reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
O i jest plus z tego zamieszania z wozkiem..pomylili sue i wyslali mi daie bazy do fotelika ?no chyba ze za dwie zaplacilam az zaraz sprawdze..ale wydaje mi sie ze nie i ze wyslali raz z wozkiem a raz oddzielnie bo to dwa inne zamowienia byly. A przydadza sie dwie bo dwa auta mamy hyhyhy ;)
 
Ale dzisiaj dzień smutny...
ja wychodzę z założenia, że nic nie dzieję się bez przyczyny...

Sama mam jutro wizytę i muszę przyznać, że dopada mnie stres, wcześniej myślałam, że jak usłyszę serduszko to już będzie spokój - guzik prawda. Jutro również wracam do pracy po prawie 3tygodniowej przerwie w szkole (mam wychowawstwo w 1 klasie) i mam nadzieję, że nie zastane połowy klasy zasmarkanej, niedoleczonej itp... Nigdy nie chorowałam i nie łapałam od dzieci, ale nie zamierzam ryzykować czymkolwiek! Choć uwielbiam tą prace i dzieciaki!!!

Fajnie, że się mamy i wspieramy! Dziś po wpisie Darii męża ogarnął mnie mega smutek, poczułam się fatalnie, ale pomyślałam, że pewnie każda z Was czuję się tak jak ja i się martwi i jakoś to podnosi na duchu... Pozdrawiam Was mocno!
 
przeiernosc karkowa to odleglosc miedzy tkanka a skora na wysokosci karku.
norma w polsce jest do 2.5mm, a w uk do 3mm i jej grubosc (ponad norme-obrzek czesto idie w parze) wskazuje na jakis problem.
czesto jest oznaczniekiem wlasnie zespolu downa, turnera, edwardsa i innych aberracji chromosomalnych (wtedy oznacza sie kariotyp dziecka przev amniopunkcje) albo wskazuje na wady serca np. (jest mnostwo innych wad, ktorym towarzyszy obrzek, ale nie pamietam juz wszystkich)

przeziernosc mierzy sie pomeidzy 11ti chyba 3dni, az do 13tyg i 5dni (chyba) bo potem ta przestrzen zamienia sie w fald karkowy i chyba amniopunkcja moze tylko okrelsic ewentualne wady.

przy zespole downa najczesciej nie ma kosci nosowej, ktora wlasnie w 12tyg mierza etc.
 
Kamelle dokładnie tak samo to sobie tłumaczylam. Mówiłam, że lepiej teraz niż pod koniec ciąży. Moje dziecko wyglądało już jak dziecko i to bolało mocno ale nic nie dzieje si.ę bez przyczyny. I od początku czułam, że z ciążą jest coś niro tak. Nie umiałam się cieszyć.

Dziewczyny nie stresujmy naszych fasolek :-) a ja jutro proszę Was o kciuki bo chce zobaczyć 4 fikajace nogi i 2 serduszka jak dzwony :-D
 
Anma14 ja w pierwszej ciąży pracowalam w przedszkolu i żłobku, dzieciaki codziennie zakatazone były. Dwa razy przechodzilam grype żołądkowa. Ale szczepilam się dodatkowo przeciw grypie i teraz tez będę chociaż w domu siedze.
 
reklama
Do góry