reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Ja dopiero 34 tydzień mam. W pierwszej ciąży też czop mi odchodził w 33 tyg, a urodziłam w 38. Teraz w sumie zaczął w 32 mi odchodzić. Ale oczyszczał mi się organizm w 1szej ciąży dopiero koło 36 tyg. A teraz tak wcześnie i się trochę martwie.
Asinka ja bym skonsultowała to z lekarzem. Jestem mamą co prawda ale pierwszy poród miałam wywoływany i nawet nie wiem kiedy jechać do szpitala, co oznacza rozpoczęcie porodu nawet nie wiedziałam, że organizm oczyszcza się przed porodem
 
reklama
Asinka może chociaż zadzwon do lekarza. Ja w pierwszej ciąży żadnego czopa nie widzialam, tylko odeszły mi wody i pojechałam do szpitala. Organizm mój tez się nie oczyszczał przed porodem.

Kamila w pierwszej ciąży miałam skurcze od 5-6 miesiąca i brzuch był ciągle twardy jak kamień. Od tego skracala mi się szyjka. Bralam leki.
Teraz tez twardnieje ale nie tak często jak wtedy 13 lat temu. Na poczatku twardnial kiedy lezalam i wystarczyło pospacerować. A teraz najbardziej kiedy spaceruje czy gdzieś ide. Tym razem szyjka się niby nie skraca, chociaż skróciła się o 10 mm ale lekarz mówi ze jest ok, ma 37 mm.
 
Cześć dziewczyny,
jakie kupujecie ubranka na początek? Rozmiar 50 czy 56 i w jakiej ilości czego? Ja nie mam pojęcia, a najwyższy czas już się przygotować.
 
U mnie synek zapowiada się duży mam body i pajace 50 z 5 kompletòw, 6 kompletów 56 i tyle samo 62 dodatkowo jakieś body i spodenki i dresiki po 1 w każdym rozmiarze Taki przejściowy kombinezon lekki to Już 62 i w takim rozmiarze jakieś 2 polarki. Ja poszłam najbardziej w body i wygodne pajace w tych mniejszych rozmiarach żeby było wygodnie chociaż i tu lekko poszalałam i mam body Supermena czy takie na wyjście z muszką 4czapeczki 3 łapki nie drapki trochę skarpetek.
 
@aneczqa a nie myslalas nad przeprowadzka? :D ja nie umiem lezec i sie opalac, bylam z mezem nad morzem z 3 lata temu na wyspie Sobieszewskiej :) i caly czas cos zwiedzalismy, 2 razy bylam nad samym morzem na 10 minut [emoji14] dla mnie wakacje musza byc aktywne, w tym roku planujemy tylko krotki wyskok weekendowy w gory [emoji4] takze bez szalenstw

 
Vercia myslalam ze gdybym miała dużo kasy to kupilabym mieszkanie nad morzem i spędzała tam każda wolną chwilę
Ale przeprowadzka to nie, tutaj mamy dom, rodzine, prace
I w ogole kto mówi o lezeniu na plaży?! My wracamy zmeczeni zawsze z wakacji. Uwielbiam spacery brzegiem morza, mogę iść tak bez końca
Zwiedzany, zawsze zabieramy rowery
Ech...jak ja kocham morze
 
Vercia myslalam ze gdybym miała dużo kasy to kupilabym mieszkanie nad morzem i spędzała tam każda wolną chwilę
Ale przeprowadzka to nie, tutaj mamy dom, rodzine, prace
I w ogole kto mówi o lezeniu na plaży?! My wracamy zmeczeni zawsze z wakacji. Uwielbiam spacery brzegiem morza, mogę iść tak bez końca
Zwiedzany, zawsze zabieramy rowery
Ech...jak ja kocham morze
A do jakiej miejscowości najczęściej wracacie?:)
 
Cześć dziewczyny, czy ja mogę do Was? :)
Miałam termin na wrzesień ale ze względu na wcześniejszą owulację wiadomo było, że może się zmienić. Wczoraj na wizycie lekarz zbadał malucha i kazał nastawiać się na koniec sierpnia. Szczególnie, że od 14tc chodzę z niewielkim rozwarciem więc wszystko wskazuje na to, że będę sierpniówką :)
 
Cześć dziewczyny, czy ja mogę do Was? :)
Miałam termin na wrzesień ale ze względu na wcześniejszą owulację wiadomo było, że może się zmienić. Wczoraj na wizycie lekarz zbadał malucha i kazał nastawiać się na koniec sierpnia. Szczególnie, że od 14tc chodzę z niewielkim rozwarciem więc wszystko wskazuje na to, że będę sierpniówką :)
Hej,
Ja mam termin na 26 sierpnia z OM A jaki termin wychodzi Ci z USG? Przy nieregularnej miesiączce lub owulacji rzadszej lub częstrzej niż 28 dni bierze mój gin na data porodu termin z 1 USG potem już dochodzi indywidualny wzrost na tych późniejszych.
 
reklama
Kamila - w sumie nie zapytałam o dokładny termin. Powiedział że do września nie dotrwam na pewno. Córkę rodzilam rok temu w 38tc a wtedy nie miałam problemów z rozwarciem więc te całe dokładne daty to palcem na wodzie [emoji1]
Ale na pewno muszę się ogarnąć z wyprawka, najwyższy czas. Wy już pewnie macie większość? :)
 
Do góry