reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Dzień Dobry dziewczynki! Dzisiaj za waszą rada robię zupe ogórkową, mam nadzieje, że jakoś ją mój organizm zaakceptuje. Z tym Macem, to nie jest tak, że ja go lubie, ja tam praktycznie nigdy nie chodzę, zawsze sama gotuję, przynajmniej wiem co jem. Jednak w tej ciąży jest zupełnie inaczej i czuję się z tym potwornie. Każdego ranka gdy wstaję czuję ból brzucha z głodu, ale jak tylko o czymś pomyślę co mogłabym zjeść robi mi się niedobrze. Dobrze toleruję głównie maliny, ale o tej porze roku, są cholernie drogie, no i tak rano potrafie się męczyć 4 godziny, aż w końcu z tego głodu jestem taka słaba, że musze coś zjeść, i wczoraj znowu mnie wzięło na tego fastfooda, ale okropnie mi to niesmakowało. Nieprzyzwyczajona jestem do takich "rarytasów" i żołądek się zbuntował. Dzisiaj zjadłam kinder kanapkę bo już nie mam pomysłów co jeść. Cokolwiek zjem niewiele to zmienia, bo i tak do końca dnia czuję sie parszywie. Zawsze piekłam chleb w domu, teraz nie mogę znieść tego zapachu i musze kupować gotowe białe bułki, bo to jeszcze w kryzysowej sytuacji zjem. To samo z obiadami. Gotuje dopiero wieczorami zanim mąż wróci z pracy, żebym nie musiała z tym zapachem przebywać cały dzień. Do kuchni praktycznie sie nie zbliżam i co? Cały czas człowiek dba o siebie a zajdzie w ciąże i wszytsko jest nie tak jak powinno.

Zanetaanna zmieniaj lekarza!! u nas w rodzinie jest teraz podobna sytuacja, bo kuzynka mojego męża, która od 5 lat stara sie o dziecko zaszła w ciąże (u niej problemem była chorobliwa otyłość, zrzuciła troche i się udało) i była na usg w 6 tygodniu, u lekarka powiedziała, żeby się przygotowała na skrobankę (co za okropne słowo!!!) bo nie widać serca i to martwa ciąża. Ona teraz cały czas czeka (chociaż może już jest po kolejnym usg, nie wiem ale już dawno nie mamy wiadomości) i wg mnie to troche za wcześnie na takie wnioski, zwłaszcza, że przy nieregularnych miesiączkach nie ma szansy dokładnie określić jaki jest wiek płodu. Zaczekaj jeszcze, jeśli coś jest nie tak, organizm sam przejmie inicjatywę. Mocno wierzę, że wszystko jest w porządku.
 
reklama
Magdus ja to uwazam zeborganizm sie sam oczysci jesli jest cos nie tak... a jak nie oczysci sie do konca to wtedy zabieg.. eh
Jak dla mnie to zaneta za szybko poszla do gina.. ja bym czekala dalej.
Teraz mysle ze to puerwsze usg w 12 tc nie jest takim zlym rozwiazaniem..
 
Witajcie dziewczyny, postaram sie czasem pisać ale przepraszam jesli nei bede na bierząco. Straaasznie duzo piszecie a ja mam malutko czasu :/ Ogarniamy życie w hiszpanii a córcia dokazuje jak może jak tylko nie śpi..

Akuku - widze że masz synka troszke młodszego od mojej córci i karmisz piersią. Powiedz mi, planujesz karmic do porodu i po? Co lekarze na to? Ja karmię córkę też ciągle i mam troche obaw czy powinnam to ciągnąć.. W ogole podziwiam Cie ze przy tylu dzieciach masz czas na bb :)

cinamona - Dzieki za tyle wyjaśnien! W ogole wiesz ze z nieba mi spadasz? Ja tu kompletnie nic nie ogarniam życiowo a co dopiero z ciążą jeszcze... dla mnie najwazniejsze to teraz dostac sie jakos na usg genetyczne. Najchetniej nie płacąc, wiec ostatecznie pojde chyba na ekuz i powiem że mnie boli i żeby sprawdzili, może zrobią usg i zobacza czy wszystko ok. Jak sie nie uda to pewnie pojde prywatnie. Mąz ma ubezpieczenie prywatne, i ono tez nas obejmuje, tylko wlasnie probujemy sie dowiedziec czy ma jakis okres karencji.
Co do porodu to na szczescie to nie pierwszy, i mój pierwszy poród choć zaraz po stwierdziłam ze juz nigdy zadnych dzieci, to teraz juz nie czuje przerazenia. I odbierała mi poród położna, a lekarz przyszedł na chwile na koniec. no w pl nie mialam znieczulenia, ale ostatecznie dałam rade bez.
A Twoje starsze dziecko jest z koncowki 2012 roku?
 
