reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Hej. Miałam to w poprzedniej ciąży... myślałam, że coś z maluszkiem i byłam przerażona. U mnie kolke wywoływały ostre potrawy i jak za dużo wypiłam gazowanego. Jedyne lekarstwo położyć się na prawym boku, żeby gazy odeszły i się uspokoiło. Współczuję bo znam ten ból.
Dokładnie też bałam się ze coś złego dzieje się z dzidzia..na szczęście już wiadomo co to
 
reklama
Evelinia, masz ogólnie umowę o pracę od stycznia i wcześniej nie miałaś w ogóle umowy? Czy wcześniej miałaś inny rodzaj umowy o pracę, a od stycznia masz na czas nieokreślony? Jeśli to drugie to w ogóle nie masz się czym martwić, bo masz ciągłość ubezpieczenia chorobowego. A jeśli dopiero w styczniu podpisałaś umowę o pracę, to czy od 1/2 stycznia, czy jakaś późniejsza data? Albo czy przed tą umową miałaś wcześniej inną umowę o pracę, z przerwą między jedną a drugą nieprzekraczającą 30 dni? Jest coś takiego jak okres wyczekiwania. To okres 30 dni od zatrudnienia. Jeśli łapiesz się w ten okres to za dni zwolnienia lekarskiego w okresie wyczekiwania nie dostaniesz wynagrodzenia. To jest nieobecność usprawiedliwiona niepłatna. Od kiedy masz umowę i od kiedy wystawione zwolnienie?
Umowę mam od 2 stycznia i od 2 luty lekarz dał mi już zwolnienie. To moja pierwsza praca na stałe. Wcześniej pracowałam do października na zlecenie ale nie miałam płatnych skladek
 
Mi umowe na czas nieokreślony dali w styczniu u od wtedy jestem na L4. Tak wyszło. Nie mam żadnych problemów
Kochana od stycznia masz umowę i wcześniej nie miałaś innej?ja też właśnie od stycznia mam dopiero. Najważniejsze to żeby dzidzia zdrowo rosła i inne sprawy mniej wazne
 
U mnie dzisiaj ewidentny skok hormonów...
Od rana oglądałam w internecie "polozne" i ryczałam na każdym momencie... A teraz wieczorem oglądałam film "mój rower" i ryczałam przez pół filmu...
zauważyłam też że codziennie koło 23 robie się głodna mimo że specjalnie dzisiaj zjadłam kanapkę o 21..
jak tak dalej pójdzie to będę się toczyć jak kulka z łóżka do lodówki [emoji23]

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też mam takie napady głodu.. nie ważne ile zjem i tak się robię wieczorem głodna.. wolę nie wiedzieć co będzie dalej ;-)

p19udqk3ohjsffpu.png
 
Kochana od stycznia masz umowę i wcześniej nie miałaś innej?ja też właśnie od stycznia mam dopiero. Najważniejsze to żeby dzidzia zdrowo rosła i inne sprawy mniej wazne
Właśnie ja wcześniej miałam na rok. Tylko od stycznia mi dali na stałe a ja tu taki psikus. Było mi głupio.
 
Witam.
Ale się wyspałam .....15 h w kawałku.
Wczoraj padłam o 18.
Evelinia u mnie podobnie...usg połówkowe mam 23 marca więc pewnie wtedy dowiem się płci jak dzdzia nie zakryje się.
Atfk gratuluję poczucia ruchów.W którym tygodniu jesteś?Ja się już nie mogę doczekać tego momentu.
O.paulina trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie też waga stoi ale to bardzo dobrze bo i tak mam nad programowe kilogramy. Więc w ciąży nie powinnam za dużo przytyć.
Też mam napady głodu. Obojętnie ile bym wcześniej nie jadła to kiedy wybija tak 22 zaczyna mi brzuch burczeć jak bym cały dzień nie jadła. Budzi mnie nawet jak już śpie - masakra po prostu :) ale zauważyłam że w nocy nie latam już do kibelka na siusiu. Spokojnie znowu moge przespać całą noc :) juuuupi :)
 
Justyna nie wiedziałam....a jakie syn ma zaburzenie?No ja niestety pochodzę z małego miasteczka.Moja Emi tak nie reaguje źle jak na autystyka bo jak coś nie jest po jej myśli reaguje rzęsistym płaczem ale i tak wiele mam na ns patrzyło na placu zabaw z wyrzutem...co ja też temu dziecku zrobiłam że tak płaczę.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam porannie prosto z łóżeczka ;) Mam rozmyślania, że już niedługo skończy się ta laba i "wolność". Będzie trzeba wstawać wcześniej, zajmować się kruszynką, brać ją pod uwagę w każdej decyzji i swoich planach. Ale się zmieni! Hihi ;)
Dziś mam drugie prenatalne. Tak bardzo chciałabym poznać płeć.. Ale zobaczymy jak będzie ;)
A co do jedzenia w nocy to ja od x czasu nie zasnę bez kanapki. Ale moja endokrynolog (bo zawsze pyta o milion rzeczy, więc i ten temat był poruszony) powiedziała, że to normalne. Że w ciąży chwilę przed snem zaleca się zjeść kanapkę z serem, albo jakieś pelnoziarniste pieczywo z mięsem. Coś co da siłę do rana. Więc jem sobie legalnie co noc :D

f2w3rjjga2xukn5b.png
 
reklama
Adeline jak się czujesz?
A doczytałam że dobrze.To super.
Ja tam trzymam kciuki i wierzę w dobre wieści.
Atfk to Twoje 3 dziecko.....ja drugie swoje poczułam w 16 tc więc też może niedługo poczuje.Dopiero zaczęłam 14 tc.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry