reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Lucalew kupka moze byc co karmienie i moze byc zielona. Moze to byc rwakcja na wode. Ja bym sie martwila jakby byly kupki co chwile np co godz.
Co 3 godz t o nie biegunka. Obserwuj jak w nocy. Jesli sie martwisz to zadzwon na pogotowiw i zapytaj o porade.
 
reklama
Moj m zajmuje sie dziecmi jak moze..ale tez ma dni ze sie na niego wkurza ..haha

Co do czasu spedzonego z dziecmi to ja staram sie spotykac z kolezankami..chodzic z nimi na zajecia niemowelce czy dla emilka. Ogolnie jak najmniej w domu.
Choc mam dni ze nigdzie nie wychodze..

Ogolnie ja w ciagly biegu jestem.. caly cas cos..
Wiadomo sa chwile kiedy bym sie spakowala i uciekla nawet w kapciach haha. Ale staram sie cieszyc kazda chwila. Duzo rozmawiac z dziecmi.. traktowac ich jak moich przyjaciol a nie zajmować sie nimi z przymusu.. jak ma sie takie nastawienie to calkiem inaczej sie wszystko robi. Bo to co robie to robie dla nas wszystkich.. czasem jak wchodzimy na rozne tematy lub jak dzieci sa marudne nie cha czegos zrobic itd.. to ja im tlumacze ze robia wszystko dla tego ze ich kocham i chce by mieli ja najlepiej.. ze tez czasem mi sie nie chce.. ze szacunek dla kazdego nawazjem i dla samych siebie pinoze nam w nerwowych sytuacjach..

Dziewczyny czerpcie garaciami z macierzynstwa. To co my damy nasYm dzieciom..one dadza swoim i oddadza nam kiedys w przyszlosci.

Wiadomo ja tez mam neewy jak kazdy czlowiek i roznie reaguje .. nie zawsze jakbym chciala i tez czasem mysle ze jestem "uwiazana" ale tak naprawde to tal juz jest.. jestemy mamami 24h na dobe 7dni w tyg. :)
Dobranoc.
Ide se przytulic do mojej malutkiej kluseczki.
 
Akuku dzięki bardzo :-) Zaczęło się wczoraj wieczorem i w nocy ale tak jak pisałam co karmienie to kupka ale wczoraj w nocy były z poranną w sumie 4 i nie co 3h bo np karmilam on w trakcie zrobił to go przewinelam i dałam dalej cycka to znowu zrobił kupke ale już po karmieniu no i następne karmienie rzeczywiście było za ok 3h. Nic zobaczę jak dzisiaj będzie w nocy. A pogotowie to najbliższe gdzie przyjmą dziecko mam w Wejherowie więc masakra z czasem dojazdu do szpitala stąd
 
Lucalew u mnie jest podobnie.. Tzn czasami robi takie teatrze kupki żółte z "nasionkami" ale w większości robi bardzo wodniste w roznych kolorach od żółtek po brązowy, raz tylko trafiła sie zielona, noi maja swoj zapach.. Zdarza sie dzien gdzie jest ich wiecej i całych kupek i kleksów a zdarza sie dzien gdzie jest mniej.. Tez myślałam ze biegunka.. Ale miałam akurat wizytę u pediatry i jej pokazuje te kupkę (bo akurat zrobił) i mowię co sie dzieje i ona mowi ze na piersi to tak jest i takie kupki sa w normie.. I to nie biegunka.. I mówiła podobnie jak akuku ze jakby kupki były bardzo bardzo częste ze jak np cogodzinne to wtedy mam sie martwić.. Mowię jak u mnie sie moje obawy rozwiały..
Daj znać co i jak..

I tak to wy wstajecie a ja sie kładę bo mały wkoncu "tfu tfu" zasnął.. Wieczory u nas sa rożne raz zaskakująco szybciej zaśnie a czasami jak dzis czyli trochę to trwa.. Normalnie dzis z 3h tylko cyc i kupka jedna druga Eh.. I tylko zmiana cyca bo irytacja jego nie zna granic haha :D juz przedtem myślałam ze usnął na dobre a tu po 20 min ja gotowa do spania wchodzę do sypialni a ten oczy otwiera no nie :)
Wczoraj za to mieliśmy ładna noc :) o 9 jak usnął tak sie obudził przed 3, i w ok 30 monut Pielucha i cyc i zasnął bez husiania nawet i sie zaczął budzić przed 8.. Pobujalam go z 5 min i dospal do 9, bo na 11 mieliśmy fizjoterapeutę wiec spokojnie wszystko przygotowałam i zjadłam zeby miec juz dla niego czas.. A potem trochę byliśmy na sklepach bo musiałam mu jakis kombinezonik kupić i pare tam innych.. Musze przymierzyć w domu czy nie za duży/mały kipilam bo taki pluszowy to ciezko mi było wyczuć czy dobry rozmiar..
 
