reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Można iść prywatnie i chodzę prywatnie. Tylko dlaczego kobieta która już poroniła lub ma problemy ma iść i wydawać własne pieniądze aby zadbać o zdrowie swoje i dziecka ? chyba po to płacimy na ubezpieczenie zdrowotne aby takie usługi dostać. Ja gdybym nie poszła w 4 tyg do lekarza prywatnie i nie dostała progesteronu to pewnie teraz bym nie była w ciąży. Więc jeśli ktoś ma problemy z ciążą i nie ma pieniędzy żeby iść we wczesnym stadium ciąży do lekarza i porobić prywatnie badania to może nigdy nie zobaczyć dzidziusia, tylko przez głupią politykę w uk gdzie ma się badania i usg w 12 tyg ciąży.
Little.me Gratulacje !! :))))
 
reklama
Akuku - wiesz co.. ja ostatecznie sie nawet cieszyłam ze z powodu antybiotyku musialam odstawic. Bo zaczelismy sypiac w nocy, młoda dostawała moje zamrożone mleko bo miałam sporo. A antybiotyk miałam z powodu wyrwania ósemki i w sumie nie wiem czy jest do niego zamiennik.. ale lekarka zabroniła przy nim karmić.

goosiak16 - ja Cie doskonale rozumiem. Jesli jest problem z zajsciem albo z hormonami to inna sprawa. I osobiscie tez bym do 12 nie wytrzymala, bo to wazne zeby zobaczyc serduszko.

little.me - super!
 
Hej

Ale sie objadlam :-)

Mi kiedys lekarz powiedzial ze dla nich (lekarzy) najwazniejsze jest badanie w 12 tyg i jesli wyszystko jest w porzadku do wlasciwie 3 usg na ciaze wystarcza. Ale przyszla matka zupenie inaczej widzi ta sprawe i dla rodzicow wazne jest aby zobaczyc maluszka wczesniej i czesciej. W ten sposob kobieta jest spokojniejsza a jak kobieta spokojniejsza to i dla ciazy lepiej. I wlasnie ze wzgledu na rodzicow powinno robic sie badania usg czesciej niz 3 razy. A tak wogole co to za problem wlaczyc na chwile usg na wizycie. Przeciez to tylko chwila a jaka mamusia szczesliwa :-)
Ja bym chyba zwariowala jak mialabym czekac z pierwszym usg do 12 tyg.

Lucere ciesze sie ze moge pomoc.
Jak masz ubezp. prywatne to dzwon do gina i umawiaj sie na wizyte. Wizyty obejmuje kazde ubezpieczenie. A jesli chodzi o badanie usg w 12 tyg to potrzebujesz do tego autoryzacje z ubezpieczalni. Wyglada to tak ze ginekolog daje ci papierek na druku twojej firmy ubezpieczeniowej. Dzwonisz to ubezpieczalni i prosisz o autoryzacje na okreslone badanie w tym przypadku na eko12 tyg, doppler. Pytaja kiedy masz umowiona wizyte i gdzie i podaja numer autoryzacji ktory zapisujesz na tym papierku. I z tym idziesz na umowiona wizyte.
Z tym ze nie wiem czy na niektore badnaia wymagajace autoryzacji tez jest okres karencji ale wystaczy zadzwonic do ubezpieczyciela i zapytac.
Jesli nie obejmie cie porod prywatnie bo okresy karencji na porod sa zazwyczaj dluzsze niz 9 miesiecy to poprostu urodzisz panstwowo na europejska karte. Jak rodzisz to chyba musza cie przyjac:-D
Tak moja corcia z polowy grudnia 2012 :-)

zanetaanna mocno trzymam za ciebie i maluszka kciuki &&&&&

little.me gratulacje kochana. Super ze masz to juz za soba:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny.Widzę,że dyskusja zacięta.Ja powiem tak,w UK jest taka polityka a nie inna i my tego nie zmienimy.Pierwsze usg robią w 12tyg.albo i później (ja z córką pierwsze usg miałam w 14tyg.)faktem jest, że gdybym miała wcześniej zrobiony scan to nie chodzilabym 5 tygodni z martwym zarodkiem.Nie czytalabym jak rośnie moje dziecko i jakie narządy się mu tworzą,nie cieszylabym się,że to właśnie zaczął się 12 tydz.i największe zagrożenie minęło....

