reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2015

jeny te smutne wiadomości mnie przerażają, stresuje sie bardziej niż przed pierwszą wizytą, myślę czy te moje paskudne krwiaki sie wchłaniają czy nie :( dziewczyna mojego szwagra tez niedawno poroniła w 10 tygodniu i nie wiadomo od czego, normalnie czarne mysli mnie ogarnęły
 
reklama
Ahh dziewczyny w wiekszosci poronienie wczesnej ciazypowoduje zle zagniezdzenie/choroba malenstwa... natura w ten sposob decyduje czy malenstwo bedzie wystarczajaco silne by przezyc,
Podobno jest tak ze kazda kobieta porania wczesne ciaze w swoim zyciu nie wiedzac o tym. Wystarczy jeden maluttki blad w zaplodnieniu. Ja poronilam raz, tzn nawet nie jestem pewna do konca... 8.03 -2 lata tem zrobilam test (staralismy sie juz dlugi czas) I byla bardzo blade kreska, 2 dni pozniej kreski nie bylo I dostalam miesiaczke. w maju zaszlam w ciaze I jest Emilek - wlasnie chodzi I zajada chrpki kukurydziane :D

A ja mam wozek- ale sie nawkurzalam wczesniej ze szok ;/
Paczka miala byc wczoraj poprzedzona sms-em ...sms-a brak ...przyszlam do domu I awizo.. dzwnie do siedziby by przywiezli jutro ale zaznaczylam ze nei bedzie mnie w domu miedzy 14.20 a 15.10 bo odbieram dzieci ze szkoly... po dzieci pojechal m, a ja zostalam w domu ..kurier przychodzi 14.30 ! cczyli jak mnie w domu mialo nei byc !! no I przynosi jedna paczke (na awizo byly 4 )
Pytam go czemu jedna...on nic nei wie mam dzwonic I pytac...dzwonie I oni maja ze jedna paczka tylko;/;/ az sie wydarlam na babe w telefonie bo czekam jak glupek a ona mi ze 1 paczka tylko...
Spakowalam sie z dziecmi do auta I pojechalismy do siedzieby... no i daje awizo facet szuka i szuka..ale ja widze ze stoja paczki 3 z moim wozkie (nazwa na kartonie) i on o tak to te (dziwne bo przeciez na awizo inny numer- na jedna paczke) no i daje mi te paki, w koncu upchnelam do auta jakos i przyjechalismy do domu...wykorzystalam wozek emilka by tego nie dzwigac ...zaraz bede go skladac :)

A co mi sie wydaje to facet na awizo wypisal numr do 1 paczki wyslanej oddzielnie (na innym zamowieniu) a powinien 2 awiza zostawic.. ahh
ile to sie czlowiek musi nawkurzac.


jeszcze tylko fotelik ma dojsc na dniach bo nie mieli na stanie...
 
Najwazniejsze Akuku ze juz jest, z glowy masz chociaz to, ale przezyc i nerwow wspolczuje:-( ja tescia w czerwcu moze albo w lipcu zaciagne do sklepu po jakis fajny wozek, najlepiej 3 w 1 bo juz spacerowki nie bedzie trxeba kupowac.

A ja sobie pospalam dzis od 17 do 19 :-) teraz pewnie bede buszowac w nocy bo nie bede mogla zasnac :-) ale ugotowalam sobie kapusniaczek i zezarlam na kolacje :-) mniaaaaam ! W ogole cos mnie wzielo na kiszone, pokochalam na nowo ogoraski :-)
 
Hej Mamusie J
Ja dziś pierwszy dzień bez mdłości, przyjaciółka do mnie przyjechała i zrealizowała specjalne zamówienie – mc donalda mi przywiozła…

Wczoraj robiłam progesteron, aby sprawdzić, czy nie trzeba luteiny brać, mam w normie, wizyta 12.01 – wtedy zobaczę dzidzię. Oby wszystko ok było, choć jestem dobrej myśli.

Witaj Szczęśliwa, ja jestem z Warszawy. Gdzie chcesz rodzić?
Anney – może dzidzia się rusza i już powoli czujesz? Ja czułam takie motylki i bąbelki, co prawda dużo później, ale kto wie…

Maartuszkaa super!

Youkika mnie ciągle pobolewa podbrzusze, ale to normalne.

Anma ja też lubię mieć „poukładane” w życiu. Mam dobre relacje z teściami. Nie mogę narzekać.

Kamelle – bardzo mi przykro…

No to i ja zaczęłam się bać…
Anney – to przykra wiadomość, ale może jeszcze jest jakaś szansa nikła…

Przezierność karkową bada się na obowiązkowym usg między 11 a 14 tc. wykrywa wady płodu, m.in zespół downa.
 
Przeziernosc karkowa ? Badana na prenatalnych, nie powinno przekroczyc 2,5mm chyba bo wtedy m.in moze byc prawdopodobienstwo ze dziecko ma zespol downa
 
Oj, dziewczyny... ! Glowy do gory! Bardzo dziekuje Wam za wsparcie. Kochane jestescie.
Magdus- no troche uspokoilas mnie z ta narkoza, ale i tak nieswojo mi z mysla, ze jutro jej nie omine...
Kobitki, naprawde nie wpadajcie w panike, z Waszymi bobasami jest wszystko w porzadku. Same zobaczcie- Wy jestescie pelne nadzieji, podekscytowane swoim stanem, a mnie od samego poczatku bylo tego brak... No i intuicja mnie nie zawiodla. Moze to brutalne co napisze, ale lepiej, ze ciaza zatrzymala sie na tym etapie,anizeli bobas mialby miec jakies powazne wady. Trzymam kciuki za Wasze bobasy! Zajrze do Was w sierpniu! :-)
 
Ostatnia edycja:
Kamelle, pewnie ze tak, poza tym moze i glupio zabrzmi, ale lepiej teraz niz np w 12 tyg... I naprawde nie martw sie narkoza, ja bylam spanikowana mega, wstrzykneli mi przez wenflon i patrzylam w sufit i myslalam 'nie zasne, nie zasne, nie zasne' i nagle uciekly mi lampy i slysze ' pani Magdo, prosze sie obudzic'. Takze naprawde bez stresu kochana ! Bedzie dobrze ! Mnie najgorzej bylo ze swoja psychika, a Ty jestes twarda babka!! Jestem pelna podziwu i trzymam kciuki i za jutrzejszy dzien i za nastepne starania
 
Kamelle ja narkozę też dobrze przyjęłam, szybko to wszystko się potoczyło a po przebudzeniu biegałam za śnieżynkami św. Mikołaja przez godzinę bo jeszcze mnie trzymało, co do tej pory wspominamy z mężem ze śmiechem chociaż wtedy nie było nam do śmiechu...
A co badań genetycznych mam koleżankę, którą w obu ciążach zapewniano że dziecko będzie chore, w drugiej nawet namawiano ją do przerwania ciąży a urodziła dwóch zdrowych i cudownych synków
 
reklama
Magdus mnie to od poczatku na ogorki i kapuste kiszona goni hehe Do kanapek ogorki kiszone a na obiady surówka z kiszonej kapusty. Naszczescie to zdrowe kiszonki, duzo witaminy C, kwas foliowy w kapuscie no i blonnik i mozna sie bezkarnie nimi objadac :-)
 
Do góry