reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Cina... tfu tfu.. w miare. Nawet spał... teraz śpi na mnie :) ale pręży się mocno... Dziś zaczynamy stosować debridat - ostatni lek, który mamy wypróbować.

Leon sie robi bardziej kumaty, śmieje się i robimy koci łapci... :D
 
reklama
Blerka,
Ja przy najstarszym miałam Debridat, tez wył przez pierwsze tyg, lek nawet dobrze działał.

Ja kąpie małego w umywalce :-) jak trochę podrośnie to w brodziku będzie pod prysznicem. Straszaki za duzi juz są zeby 3ke zmieścić z takim lezaczkiem. Ale dla 2 to byłoby fajne rozwiazanie.

Ja tez chłopców nie kąpie codziennie teraz. Ale tak do 3 lat tak, az poczuli mocno ten rytuał. Teraz jest przebieranie w łazience w piżamy, mycie buzi i zębów.

Właśnie wróciłam z pierwszego zebrania w szkole. Ciekawe doświadczenie...
 
U mnie nie ma rozjicy z rytualem kapielowym czy tez bez ;)

A motanie w chuste jest tak samo pracochlonne jak i nosidlo..mialam kilka nosidel ;)
Dzis sie motalam na dworzu pod szkola bo Ala nie byla zadoeolona w wozku ;)
Zajelo mi to pol minuty ;) doslownie kilka ruchow. Jak juz wiesz jak zawiazac to szybko idzie. Dodam ze za pierwsza proba sie udalo.. opieralam sie przed chusta jak moglam..bo zadnego z 3 dzieci nie nosilam w chuscie.. zawsze myslalam ze nosidlo latwiejsze..a w cale nir..u jaka wygoda.. mala jast do mnie doczepiona a nie oddzielnie..wogle nie czuje ze ja nosze.. az musze uwazac zeby jej nie puknac o cos hehe.

To wiazanie vo dzis mialam nie wiem jak sie nazywa ale moge spokojnie zawiazac i wsadzic i wyjac mala ..nie musze rozwiazywac itd. Na pewno bede uzywac duzo i czesto ;) dopiero jeden dzien a ja zakochana w chuscie ;)

Cale zakupy nosilam Ale.. smieje sie ze lzej mi niz w ciazy bo na krocze nie uciska haha!
 
Rano mi wywalilo posta, wiec później napisze więcej.
U nas dalej żółtaczka. ..a Józio ma już 3 tyg. Jutro sue dowiem, kiedy wizyta

Lilija jak się pozbylas odparzen? Julo ma straszne i nie wiem jak my pomoc. Sudokrem,linomag,bephanten,zasypka nic nie pomaga...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kruszka przy Marcie lekarka przepisała mi maść na odparzenia robioną w aptece. Była rewelacyjna, może poproś lekarza żeby przepisał.
Akuku to super że tak łatwo wam z chustą poszło! Ja zastanawiam się nad tym chustonosidłem.które ma cinamona.
 
Mam pytanie, już od prawie 2 tyg odciągam lakatorem elektryczne. Co 3h i 30 min po piersi, w sumie zajmuje 1h, a mleko tak mało wypływa. Męczy mi to już, przez to prawie non stop przesiaduje w domu, bo jak nie odciągam to zabraknie mleka. Myślę że 30 min po każdej piersią to zbyt długo, inni odciagaja w 10 czy 15 min. Próbowałam juz ciepły prysznic, okłady, pić bawarke, herbatę z ziołami dla karmiące. Nadal to samo. Wypływa z 2 piersiach jakieś 70- 120 ml co 3h, a mała zjada 120 ml to nie nadazam juz. Nie mam zapasów mleka odciaganie. Karmic piersią nadal nie mogę, niby brodawki ładnie wygląda, ale ból strasznie powiem tak ze gorsza od porodu...

A health visior doradził dokarmiać mm, ale no nie chce skoro mam mleka, ale za mało.

Może wiecie jak zwiększyć mleka?
 
Kupilam ten lezaczek do wanny[emoji3]
Ale narazie wkladamy go do wanienki. Mlody sobie wygodnie lezy ja mam dwie rece wolne[emoji3] dzis byla pierwsza kapiel bez zadnego placzu i dzieki temu nie byla ekspresowa. Nie wiem czy to przez lezaczek czy moze przez temp wody. Maz zrobil przez przypadek cieplejsza niz zawsze miala ok 38 st.
Napewno powtorzymy znowu w ten sposob i sie zobaczy
 
reklama
Lakara mi się wydaje ze wystarczająco zjada, ale ty biedna strasznie się męczysz z tym odciaganiem.. Wiem bo miałam tak z pierwszym synkiem.. Po jakiś 2\3 tygodniach się poddałam..ale ja i tak karmiłam mieszanie a później już tylko mm bo od tego laktatora strasznie mnie brodawki bolały.

Czemu mylisz ze masz za malo mleka? Źle przybiera na wadze? mój michas z butli jak odciągne wypija między 90 a 120 ml
 
Do góry