reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ogolnie to podziwiam dziewczyny (tylko nie krzyczcie i nie obrazajcie sie :-) ), ktore sa pewne, ze urodza wtedy i wtedy i od samego poczatku kupuja juz dla dziecka... Dla mnie ciaza to troche rosyjska ruletka i nigdy niewiadomo na kogo trafi :-(
Jeja juz drugi dzien umieraaaam ! Moja macica krzyczy, po prostu krzyczy, a maluch nie reaguje tylko sie rozpycha :-D

ja tez sie pierunsko boje.
 
reklama
Dziewczyny, odbiegajac troche od tematu, wczoraj pisalam ze badalam progresteron i chyba mam przyczyne dlaczego stracilam wczesniej ciaze i mam nadzieje ze teraz do tego nie dojdzie.. powinnam miec ponad 20 a moj progresteron wynosi 11,57 :( dzisiaj zaden ginekolog nie przyjmuje a strasznie sie boje ze do piatku cos sie moze stac.. :(

ja w 1 ciazy mialam taki i brałam nawet zastrzyki z progesteronem....w ogole progesteron brałam prawie cała ciaze, bo lozysko mi schodzilo nisko, bo krwiak, po szyjka sie skracala
 
hihi dziewczyny ja też już wózki obczajam. Oczywiście nie kupuję, ale chcę chociaż się rozeznać w modelach, to samo fotelik samochodowy:) Wolę kupować sprzęt partiami po kilka rzeczy w miesiącu, niż wszystko pod koniec bo mnie będzie denerwować fakt że nic nie przygotowane. Wczoraj włączyłam Męża w poszukiwania fotelika wg tych testów zderzeniowych :D. Myślę że niedługo założymy osobne wątki na wózek, wyprawkę i na nasze ciążowe brzuszki:)
No i zaklinam czas żeby płynął szybciej, że już bym chciała skończyć 8, 9, 10 tydzień i liczę ile dni do skończenia kolejnego tygodnia, i w którym tygodniu będę podczas wizyty u ginekologa i co już tam będzie widać na usg i ile zostało do końca pierwszego trymestru i tak w mojej głowie ciągła wyliczanka :D:D
Do objawów (koński apetyt) dołączyło sikanie po 4x w nocy.

Pozdrowienia i udanego Sylwestra przy Piccolo :)))

aga, mam tak samo :( chciałabym przespać te przynajmniej 14tyg
 
Akuku, super wózek! Wczoraj spędziłam pół dnia szukając w necie opcji rok po roku, więc daj znać, jak się sprawuje Twój wózeczek w użytkowaniu, prowadzenie, koła, wjeżdżanie na krawężniki, zwrotność, lekkość, czy ciężki i czy łatwo się składa, zmienia opcje itp. Nie ukrywam, że wpisałam go sobie na listę „obserwowanych” dzięki Tobie, więc czekam na info z pierwszej ręki.

Dziewczyny, od rana mnie mdli, nigdy tak nie miałam, czyżby i mnie coś dopadło poza sennością? A może to od bólu głowy i kataru, bo od wczoraj jestem przeziębiona… albo od syna złapałam.

Jak sylwestra spędzacie? Ja sama z synkiem, mąż do pracy niestety…

Starająca, a może po prostu siedź w domu, miałaś sporo przeżyć, będziesz spokojniejsza, że z dzidzią ok…

Ja Wam powiem, że w pierwszej ciąży WIEDZIAŁAM, że będzie dziewczynka, jak lekarz na usg mi powiedział, że synek, to (aż wstyd się przyznać) zmartwiłam się. Jakiś czas dochodziłam do siebie, bo byłam pewna córci. A teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojego synusia. I teraz już wiem, że co będzie, to mi obojętne, bo nieważna płeć, a zdrowie. Więc każde przyjmę z radością.