Beata88 Według OM termin na 8.08 ;) ale dokładnie będę wiedzieć po usg
 
Black ok jak dorwe kompa to uzupełnie. Na razie czekam na księdza bo dzisiaj chodzi u mnie po kolędzie :-/
Gratuluję wizyty super że znowu dobre wieści!
Zaneta i widzisz lekarz do lekarza nie podobny ;-) super że nie wszyscy są tacy bezduszni
 
Lucere dobrze ze mala fala dir ofstawic ;) moj Emis nie lubi modyfikowanego..zamrozonego tez nie chcial pic ;)
A z antybiotykiem u dentysty to juz wogle , czesto kaza odstawic dzieci niepotrzebnie.. mowie to tylko tak na przyszłość:)
Bardzo mala czesc leków nie mozna brać przy karmieniu..na raka, ciezka depresję. . A tak to wiekszodc można lub sa zamienniki. Na ulotce pisza ze nie wolno bo za duży koszt zrobienia badan kazdego leku.. ale mowie jest leksykon lekow jak znajdę to wstawie linka :)

Goosej ja mialan na mydli zdrowa ciaze.. i chodzi mi o to ze w takim wypadku jaki ma zaneta teraz widze sens w robirniu usg pozniej.. ile teraz stresu biedna przechodzi.

Zaneta dobrze ze zadzwonilas do gina w pl ;)

Cinamona widzisz ja juz przyzwyczajona..4 ciaza ..ale w pierwszej ciazy latalam do pl na usg kilka razy.
W drugiej tez bylam kilka razy.
W trzeciej viazy mialam usg w 6 i 9 tc w pl bo akurat dwa razy lecialam..
 
Witam mamuski :-)

Akuku suwaczek chyba nie dziala bo w po polnocy sie nie zmienil :-( Ale dam mu ostatnia szanse i poczekam teraz do jutra rana.
Jesli chodzi o usg to skad mozemy wiedziec ze wszystko jest ok czy nie. Jestem zdania ze w UK maja poprostu gdzies kobiety ciezarne przed 12 tc. Juz nie raz historia ciaz roznych kobiet pokazala ze wczesniejsze badania moga uratowac ciaze. Oczywiscie jak cos z malenstwem jest nie tak to i cuda nie pomoga. Pisze o sytuacjach gdzie nie wiele trzeba zeby ciaza sie utrzymala i urodzilo sie zdrowe dziecko. Natura jak to sie nazywa wcale sama nie reguluje ja mialam poronienie zatrzymane i jeszcze z tydzien, dwa i moglam dostac zakazrenia i mogloby to sie zle skonczyc.

Zanetaanna dobrze ze skonsultowalas sie z innym lekarzem. Trzymam mocno kciuki.

Little me gratuluje wizyty.
 
Hej panienki.
Jestem w polsce, zamiast Gdańska warsAwa.. Przez mgle. Wczoraj miałam potworny wieczór, okropne okropne wieści, nie spalam wogole, ryczalam cała nc, a terwsznumieram ze strachu ze stres zaszkodził mojemu malenstwu.


Zaneta, dobrze ze skonsultowalaa sie z tym polskim lekarzem, jemu bym udała a nie temu balwanowi w de. duren!

Wracam właśnie do Gdańska, wszystko opóźnione, spotkania z dzis odmówiono, jestem totalnie wykończona.
 
reklama
Zgadzam sie z lucalew.
Dzięki kochana.
Żałuje ze nie wzięłam detektora tetna ze sobą, żebym mogła sprawdzić czy maluszek jest ok.
 
Do góry