reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
U nas tez mała się pręzy jak robi kupke jak już zrobi jest ok.
Czasem nawet zaplacze jak ma się jej odbić czy też za mocno ziewa...
Dziś byliśmy na wizycie kontrolnej jak co tydzień nasza Lenka ma już 3420 :-)
A Tydzień temu miała 3180 więc przybiera pięknie :-D
 
Wróciłam do domu z smutnymi wiadomościami od lekarza..
Pierw byłam u położnej, mierzenie ciśnienia, ważenie i zapis ktg miałam przez 40min i miałam skurcze co 4-5min to położna - no to jeszcze dziś się widzimy na oddziale
Poszłam do lekarza, zobaczył zapis i też stwierdził że dobrze było by iść już na oddział, ale jeszcze się zbadamy...

i .. SZYJKA DŁUGA! :( zamknięta... mała wysoko :( a skurcze są regularne co 4-5min.. i co? jak to możliwe że tak wysoko ona jest?
Macie jakieś sposoby żeby łaskawie zeszła w kanał?
 
Lidia z tego co mówił mój dr to szyjką nie należy się przejmować, bo ona potrafi w bardzo krótkim czasie skrócić się i rozewrzeć, także jeśli położna i dr mówią, że się widzicie to nic tylko się cieszyć! :)
 
gdyby Milenka nie była wysoko to by mi dał lekarz skierowanie do szpitala, a że jest wysoko to musiałam do domu jechać i teraz czekać..
a skurcze mam od wczoraj od 17 cały czas.. i do tej pory.. skakanie pomoże? :)
 
Martuszka - strasznie współczuję przebojów. Mnje wlasnie w zwiazku z purtkami malego pediatra pytala czy pije duzo mleka i kqxala sie ograniczyc do 1 szklanki dziennie.
My właśnie wróciliśmy od pediatry, mały przybiera aż za ładnie ;) ale powiedziałam lekarze, że to wina nawalu i upałów, bo cały czas na cycu wisiał. No i waży my juz 3900, a przy wpisie ze szpitala 3280, 10 dni temu było 3400.
U nas męczące baki, jak czasem pryknie to jak "stary", aż go chyba ro boli. Pediatra pozwoliła podawać espumisan juz, dawałam trochę na własną rękę i był spokojniejszy, a purtki nie takie agresywne.
Mamy też potwierdzonego wodniaka jaderkami :( mamy czekać aż sam zniknie.
Szczepienie ustalone na 23.09. 4.10 chrzciny, a 8.10 zabieg na paluszek :) żeby już było po tym październiku.
 
Cinamona - u nas córkę usypia mąż juz od pół roku. Przechodzilismy tez przez różne fazy - od godzinnego usypiania poprzez momentalne wychodzenie z pokoju. Po odstawieniu smoczka (miesiąc temu) była masakra, ale teraz znów się normuje. Osobiście nie stosowalismy nigdy tej metody wejść, uspokoić, wyjść i tak w kółko bo mnie to nie przekonuje. A najlepiej słuchać siebie i robić to co jest zgodne z twoim przekonaniem. Obecnie jest rytuał - kolacja, kąpiel, bajka i do łóżeczka. Mąż głaszcze córkę po plecach i tak ona zasypia. No i zawsze ma 3 ulubione przytulanki w łóżeczku.
 
Werci,
Kciuki za pazdziernik.

Na bolace brzuszki przecwiczylismy ze starszakami:
- diete bezmleczna (slaby efekt)
- masaze brzuszka i przyginanie nozek (pomagalo)
- biogaja (dlugofalowo)
- espumisan (bardzo dobrze dzialal)
- lezenie na brzuszku jak najczesciej (bardzo dobry efekt)
- odbijanie po kazdym posilku (super u mlodego, starszy nie bardzo).

Mi tez sie w jelitach dzieje, ale to dopiero chwila wiec licze, ze sie unormuje jak wroce do domu.
 
reklama
Anney mnie tez jelita bolay tzn bolalo cos jak chcialam 2 zrobic. Ale
Od kilku dni jest juz lepiej.

Mloda spi. Czekam az bak zasnie i chce wziasc szybki prysznic.
Ech ciezko przy dwojce znalezc chwile dla siebie
 
Do góry