Gnidka ja tez dzisiaj robie zupe ogorkowa..
Tez mialam takie problemy z jedzeniem i do dzisiaj czasem wchodze do kuchni i jestem mega glodna ale na nic nie mam ochoty.. Tyle ze ja musze cos zjesc bo inaczej wymiotuje..
 
dokładnie tak akuku!! mam podobne zdanie, te pierwsze usg przed 10 tygodniem ciąży to tak czasem tylko więcej krwi napsują niż korzyści przyniosą...
 
Lucere ja postanowilam ze odstawie emilka od piersi tak do 6 miesoaca ciazy.. bardzo zredukowalam ilosc karmien. Karmie 1-2 razy w dzien..wieczorem i w nocy choc staram sie w nocy dawac pic.
Myslalam nad karmieniem obojga ale nie dam rady fizycznie. Juz jestem przemeczona a ck dopiero jak obydwoje beda na mnie wisiec w nocy.. boje sie te zazdrosci emilka o najmlodsze i ze wtedy bedzie chciał czesciej cyca. Alexa tez odstawilam w ciąży i nigdy nie byl zazdrosny i wiedzial ze cyus dla dzidzi jest. Sam nie chcial juz probowac.
Ogolnie mozna karmic w ciazy i potem dwoje . Mleko sie dostosuje do obojga.
 
Wiesz Akuku, ja akurat mialam obumarla, organizm sam sie nie oczyscil, dlatego mialam zabieg, ale to byl 12 tydzien. Dziwie sie, ze w 5 czy 6 tyg chca robic zabieg, skoro mozna dostac tabletke i nie bedzie to mialo takiego wplywu na macice jak wyskrobanie jej...
 
zanetaanna - mysle podobnie jak dziewczyny, poczekaj, zostaw to na razie, konktroluj bete.

Tez teraz mysle ze pierwsze usg powinno byc w 12 tyg.. choc w 1 ciazy tak nie myslalam :) moglam chodzic co tydzien albo i codzien zeby miec pewnosc ze jest ok.. na szczescie nei chodzilam tak czesto.

akuku - no ja odstawilam córke od karmien nocnych przez przypadek ze tak powiem, bo jak dostalam antybiotyk to musialam ja odstawic, i sie okazalo ze lepiej spi jak nie ma cycka, bo tak to sie budzila 5-6 razy na mleczko. Przeszlismy na mm a teraz juz tylko wode dostaje. No wlasnie lekarze mi mowili ze moge karmic jesli wszystko jest ok, ale chyba masz racje z ta zazdroscia.. teraz jeszcze z miesiac pokarmie (a tez karmie raz dziennie wieczorem), zeby sie córka przestawiła na jedzenie hiszpanskie pod osłoną mleka, i pewnie odstawie...


Co do jedzenia to hmm.. tez jestem wiecznie glodna i nigdy nie wiem na co mam ochote. A nie, ostatnio ubóstwiam chrzan! :D i nie przepadam za słodkim..
 
No to czekamy dzisiaj no pozytywne wieści z wizyt i foteczki:-):-)

Zaneta dziwny ten twt lekarz. I żeby nawet z tobą nie uzgodnić takich rzeczy! ? Bardzo mu się spieszy.. bez komentarza. . A jak dziewczyny w UK nie mają USG do 12 tyg i co i tez czekają.. wg mnie dzidzi trzeba dać jeszcze trochę czasu
 
reklama
Dzien dobry Sierpniowki ;)

Jak samopoczucie?
Z tymi apetytem to roznie u mnie tez bywa,jestem glodna ale na nic nie mam ochoty :no: ale juz mi sie przytylo,brzuszek mi wyskoczyl chyba od tych kg ;-)

Tak czytam to normalnie co kraj to obyczaj,kurde ja juz chyba mialam z 4 USG bo dlugo cos lekarz sprawdzal..

Wiktorek moj w szkole,czy ma ktoras pierwsze dziecko w wieku mojego?? Czy juz powiedzialyscie straszym dzieciaczkom???

Pozdrawiam i przysylam usciki tym zmartwionym :*

Ja dzis na obiadek pieczone ziemniaczki i filecik z kurczaka ;)
 
Do góry