U nas dzisiaj rewelacyjnie, zasnęła Młoda o 20, pierwsza pobudka o 2.30 i następna teraz o 6.30. Oby tak było 7.11 i 14.11, bo najpierw idziemy na imieniny a moja mama z nią zostaje, a później mamy zaległą parapetówkę u nas i też byłoby fajnie gdyby tak spała :) a teraz mam nadzieję, że jeszcze zaśnie, a ja już nie mogę, bo o 9 wyjeżdżamy na kontrolę do ortopedy. A jest fajnie, bo mieliśmy ćwiczenia w środę i fizjo potwierdziła, że jest lepiej, więc łuski i ćwiczenia dają efekt. Dostaliśmy też specjalny bandaż, żeby w ciągu dnia po rozciąganiu jeszcze jej wiązać.

Co do kup u nas są teraz do około 3 dzienne, ale bywają dość często zielone.
A ostatnio już tydzień nie dawałam espumisanu, ale po wieczorze jak 2h ją usypiałam to jednak raz dziennie musi jeszcze dostawać.
 
A moja córcia robi po każdym karmieniu kupkę i jest wodnista, jeśli dziecko jest karmione piersią to normalne - tak twierdzi pediatra.
A muszę powiedzieć Wam że jestem prze szczęśliwa że moja córa jeszcze ani jednej kolki nie miała :)

Kolejny dzień urlopu mój m spędza w pracy :( a w niedzielę już normalnie wraca do pracy, ale w przyszłym tyg będzie znami 4dni pod rząd :) od czwartku do niedzieli - będziemy mieć córeczki chrzciny 8.11, śliczna sukienesia już jest :) zaproszenia rozdane, wszystko załatwione :)

Ale się cieszę że mamy tak piękny październik i początek listopada zapowiada się piękny, codzienne spacerki to coś cudownego :)
piękna złota jesień :)
 
Lucynko, nie martw sie, to normalne. Przeszłam to z najstarszym, wszystko sprawdziliśmy i ten typ tak miał :-) Teraz sie pomeczycie ze zmiana pieluch ale pewnie potem nie będziesz sie martwić zaparciami...
 
Lucalewa i jak Michas po nocy?

My jednak poszlismy na te szczepienie w srode. Na szczescie nie bylo zadnych niepokojacych objawow. Zachowywal sie jak zawsze nie goraczkowal obrzekow na nozkach tez nie bylo wiec oby tak dalej. Poza tym byl dzielny bo zaplakal tylko przy wkuciu i szybko dal sie uspokoic. I wazy 6400 wiec spoko ale myslalam ze bedzie wiecej:-)
 
reklama
Maradn, super, ze szczepienie udane. U nas tez waga zwalnia, takze nastawiam sie, ze nie bedzie juz takich przyrostow, ale i tak kazdy gram cieszy chyba kazda mame. W poniedzialek chwila prawdy, bedziemy szczepic rota, przy okazji waga oczywiscie. W miedzyczasie podgladam troche na wadze w domu :-)

Akuku, za co Ale przebralas? Zdjecie poprosimy!!! Chlopcy to pewnie za superbohaterow, spiderman & co.

Kasietta, super ze poprawa z nozkami. Oby tak dalej!

Lidia, zadroszcze spacerkow!!! Ja od 2 tyg w domu i tylko za oknem widze sloneczko. U malego w pokoju tak grzeje, jak w te upaly w lecie, hahaha! Ale co zrobic, jak starszaki choruja jeden przez drugiego. Dzis mam cala 3ke w domu, mam nadzieje, ze nie zwariujemy. Powodzenia na chrzcie!

Sann, jak glowka? Mnie tez dzis strasznie boli, migrena albo zatoki, jeszcze nie wiem... Wlalam w siebie juz 2 litry, wiec raczej nie z braku plynow.

Blerka? Jak tam u was?

Ciamona, czym inhalujesz malego? Robisz mu nebulizacje? Ja sie zastanawiam czy w nas nie trafi przy tych kaszlacych starszakach.

Zuzzi, co dzis pysznego gotujesz? M tez jest na twojej diecie czy robisz 2 obiady? Ja z tego wszystkiego nie mam czasu na cwiczenia jak wszystkie dzieci sa w domu, wiec nie moge sie doczekac jak juz wyzdrowieja!!!
 
Do góry