reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny nie wiem czy znacie, ale jeśli nie to polecam Wam blog mamapediatra.blog.pl
Pisany przez lekarza pediatrę i jednocześnie mamę trzech dziewczynek. Mnóstwo fajnych wpisow o rozwoju dziecka, szczepieniach, różnych zdrowotnych zawirowaniach.
 
reklama
Oj u nas już od dawna jedna kupa na 2 dni i to muszę jeszcze pomóc. Lekarz mi mowił, że jeżeli nic nie boli, to na piersi nawet do 5 dni może nie być kupy. Znaczy, że dobrze przeyswaja.

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
U nas jakieś 4 kupy dziennie....jestem w szoku że i Was tak rzadko. Ale mój je bardzo dużo to pewnie dlatego . A jak tam tabelka ? ;-) ;)
 
Olgierda, nie czytaj ulotek bo się tylko wystraszysz. My już po szczepieniu i mały był po nim po prostu senny. Szczepilam 6 w 1 i pneumokoki. Chciałabym tez rotawirusy ale na razie czekam ze wzgl na problemy z brzuszkiem Olka , tak jak u Twojego Stasia. U nas jest w tym względzie dużą poprawa. Po prostu trzeba metoda prob i błędów ustalić ilosc kropelek. I u nas o dziwo lepiej działa bobotic forte niż espumisan, a maja te sama substancje, tylko w innym stężeniu chyba. Dwoje znajomych dzieci miało po tej szczepionce sensacje w brzuszny, bóle, placzliwosc, niepokój i bardzo się tego boje :-(Kamila u na ze spaniem roznie. Bardzo często zasypia przy odbiciu juz, czasem sam w lozeczku ale trwa tona ogół dłużej bo macha lapkami, gada do siebie :-D
Bardzo szybko zaś nie gdy go przytule do pieluchy tetrowej i do siebie jednocześnie. Pielucha działa na niego usypiajaco.

Czy wasze dzieci tez coraz krócej siedzą przy piersi? Martwie się tym. Olek bije rekordy szybkości. Czesto je tylko 5-7 minut. Położna mówi ze to normalne bo efektywniej ssie i szybciej mleko leci.
Sama nie wiem. Napisze, proszę,jak to jest u was.
Miłego dnia!
U Nas już od dawna je kilka minut ale w dzień często na noc dłużej. Coś w tym jest że dzieci które tak ładnie przybierają dużo jedzą i ulewają. Filip przybrał od masy urodzeniowej 1440gr ulał może 3-4 razy i to tylko po nocnym karmieniu gdzie je właśnie dłużej i to tak że miał mokry kącik ust. Za to często je w dzień nie ma mowy o drzemie 3 godziny bardziej 30 minut
 
Każde dziecko inne, jedno szybko zje a inne wisi na piersi, jedno długo śpi a drugie ma proc i ogóle drzemki. Moje chlopaki to spiochy i leniuchy :-D Starszy jeszcze więcej spał niż Olek, który śpi po każdym posiłku od 1,5 do 2,5 a czasem nawet trzech godzin. Wiem, ze to sie zmieni jak aktywnie zacznie poznawac świat.
Kamila to ile minut i co ile je Filipek?
Dobrej nocy dziewczyny :**
 
Witajcie Moje Drogie, ale się rozpisałyście :happy: u nas jest super, aktywnie. Moje dzieci są bardzo ciekawskie, więc w dzień śpią po 30 min, no chyba, że idziemy na spacer lub jedziemy samochodem, wtedy śpią 3 godziny. Dzisiaj byłam z Zoją u kosmetyczki i fryzjera i ... daliśmy radę. Także mama zadowolona;-) ;) i gotowa na chrzest córki.
Apropo spania to ja aktualnie śpię w jednym łóżku z Zoją i Mikim, więc mam wesoło:huh: Zojka w nocy wstaje ok 3,4 i później między 6a7, więc nie jest źle, ale usypia ok 22:no2:.

Asinka super wymyśliłaś z tabelą:yes:
 
Moja waży w 6 tyg ponad 5 kg:-D i przegoniła brata, który w tym wieku ważył mniej. Zojka rzadko ulewa, w dzień je co 2 godziny, no i robi po min 8 kup:oo: także pampersy idą u nas w zawrotnym tempie.

Aneczqa, jak Wasza pirania złagodniała?
 
