reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Czesc dziewczyny!!
Rany, wspolczuje jeszcze wymiotujacym.. Ale nie martwcie sie o dzirciaczki, one wezma z Was to co potrzebuja, o siebie zadbajcie, moze cos przeciwwymiotnego to dobry pomysl?

Ikulka jak tam dzisiaj? Moze taka Twoja 'uroda'...


My juz po spacerze i zakupach, biore sie za sprzatanie, jutro dziadki przychodza na impreze urodzinowa Krzysia, znowu sprzatanir, zakupy, gotowanir bleeeh juz mi sie nie chce.

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
Z corka tak nie mialam... uwazam bardzo
 
reklama
Hehe tez mam to szczęście i mam bezterminowe :) przynajmniej nie trzeba jak narazie bawić sie w dodatkowe badania itp co jakiś czas, dopóki czegoś nie wymyśla !
Ale pamietam, ze jak miałam badania wzroku wtedy, i pani mi dała tekturke do zasłonięcia oka, to jak lewym patrzyłam to podejrzałam troszkę ;) i wpisała do formularza "do jazdy bez okularów" :) jak sa okulary to chyba właśnie trzeba raz na jakiś czas badania , choć nie wiem.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Robiłam prawko 3 lata temu i miałam foto w okularach i problem był bo zawsze trzeba być w okularach za kierownicą. Po ślubie po wymianie już jest takie foto jak do nowego dowodu - od przodu i bez okularów. I bądź tu mądry :D

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale tylko raz mnie przez te 8 lat policja zatrzymała, jakieś 3 dni temu i nic sie nie przyczepiła wiec spoko, ciekawe kiedy zmienię:)
Ale śmieszna sytuacja była, bo kazał mi dmuchać, mówi prosto w dziurę jednym ciągiem No to ja dmucham, a on z uśmiechem pani Magdooo!? Pani ma całe usta w mące hehe a ja yyyyy??!!! W końcu sobie przypomniałam ,przepraszam właśnie jadłam paczka z cukrem pudrem ooppss :) na co on ; No widac widac Pani Magdo :):)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja mam często spotkania z policją [emoji23]
Dwa tygodnie temu zdarzyło mi się zatrzymać ruch na ulicy z pracy do domu. Tak się złe czułam ze musiałam wyjść z auta i zaczęłam zwracać. Pod budynkiem głównym naszej policji. [emoji23][emoji23][emoji23] a że dwóch panów policjantów właśnie chyba z budynków uchodziło zaraz do mnie podbiegli. Nawet mi auto przeparkowali. Najpierw co prawda chcieli karetkę wzywać [emoji12] potem jak juz się lepiej poczułam pojechali za mną radiowozem, żeby się upewnić czy trafiłam do domu. W poniedziałek byliśmy im dlatego z synkiem zanieść pączki [emoji39]
Ale nasza policja jest taka do ludzi. Wiecznie coś organizują. Nawet jak wyszły pokemony. Przez stonkę oficjalna policji na fejsie i ogłoszenia zwołali ludzi. Podzielili na grupy, każdemu przypisali oficera czy dwóch i poszli wszyscy łapać. Policjanci od samego początku przestrzegali i uczyli dzieciaki i starszych by zawsze zwracali uwagę na otoczenie i patrzyli gdzie idą. Potem sesja z pokemonami na fejsie na stronie policji [emoji23][emoji23][emoji23] padłam jak zobaczyłam.
W lato rozdają "mandaty" dla dzieci. Mój dostał. Jak złapią dzieciaka z kaskiem na głowie na rowerze dostaje darmowe lody w pobliskiej lodziarni. I zdjęcie z panem policjantem na stronie policji [emoji12]
Jakiś czas temu jechałam za szybko. Złapali mnie. W historii w kompie pan zobaczył ze nie mam ani jednego mandatu. Puścił mnie. Dał tylko upomnienie.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
GuaRaNa pisze:
Moją koleżankę w ciąży tak zaskoczyli jak powiedziała że w aptece była to jej paragony kazali pokazywać. Masakra z nimi.
No chyba nie myślałyście, że kontrolę na piękne oczy robią :laugh2:. Oczywiście że wszystko trzeba udokumentować. Jak się wykręcicie wizytą na badaniach czy u lekarza to też trzeba będzie to udowodnić. Już lepiej serio powiedzieć że było się na spacerze. A w ciąży ruch na świeżym powietrzu zalecany :-p

Kurektyna, o super, że tak się w pracy udało dogadać. Super rozwiązane. Wilk syty i owca cała :blink:


GuaRaNa pisze:
Mój suwak nie wiem co pokazuje bo go na telefonie nie widzę.
15+2 :blink:

Emikaa, wiesz, u nas niestety pracodawca sprawdzał zwolnienia pracowników. No i gdzie pójdzie pracownik kadr jak w zwolnieniu i w aktach osobowych ma adres zameldowania? No właśnie tam. I już wtedy masz problem. Niestety. Z resztą na druku jest napisane, ze ma to być miejsce pobytu a nie zameldowania.

GuaRaNa, a wiesz, że według przepisów rozliczać z podatku trzeba się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania? :-) Miejsce zameldowania nie ma tu nic "do gadania". NFZ tez powinnaś mieć ten, na terenie którego mieszkasz, bo to na tym terenie korzystasz z usług NFZ. To wszystko powinnaś miec podane w kadrach.

