reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Hej! Jestem po pierwszej nocy na swoim, bardzo nie wyspana, obudziłam się o 2.30 i chyba do 5 nie spałam. Nie mam neta, a teraz u teściów jestem, więc udało się coś napisać.

Wczoraj miałam ktg, nic się nie działo, następne w sobotę. Chociaż pan dr mówił, że wyglądam porodowo:p

Ruda, powodzenia!

Do reszty postów się nie odniosę, bo za dużo piszecie :p
 
reklama
Po
Pierwsze niech jej nie kładzie na plecy! (Jak dzieci tak ulewaja, to moze byc chwila)Tylko na bok albo brUch w takim wypadku i materac pod katem ustawi.
A przyczyna? Moze mieć zwyzAjnie niedojrzałe wejście so żołądka, ktore sie nie domyka, albo np przy nietolerancji tez sie mocno ulewa. Zeby czy ma jeszcze jakieś symptomy.

Mają dziś usg więc może cos wyskoczy. może ma refluks? zobaczymy. Ostatnio tak im się zakrztusiła,że się cała sina zrobiła i karetka przyjechała.

Lilija zgadzam sie z Anney. Trzeba na boczku dziecko kłaść. Można ręcznik zwinąć pod plecki. Niektóre dzieci tak maja....

Kładzie, ale przez to ma schizy i w ogóle prawie nie śpi, bo boi się ją samą na boku zostawić

Rudziznaaaaa dajesz czadu!! :D

Akuku , no własnie, też tak pomyślałam o tych refluksach. akuku a jak to jest z odbiciem, po każdym karmieniu musi się odbić prawda? Skąd wiadomo,że sie odbiło?? Jaka pozycja do odbicia najlepsza?

Pupui, z tego co mi opowiadała to ulewa, ale praktycznie co posiłek. A ten refluks może powstać w wyniku zbyt dużej ilości pokarmu, którego mała nie jest w stanie szybko połykać?

Kasietta, co się śniło? Podobno pierwsze się sprawdzają...

My z M byliśmy dziś w opiece społecznej po dokumenty do becikowego. Wcale nie ma takiej tragedii. Najgorzej powypisywać dane z pitu, ale w sumie większej polityki też w tym nie ma. Samego pitu nie trzeba mieć.
Kupiłam też dziś w końcu szlafrok i octenisept - mogę rodzić :p
Byłam też u pediatry zapytać co i jak z małym , kiedy go zapisać itp.

Zabieram się za chwilkę za lepienie pierogów i krokietów. Buziaki :*

ps.
 
Hej dziewczyny :-)

Ja dziś coby się za bardzo nie nudzić upieklam chleb i bułeczki maślane :-)

I czekam na siostrę, aż wyląduje i mąż ją przywiezie do nas.
I będę już mogła rodzic..
 
kurcze Wy macie ciagle KTG a ja jutro zaczynam 39 tydzien (co prawda mam wizyte u ginekologa na jutro) i nie mialam zadnych KTG ani czestszych wizyt u lekarza... Ostatnia oficjalna wizyte mialam ponad miesiac temu - raz tylko skoczylam prywatnie
 
o Ruda kciuki &&&

A co do mamy/rodziny, to zdziwiłam sie bardzo ze sa mamy tak zachowują do swoich córki, traktuja niesprawiedliwie itd,
Akurat z moją mamą nie mam takiego problemu ani jeden. Dogadujemy sie bardzo dobrze, równiez z tatą i bratem(tata rozwiedziony z moja mamą ale i tak spotykamy i dogadujemy normalne) Mozemy wznajemnie liczyc na ich pomoc a oni na moją pomoc. MOi rodzice wiedzą ze tutaj w Uk zyje lepiej i finasowo równiez, i za zadne skarby nie chcą przyjąc pomoc finasową, bo przyda mi bardziej niz ich, mimo ze maja jakies problemy. Ale i tak porzucam pare stowke skrytnie gdzies pod łozkiem czy w kurtce, i kiedy wyjezdzałam do UK, to wtedy mowiłam ze są mała niespodzianka pod łozkiem i ma znalezc. :-) W sumie oni tez porzucają dla mnie czegos na przesyłke do UK. Do polski jezdzę nawet 5-6 x w roku. Uswiadomiłyscie mnie, ze mama moja jest spoko, i nawet nie przychodzi mnie do głowy, ze inni maja gorzej, i jest mi z tego przyrko. Mozna powiedziec, ze wolę z mamą , z bratem pogadac niz przyjaciołmi, bo na mame mozna liczyc, i wiem ze potrafi dochowac tajemnice, ale przyjaciele czy mogę tak samo liczyc jak moj brat/ moja mama ? Raczej nie, bo rodzina to rodzina, a przyjaciele to przyjaciele, moga odchodzic w kazdej chwili i zdradzac itd.. a moja rodzina raczej nie mogą, i zawsze trzeba w koncu dogadac, oczywiscie ze kłocimy sie cos, ale nie az tak o wtracenie, ze zle cos robie itd.