Witajcie! :-)
Muszę przyznać ze nasze sierpniowe dzieciaczki ladnie śpią w nocy :) Jedna pobudka, a przecież wszystkie jedzą lekkostrawne mleko mamy :-)
Moj dzisiaj obudził się o 3 wiec jestem zadowolona :-D Moja mama mówi ze chyba oszalalam ze chce żeby dziecko budziło sie w nocy :p

Anitek, tak, pirania zlagodniala :) Nie jest tak ze nic nie boli ale boli duuuzo mniej, właściwie jeśli tak zostanie to będzie ok. Nie bolaloby nic gdyby szerzej otwierał paszczę a on tak leciutko tylko a później sobie tego cyca wciąga głębiej wiec ssie dobrze. Ale nie moge przekonac go żeby szerzej otworzył, po prostu zle utrwalony nawyk. Ale dajemy jakoś rade ;)
Chociaż...od wczoraj boli mnie piers , spalam na tym boku długo bo mały nie obudzil sie na karmienie. Juz tak kiedys miałam i niestety przyszla goraczka, oby tym razem obylo sie bez . Nie ma zaczerwienienia ani nic. Kurcze, nie mogę przyzwyczaić się do spania na plecach a piersi mam duże i później problemy.
Mojej koleżanki coreczka tez śpi tak krótko Jak Zoja, 30- 40 min w dzien i na spacerze. Zoja ladnie przybiera :) Jaka miala wagę wyjściową?
Mój mały ma sucha skore na głowie, dosłownie biala, Za uszkami tez i na karku i szyi. Pediatra kazał kupić kosmetyki aderma exomega . Nie ma żadnej poprawy! Wrecz po posmarowaniu tych suchych miejsc robia sie one żywo czerwone! Nie wiem co dalej. Pediatra powiedziała ze to najlepsze kosmetyki! I nie działają? Cale ciałko ma jak aksamit tylko okolice głowy tak mocno przesuszone. Smaruje kilka razy dziennie.

A mój mały za dwa dni kończy dwa miesiące! A dzisiaj ma imieninki :biggrin2:
 
To u nas Brat tak się opiekuje siostrą a Zojka jest z tego powodu szczęśliwa :)
MIKI i Zoja.jpg Zoja smile.jpg
 

Załączniki

  • MIKI i Zoja.jpg
    MIKI i Zoja.jpg
    65,2 KB · Wyświetleń: 60
  • Zoja smile.jpg
    Zoja smile.jpg
    67,9 KB · Wyświetleń: 55
Anitek, tak, pirania zlagodniala :) Nie jest tak ze nic nie boli ale boli duuuzo mniej, właściwie jeśli tak zostanie to będzie ok. Nie bolaloby nic gdyby szerzej otwierał paszczę a on tak leciutko tylko a później sobie tego cyca wciąga głębiej wiec ssie dobrze. Ale nie moge przekonac go żeby szerzej otworzył, po prostu zle utrwalony nawyk. Ale dajemy jakoś rade ;)

Mojej koleżanki coreczka tez śpi tak krótko Jak Zoja, 30- 40 min w dzien i na spacerze. Zoja ladnie przybiera :) Jaka miala wagę wyjściową?

To nasza Zojka też podobnie nie potrafi otwierać szeroko pyszczka :) i raz mniej raz bardziej boli.

Zoja ważyła prawie 3800, a jak wychodziliśmy ze szpitala miała ok 3400, więc przez 5 tyg przytyła 1600 :)
 
reklama
Każde dziecko inne, jedno szybko zje a inne wisi na piersi, jedno długo śpi a drugie ma proc i ogóle drzemki. Moje chlopaki to spiochy i leniuchy :-D Starszy jeszcze więcej spał niż Olek, który śpi po każdym posiłku od 1,5 do 2,5 a czasem nawet trzech godzin. Wiem, ze to sie zmieni jak aktywnie zacznie poznawac świat.
Kamila to ile minut i co ile je Filipek?
Dobrej nocy dziewczyny :**
W dzień tak co 2 godziny ale zajmuje mu to tak może z 7-8 minut na noc je dłużej i wtedy długo śpi. Dużo że spaniem w dzień zależy od pogody dzisiaj śpi cały dzień a wczoraj drzemki po 15 minut tylko w południe ponad godzinkę. Potrafi się już fajnie bawić, gada po swojemu, krzyczy żeby mu karuzele włączyć i dziwnie się przemieszcza. Dzisiaj w łóżeczko wsadziłam słonika robił dziwne mostki pełzy na plecach aż dotarł do barierki i gada do słonia. Próbuję też już się przekręcić z pleców na bok jeszcze nie wychodzi ale determinacja ogromna. Jak go coś zaciekawi jak karuzela potrafi bitą godzinę albo i lepiej machać do niej rączkami i nogami gadając po swojemu.
 
Do góry