reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Kamila, no tez tak myślę. I wiem ze zawsze cos może się wydarzyć i w domu i nad morzem. Ale w domu trzeba ugotować,wyprac, wypracować posprzatac a tam bede sie byczyc!
Tylko ze gdyby jednak cos nad morzem tfutfu to czulabym się winną.
 
reklama
Anitek, nie mam pojęcia o warszawskich szpitalach. Wyprawke mam juz skompletowana. Wlasciwie jakies drobiazgi pewnie zostały do kupienia ale raczej wszystko juz mam.
 
Dziewczyny mam pytanie i poważny dylemat. Bardzo chciałabym zabrać starszego na chociaż kilkudniowe wakacje nad morze, żeby nie był "stratny". Termin mam z OM na 6 sierpnia a z USG na 11 sierpnia (ten z USG pokrywa sie z moimi obliczeniami).
Czy uwazacie ze bezpiecznie jest jechać w czerwcu na kilka dni 300 km nad morze?
Nie spytalam lekarza ale skoro uznał ze nic nie zapowiada wcześniejszego porodu bo szyjka dluga i szczelna i nawet w 33 tyg ustalił wizytę na za miesiąc to myślę ze nie przewiduje żadnych kłopotów. Ani tez ja nie zamierzam szalec nad tym morzem! Chce tylko żeby Starszy miał chociaż taki wakacje. Oni by sobie poszaleli z mężem a ja bym do gory brzuchem leżała i pachniala :)
Co o tym myslicie?
Jak czujesz się dobrze i lekarz nie widzić przeciwwskazań, to ja bym jechała. Ja końcem maja jechałam 1200 km do Włoch. Spytaj lekarza jak to widzi. Nie da się wszystkiego przewidzieć, a na całe szczęście będziesz w Polsce. Lekarze jak co to normalnie przyjmują.
 
Vercia, wiem ze jest wiele pięknych miejsc ale my kochamy morze i mamy bzika na jego punkcie! ;p
Nawet w ferie zimowe gdy wszyscy jada w gory to my nad morze :)
W tym roku tez byliśmy. Miałam wtedy jadłowstręt i wymioty , schudlam prawie 10 kg i nad morzem odzylam! Miałam apetyt, sile, ani razu nie wymiotowalam.

Jaśka, oczywiście ze nie chciałabym trafić na porodowke! Ale kurcze, tyle kobiet w ciąży widzę zawsze nad morzem.

Anitek, no proszę, Ty sama jedziesz i nie jesteś takim tchórzem jak jak ;) Mysle i myślę aż w nocy spać nie mogłam.
Kochana zobacz A ja mam nad morze z domu 10 minut i bywam tam raz na ruski rok;)
 
Dziewczyny czy możliwe, żeby w 34 tyg.organizm się przed porodem oczyszczał? Od 3 dni męczy mnie biegunka, znaczy nie taka jak przy chorobie, tylko po prostu luźne stolce. Brzuch się napina, czop już zaczął odchodzić.

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czy możliwe, żeby w 34 tyg.organizm się przed porodem oczyszczał? Od 3 dni męczy mnie biegunka, znaczy nie taka jak przy chorobie, tylko po prostu luźne stolce. Brzuch się napina, czop już zaczął odchodzić.

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom

Na kilka dni przed porodem Twoje ciało może zacząć się oczyszczać. Biegunka to naturalne dążenie organizmu kobiety aby nic nie przeszkadzało główce dziecka w przechodzeniu przez kanał rodny. Często biegunce towarzyszą bóle, podobne do menstruacyjnych. Przed samym porodem niektóre kobiety oprócz biegunki reaguja wymiotami, to również sposób na oczyszczenie organizmu.
 
Koleżanka miała biegunkę ponad 2 tygodnie przed porodem a w dniu porodu wymiotowała. Nie koniecznie musi to oznaczać że to już ale jak nadal czop odchodzi zadzwoń do gina może szpital i trochę jeszcze przeciągnął. 2 kg to taka dobra waga żeby wcześniej rodzić to warto powalczyć jeszcze o te kilka dni.
 
Koleżanka miała biegunkę ponad 2 tygodnie przed porodem a w dniu porodu wymiotowała. Nie koniecznie musi to oznaczać że to już ale jak nadal czop odchodzi zadzwoń do gina może szpital i trochę jeszcze przeciągnął. 2 kg to taka dobra waga żeby wcześniej rodzić to warto powalczyć jeszcze o te kilka dni.
Ja dopiero 34 tydzień mam. W pierwszej ciąży też czop mi odchodził w 33 tyg, a urodziłam w 38. Teraz w sumie zaczął w 32 mi odchodzić. Ale oczyszczał mi się organizm w 1szej ciąży dopiero koło 36 tyg. A teraz tak wcześnie i się trochę martwie.
 
reklama
Ja dopiero 34 tydzień mam. W pierwszej ciąży też czop mi odchodził w 33 tyg, a urodziłam w 38. Teraz w sumie zaczął w 32 mi odchodzić. Ale oczyszczał mi się organizm w 1szej ciąży dopiero koło 36 tyg. A teraz tak wcześnie i się trochę martwie.
Każdy organizm inny. Ja czopu w 1 ani wód nie widziałam na oczy poszło przed głòwką już przy akcji. Za to miałam już pewnie z 2 tygodnie przed regularne skurcze nawet co 5 minut kilka a potem przerwa nareszcie godzin i siedziałam praktycznie na torbie. Teraz też już od połowy ciąży skurcze bezbolesne i nieregularne ale coraz częstrze nie powodują rozwarcia i skracania szyjki więc zapowiada się podobnie chociaż to nigdy nie wiadomo jednak to 10 lat różnicy prawie
 
Do góry