Przepraszam jesli zrobiłam wam przyrko, ale no naprawde zdziwiłam ze duzo was tak spotyka :no: Mam nadzieje ze wy bedziecie dla swoich dziecmi tak dobrą mamę, jak ja mam z moją mamą :-)

Wspołczuję ze tak meczycie z koncówką, ja akurat nie mam, tylko bol pod zebrami i ciezko mi wstac z łozka :D Wiecie zazdroszcze wam, ze macie jakies skurcze, bol brzucha, to wiadomo ze niedługo rodzicie, a ja nic zadnego, zupełnie nie ma ból niczego, wydaje ze urodzę po terminie :wściekła/y::wściekła/y:
 
Hej dziewczyny :-)

Ja dziś coby się za bardzo nie nudzić upieklam chleb i bułeczki maślane :-)

I czekam na siostrę, aż wyląduje i mąż ją przywiezie do nas.
I będę już mogła rodzic..
Lucere ja własnie też chcę na dniach piec chleb, masz jakiś fajny sprawdzony przepis??

kurcze Wy macie ciagle KTG a ja jutro zaczynam 39 tydzien (co prawda mam wizyte u ginekologa na jutro) i nie mialam zadnych KTG ani czestszych wizyt u lekarza... Ostatnia oficjalna wizyte mialam ponad miesiac temu - raz tylko skoczylam prywatnie
Natka jak ciąża przebiega prawidłowo to często nie robi się KTG, dopiero pierwsze w szpitalu przed porodem. Też bym nie miała gdyby nie fakt,że położna uznała,że jak chcę to mogę sobie czasami wskoczyć na łóżko - tak dla bajeru :p

Lakara, zgadzam się, współczuję dziewczynom , które tak długo się męczą bólami/ skurczami. Mnie tylko podbrzusze boli od 2 tygodni, ale to nic jak się domyślam w porównaniu do skurczy niektórych dziewczyn. Myślę jednak, że i nas one spotkają lada dzień, także nic straconego :D.
 
lilija nie kazde dziecko wymaga odbijania, ja Emilka odbijałam tylko na początku i tylko w dzień, on nigdy mi nie ulewal , ale zawsze kladlam go profilaktycznie na boku, na zmiane. pogladalam zrolowany kocyk przy brzuszku i za pleckami - nie musiałam się bac ze się obkreci :)
co do pozycji do odbijania to u mnie najlepiej sprawdzala się pozycja glowka na ramieniu a ja masowałam plecki lub delikatnie klepalam po pupie.
czasem tez jakby sadzałam na kolanie trzymając jedna reka klatke piersiowa a druga masując plecki..to nie było tyle sadzanie co trzymanie w powietrzu :)

czasem jak maly nalykal powietrza to musiałam odbic w trakcie karmienia i jak np. karmiłam na lezaco to wystarczylo ze na chwile go podniosłam do pionu (ja nadal lezac) odbil i dalej się karmiliśmy :)

a ja musze dokupić jeszcze folie do fotelika samochodowego- kompletnie zapomniałam :p
i śpiworki do wozka i dla Emilka i dla malej.

a tak to już chyba wszystko mam. tylko paczka z pl ma przyjść jeszcze :D

Mala mi się dziś jakos dzwnie ulozyla, czuje ucisk na prawa kosc biodrowa i z lewej strony przy zebrach ?
ale czuje ja tez nisko wiec nie wiem czym na ta kosc biodrowa naciska? może ramie ?
 
Kurde za wcześnie się wybraliśmy :-( Szyjka zgładzona i w ogóle, ale rozwarcie tylko 1,5 cm. Skurcze się zrobiły rzadsze, a najgorsze, że mnie bolą bardziej, a na ktg prawie cisza albo max 40 % aż nie chcę myśleć jakie będą te silniejsze. Dupa, jestem zła i chce mi się płakać. Męża odesłali, cholera wie ile mnie tu będą trzymać... Tego się najbardziej bałam, że za wcześnie się wybiorę... Chyba mnie czekają jakieś przysiady...
 
Ja mam straszny ucisk w dolnej części kręgosłupa. Nie jest to ostry ból ale strasznie denerwujący i promieniuje do obu nóg! Aż sie cała wzdrygam tak mnie uciska. Przypominają mi sie krzyżowe. Ile ja jeszcze wytrzymam.

Z odbijaniem miałam tak samo Akuku.
 
reklama
ruda szczerze powiedziawszy lepiej, że jesteś w szpitalu. Zawsze na miejscu, mają na Ciebie oko, oni już będą wiedzieli kiedy się zacznie. A tak widzisz co biedne dziewczyny z uk jeżdżą od szpitala do domu, boją się czy to już bo tam nikt się nimi nie zajmie :( powodzenia i jak najszybciej rozwiązania Ci życzę :)
p.s. też nienawidzę szpitali w sensie jako pacjent :p leżałam przed porodem 4dni na indukcji a po porodzie 2 tygodnie. Dzięki tak długim ,,wakacjom" poznałam fantastyczne dziewczyny z którymi utrzymuję kontakt do dziś.
 
Do góry