Żeby nie było, ja też mam inny adres zameldowania a inny zamieszkania :laugh2: Ale papierkowe sprawy uregulowane, rozliczam się tam gdzie powinnam itd. Z resztą - przy posiadaniu dzieci to już warto!!! Bo do przedszkoli samorzadowych potrzebne jest rozliczanie się w tej gminie :tak: tak więc weźcie to pod uwagę.

Ja się musze w końcu przemeldować, bo prawie 3 lata mieszkamy juz na naszym, a zameldowania jestem ciągle u teściowej :-p Ale jak nie ciąża jedna to druga i raz, ze nie ma czasu, a dwa, że co chwile spuchnięta albo zapuszczona, a zdjęcie trzeba zrobić :rofl2:. No i boli mnie strasznie ta wymiana prawa jazdy, bo ja też bezterminowe mam. Ale sama jestem sobie winna, bo gdybym to zrobiła od razu, to jeszcze byly stare przepisy, i wymieniłabym bezterminowe na bezterminowe :-p
 
Ostatnia edycja:
Widzę ze sporo z was pisze o jeździ na nieaktualnym prawku. Nie wiem jak u was, ale u nas są za ta bardzo duże mandaty. Jak juz się zbliża data końca prawka i jeśli nie mam mandatów to przychodzi pismo do domu, że mogę odnowić przez internet i za jakieś dwa lub trzy tygodnie nowe przychodzi poczta. A ja nie cierpię kolejek wiec zawsze tak odnawiam.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emikaa, wiesz, u nas niestety pracodawca sprawdzał zwolnienia pracowników. No i gdzie pójdzie pracownik kadr jak w zwolnieniu i w aktach osobowych ma adres zameldowania? No właśnie tam. I już wtedy masz problem. Niestety. Z resztą na druku jest napisane, ze ma to być miejsce pobytu a nie zameldowania.
p

U nas w korpo to chyba nie zdarzyło sie żeby ktoś z kadr sprawdzał, nie słyszałam, nie doświadczyłam:) a z Zusu zobaczymy, liczę ze sie uda :) narazie mi sie nie zdarzyło nigdy,nie mam leżącego l4 wiec jak mnie nie zastana to sory Gregory ;):)



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kotomis chyba sama dzis wizytujesz. Ja w poniedzialek nfz u mojego starego dobrego lekarza. Ta moja na urlopie. Dobrze sie sklada. Juz u niego zostane. Raniutko mam wizyte bo od 7.30 przyjmuje.

Zjadlam rosol. Na to pomarancza i paczke zelek. Na razie wystarczy :)
 
Widzę ze sporo z was pisze o jeździ na nieaktualnym prawku. Nie wiem jak u was, ale u nas są za ta bardzo duże mandaty. Jak juz się zbliża data końca prawka i jeśli nie mam mandatów to przychodzi pismo do domu, że mogę odnowić przez internet i za jakieś dwa lub trzy tygodnie nowe przychodzi poczta. A ja nie cierpię kolejek wiec zawsze tak odnawiam.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Co innego data ważności dokumentu, a co innego nieaktualne dane. Przy ślubie i zmianie nazwiska obowiązek był zmienić jedynie dowód. :) Jak kontrola zatrzymała moja kuzynkę i ona w prawku też ma stare nazwisko i adres to prosili tylko o szybką wymianę. I tyle [emoji14]

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
@Emilkaa Ja też mam nieaktualne prawko :D Panieńskie nazwisko, adres ze starego meldunku gdzie nikt z rodziny już nie mieszka ;P Ale nie zmieniam! To mój bojkot nowych przepisów, że prawko wydawane jest na 15 lat. Ja mam dożywotnio, więc nie pozwolę sobie zabrać ;P

f2w3rjjgax9hy8m9.png
Hahaha u mnie to samo ;) prawko mam od 11lat, od 7 inny adres a od 1,5roku inne nazwisko ;) i niedawno miałam stłuczke, babka mi wjechała w tyłek i uciekła i jak policja spisywała moje dane to policjant się pyta czy ten adres, ja mówię że nie i podałam aktualny a za chwilę mówię do niego "A czy dużą różnicę zrobi Panu jak powiem że teraz mam też inne nazwisko;) " zasmiał się tylko że idealny przykład do mandatu ale że mu mnie szkoda to nie wystawi ;)

Ale w papierach adresy mam właściwie aktualne bo teraz zameldowana jestem u teściowej pod 90a a mieszkam 90b, jedno podwórko więc w sumie żadna różnica :)

p19uflw1jarcljhd.png
 
reklama
@Ag.ta ja mam dwolatka w domu, prawie 12 kg żywej wagi i też czasem muszę podnieść. A to do wózka wsadzić, jak robimy zakupy razem, a to na stołeczku postawić, żeby ręce umył, a to na toaletę posadzić. A bobo ma się dobrze :) Myślę, że możesz czasem podnieść, ale też uważaj, bo nie jesteś do tego dodatkowego ciężaru przyzwyczajona, jak ja.

@kurektyna cieszę się, że udało Ci się dogadać w sprawie pracy. Maluszki potrafią nieźle umęczyć...

@ikulka Ty to biedna jesteś z tymi plamieniami. Oby Ci szybko minęło i nie wróciło

Bez sensu z tymi zwolnieniami. Jak będę chciała odwiedzić rodziców i mnie nie będzie tydzień czy dwa, to co mam powiedzieć, jeśli będzie kontrola w tym czasie? A pracować nie mogę, bo z substancjami chemicznymi w ciąży się nie powinno mieć styczności. Co prawda do tego doszedł kręgosłup, ale to już sprawa drugorzędna.

Napisane na CHM-U01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry