reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Natka,
mam nadzieje ze już tulisz maluszka ;)

Ewelinkua,
Każda z nas z pewnością Cie podziwia i rozumie Twój strach. Ja sie martwię o jedno serduszko a Ty masz trzy serduszka by sie o nie martwić. Rozumiem Cie doskonale, że chciałabyś mieć donoszone dzieci, ale wiemy, że to niemożliwe. Każdy dzień który przetrwałas z trojaczkami pod sercem to cud i tylko Twoja zasługa. Napewno bedą piękne i przysporzą Ci dużo radości.

Mi skurcze przeszły jak poszłam spać. ;(
 
Bunia 15 mi generalnie moje spotkanie z anaestezjologiem się bardzo podobało ... było milutko :) Lekarka opowiedziała o przebiegu znieczulenia i jego konsekwencjach oraz tym co będzie się działo już po ... i co jeżeli coś pójdzie nie tak ...
Natomiast w moim przypadku to znieczulenie ma troszkę inny charakter

Jeżeli chodzi o epidrular i poród naturalny to rzeczy które moga się różnić (czasem jest tak czasem inaczej) a moim zdaniem są istotne to:

- czy po znieczuleniu będziesz mogła wstawać? czasem jego podanie zupełnie odcina władze w nogach?
- jeżeli nie można się ruszać to po jakim czasie od podania możesz wstać?
- czasem znieczulenie podawane jest igłą a czasem jest wprowadzana rurka (cieniutki cewnik) do kręgosłupa przez którą podawany jest lek ja na przykład chciałam wiedzieć więcej o tym - ma trochę inne skutki uboczne.
- pozycja w której podawane jest znieczulenie ... w pl sa dwie często stosowane (siedząca i leżąca - troche jak kokon) w uk generalnie podaje się na siedząco
- porozmawiać też możesz o tym jakie znieczulenie dostaniesz ... słynny epidrular to tak naprawde mogą być dwa rodzaje znieczulenia podpajęczynówkowe i zewnątrzoponowe poza faktem podawania w wydaje się to samo miejsce (złudzenie - to tylko ten sam fragment pleców) sporo je różni... można poczytać w necie w uk tłumacze często maję problem ze słownictwem (nie wiedzą jak wytłumaczyć o co pytasz jeżeli tylko podasz nazwy więc jak Cię to interesuje warto raczej zapytaś o przestrzenie do których podawany jest lek -lekarze od razu wiedzą o co chodzi) - to może Cie zupełnie nie interesować
- Myśle że warto w tej syt zadać wszystkie nawet te dziwne (albo te które nm się dziwnymi wydają pytania)
Miłego spotkania
 
Natka trzymam kciuki &&&& żeby ruszyło z kopyta! Zastanawia mnie tylko na czym polega krwawienie a nie rozwieranie się szyjki? Czy to normalne? Myślałam że krwawi kiedy się rozwiera właśnie. Człowiek uczy się całe życie :)
 
Kasietta,
Super!!!!

Evelinkua,
Bardzo ciekawe co napisalas o znieczuleniach. Wiesz juz co tobie podadza?

Amor,
Mi tez skurcze przeszly wieczorem. Ale ciesze sie, ze cos sie ruszylo, jest nadzieja.

Natka,
Juz niedlugo!
 
U mnie ciężka nocka spać nie mogłam totalnie a jeszcze kości albo mięśnie mnie bolały i przy każdym przekręcaniu się na bok coś mi w dole przeskakiwało :/
Teraz chwilę dla siebie mam bo córcia do sąsiadów poszła się bawić :)

Wczoraj jeszcze na leżakach na tarasie leżeliśmy i czekaliśmy na spadające gwiazdy ale oczywiście mąż widział a ja nie :/ ale co chwila myślałam o jakimś życzeniu tak na wszelki wypadek gdybym jednak widziała spadającą gwiazdę ale nie była pewna czy to jest to xD
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry