reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2015

Z witamin biorę kwas foliowy od pół roku i dodatkowo zalecone przez lekarza witaminy glownie zawierajace jod i kwas omega 3. Wybralam dla kobiet w ciazy i karmiacych piersia Doppelherz activ mama. Staram sie komponowac zdrowe posilki co by mialy witaminy i odpowiednią ilosc węglowodanów, białka i tłuszczu ale wiadomo ze niektore warzywa czy owoce nie sa dostepne o tej porze roku albo sa drogie wiec sobie mysle ze nie zaszkodza mi te witaminy w kapsułkach :-)
 
reklama
Spalam dzis do 10.30 az mnie wszystko bolalo od lerzenia..a po 2, 5g juz znowu spac poszlam i spalam 2 godzinu. Zachowuje sie Jak niemowle... masakra...
 
Pupui dzięki za info, ja też przytyłam 20 kg, mi zostało 5 kg i z takim bagażem staruję, choć przez ostatnie kilka tygodni spadło mi prawie 2 kg. Ja startowałam z wagą prawie 10 kg więcej niż Ty, ale cóż, po drugiej ciąży muszę się bardziej wziąć za siebie.
Do mnie bardziej przemówiła Mel B i jej 30 dniowe wyzwanie, ćwiczyłam 2 m-ce po 6 dni w tyg. Spadło ładnych kilkanaście cm i kilka kg. Z efektów byłam bardzo zadowolona, ale zabrakło mi konsekwencji…

U mnie karmienie piersią wstrzymywało chudnięcie, jadłam dużo, ciągle głodna chodziłam, karmiłam 5 miesięcy, jak skończyłam, to dopiero zaczęłam chudnąć

[h=3]O ile dobrze pamiętam, to kompleks witamin bierze się po 12-13 tc. A do tego momentu sam kwas foliowy, ale dopytaj lekarza. Ja brałam Vitaminer z dha prenatal, cenowo ok a skład dobry. [/h][h=3]Akuku szacun, tyle dzieci ogarnąć, a ja martwię o dwoje… [/h][h=3]Ja imiona zostawiam w spokoju do czasu, aż płci nie poznam[/h][h=3] anney ładne imiona…
[/h]
 
Ja tez sie troche obawiam jak to bedzie z dwojka. Moja mala w sierpniu bedzie miala juz 2 lata i 8 miesiecy wiec bedzie juz duza. Ale jednak obawy sa.

Ja tez schudlam jak karmilam piersia a jak przestalam to tak polecialam z wagi ze wygladalam jak szkielet i zajelo mi wiele miesiecy zeby przytyc i wrocic do normalnej wagi. Ale wole juz tak niz walczyc z nadwaga. Ja jestem szczupla ale niestety cialo po ciazy juz nie jest takie jedrne.
Po tej ciazy postaram sie cwiczyc zeby zyskac troche jedrnosci.
 
Ależ Wy Dziewczyny produkujecie:-D ciężko Was nadgonić...

magduś nic się nie martw,wszystko będzie dobrze,teraz wariujesz bo zbliża się tydzień,w którym straciłaś poprzednią ciążę....ale tym razem nic złego się nie wydarzy...rozumie Cię doskonale doskonale dla mnie 7tc jest ciężki....ale co zrobić trzeba wierzyć,że będzie wszystko ok:-)

Nie znam Was jeszcze za bardzo więc nie będę się odnosić do każdej ale któraś mi tu smaka na jajecznicę zrobiła,że zaraz idę sobie zrobić:-)

Ja biorę kwas foliowy i B complex,bo B miałam obniżone jak wyszło z badania krwi,ale moja ciąża nie jest do końca zwyczajna z uwagi na mutację genu i wcześniejsze ciąże......

Myślę,że z witaminkami też nie ma co przesadzać bo za dużo to też źle a w dzisiejszych czasach mając dostęp do bardzo różnych produktów,warzyw,owoców nie ma powodu żeby faszerować się dodatkowo dużą dawką sztucznych witamin,ale jakiś zestaw dla przyszłych mam jak najbardziej no i kwas obowiązkowo w pierwszym trymestrze.

Zaparcia:wściekła/y: masakra,całe szczęście u mnie ostatnie dwa dni już lepiej.Piję mięte i herbatkę z kopru włoskiego.

Jeśli chodzi o imiona to Leonard,Lamia,Gaja:happy2:

Miłego popołudnia Ciężaróweczki:-D
 
Cześć dziewczyny :) jestem nowa na tym forum zreszta chyba nigdy nie byłam na żadnym forum . Termin z pierwszej wizyty mam na 20.08 śle lekarz powiedział ze moze sie to zmienić . Koleją wizytę mam 5.01. Mam już 2 dzieci Michalina ma 6,5 lat a Marek 14 miesięcy koleją ciaza to wpadka zreszta tylko pierwsza była planowana :) a ta teraz jest ogromnym zaskoczeniem . Widzę ze są tu tez mamy które bedą miały 3 lub 4 dzieci i chciałam zapytać jak reaguje wasze najbliższe otoczenie na koleją ciąże bo umnie to wielkie zaskoczenie , politowanie jak sobie poradzę a wręcz 3 dzieci czy ja jestem normalna ... :( tak to odbieram . A sytuacja materialna nasza jest bardzo dobra wiec nie rozumiem gdyby była zła lub słaba to moze bym to zrozumiała . Jakoś starzy tez nie jesteśmy bo 24.08 skończę 30 lat a moj maz w październiku 32 lata .
Ja w pierwszej ciazy przytyłam 23 kg w drugiej 20. Kg i za każdy razem po pół roku dochodziłam do swojej wagi .
 
reklama
Starajaca gratuluje !!

A ja wlasnie karmiac nie chudne ;/ troche schudlam cwiczac i pilnyjac co jem.. ale i tak zaczynam z nadwaga a jak na zlisc nuc nie spada teraz wiwc skoncze jak wieloryb..

Ja biore naturalne witaminy.. a w dzisiejszych czaaach zeby uzupwlnic dzienna dawke witamin trzebaby zjesc caly zawalony stol warzyw i owocow... bo tu chodzi o wchlanialnosc..
Dodam ze biore te witaminy caly czas nie tylko w ciazy i nie mam ani nie mialam zadnych niedoborow ;) wyniki idealne.
Tylko tak jak mowie one sa naturalne nie mozna ich kupic w aptece.
Ja zamawiam troche ze stanow troche z polski ;)
 
Do góry