dzisiaj przyszedł zamówiony gajer. Zależało mi żeby był dobrze dopasowany a teraz się boję że jak tak przybiera to za 2 tyg w niego nie wejdzie a taki boskim
 
Jejku to ja z nia leżę po 40 min z zegarkiem. Ech... u doradcy byłam 2 tyg temu. Ona twierdziła ze jedne dzieci szybko się najadaja, a te bardziej leniwe dluzej sa przy piersi. Kazała aktywizowac przy piersi zeby nie zasypiala. Przystawiam ja co 2-3 h. Moja ciotka ktora jest położna i laktacyjna twierdzi ze Maja ma nietolerancje laktozy po swoim tacie i dlatego mało przybiera. Wg niej wskazuje na to kupa po każdym karmieniu.
 
Moja Zojka noce przesypia różnie, w sumie co drugą wstaje raz, a co drugą po kilka razy, potrafi nawet co 2 godziny je do 10 min i jak widać najada się całkiem dobrze dziecko powinno jeść intensywnie ok 10-15 min aby otrzymać tłustsze mleczko.
Aveline podziwiam Twoją konsekwencję, ja bym chyba nie dała rady przez 40 min trzymać małej na piersi. Zresztą Zojka jak ma dość to wypluwa pierś i choćby nie wiem co to buzi nie otworzy
Apropo kulek to moja córeczka robi po kilka dziennie więc pieluchy kończą się w ekspresowym tempie, aktualnie używamy 3, bo przynajmniej przy pożądanym wypróżnieniu kupa zostaje w pieluchy a nie na ubraniu
 
reklama
A i w sobotę wybieramy się do mojej mamy na Podlasie więc mamy do pokonania ok 200 km. Jedziemy na kilka dni więc zobaczymy jak Zoja to zniesie
 
Do góry