Nat94 – zadzwoń na infolinię medyczną jakąś i popros o konsultacje, czy brać czy nie, na niektórych ulotkach w leków są numery tel., gdzie można dzwonić o poradę. Ciężki temat, może wybierz się dziś do ginka prywatnie… Ja będę po nowym roku badać progesteron, w poprzedniej ciąży brałam do 16 tc luteinę. Nat94 ja brałam chyba 2 tabletki na dobę (rano i wieczorem)

Ania2611 będzie dobrze, witaj!

Ja w poprzedniej ciaży bałam się wcześnie wyprawkę robić, więc zaczęłam w sierpniu (rodziłam pod koniec listopada). A w tej już mam większość rzeczy, więc trzeba będzie je pozwozić od znajomych, poprzestawiać meble w domu i kosmetyki tuż przed kupić, no i wózek, ale to jakos maj/czerwiec.
 
No ja dla jasności, jeszcze nie kupuję, tylko powoli rozważam modele żeby mieć już wybrane i w odpowiednim czasie pojechać już po konkrety:-)

I z czego się cieszę najbardziej na tym forum, że jest tu tyle mam podwójnych/potrójnych które już mają z tym doświadczenie i podpowiedzą co warto:)
 
Wiem wiem siedze w domu ale zastanawia mnie czy zaklad juz mi wyplaca macierzynski ? Zanioslam im zwolnienie od 4 tyg wiec nie rozumie ciesze sie ale czy nie za wczesnie na macierzynski ? Przeciez mam chorobowe !
 
Hej dziewczyny, witam nowa mamusie :-)

Nati nie boj sie brania progesteronu nie zaszkodzi Ci a moze jedynie pomoc. Ja biore w tej chwili 3 x 2tab. 50 luteine podjezykowo i 3x po 2 tab. Duphastonu i nic sie nie dzieje. Zaczynalam 2 razy dziennie luteine i duphaston.

Fajnie dziewczyny sa te wszystkie wozki, akcesoria i ubranka :-) Ja narazie nie kupuje, lozeczko dostane od bratowej a wozek odkupuje za 200 pln od bratowej siostry a reszte akcesoriow pewno tez odkupie i dokupie w pozniejszym terminie.

Jesli chodzi o loty samolotem to jesli lekarz nie zabroni to mozna latac. Moze warto spytac lekarza.
 
Nie wiem czy bede jeszcze dzisiaj tutaj do Was zagladac wiec juz chcialabym Wam wszystkim zyczyc zdrowych i donoszonych ciaz sobie tez oczywiscie :-) Udanej zabawy sylwestrowej tej domowej i tej w plenerze a w Nowym Roku spełnienia wszystkich planow i marzeń, duzooo zdrowka, radosci i wszystkiego jeszcze lepszego :-):-):-)
 
reklama
Witajcie Dziewczyny.
Chciałabym dołączyć do Was,poczytałam trochę i widzę,że wesolutko tutaj.
Ja trochę nieśmiało,bo jeszcze boję się cieszyć ale jestem bardzo dobrej myśli.Fajnie będzie pogadać z kimś na tym samym etapie ciąży......mnie męczą bardzo mdłości 24h na dobę no i piersi oczywiście bolą nieziemsko.....wszystko zniosę byle zdrowo rosło.

akuku życzę córeczki;-)

nat Luteine możesz brać bez problemu w niczym nie zaszkodzi....często się ją stosuje nawet zapobiegawczo a u Ciebie są wskazania

magduś widzę po suwaczku że jesteśmy na tym samym etapie:)

anney doczytałam właśnie,że wracałaś do UK po świętach....czy samolotem??

Z tego co wiem to nie wskazane jest latać samolotem w pierwszym trymestrze....ja mam bilet do PL zamówiony już dawno na 9 stycznia ale przepadnie,rezygnuję z lotu....przykro bo dawno się z rodzinką nie widziałam ale Maluszek teraz najważniejszy

O co chodZi z tym lataniem? Moj lekarz mowil ze bez problemu mozna. Ja w 3 tygodniu przylecialam do Polski a teraz 6 wracam do uk I nie widZe problemu...
 
Do góry