reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Cześć dziewczyny

Pupui ja poproszę o trochę pozytywnej energii...

Jestem po wizycie, na szczęście z dzieciątkiem jest wszystko ok. Ma już 6,27 cm, serduszko bije w normie, przezierność karkowa 1,3 mm więc chyba też w normie :-) Dostałam skierowanie na badania prenatalne bo jak to stwierdził lekarz dobrze by było gdyby przebadano mnie na dobrym sprzęcie bo u niego jest słaby, a że maluch nie chciał się pokazać w całej okazałości napisał w skierowaniu, że ma problem z uwidocznieniem kości nosowej. Kazał się nie denerwować bo to tylko do podciągnięcia mnie na refundowane badania. Jutro mam dzwonić i się umówić, jutro też kolejna seria badań.

Powiedziałam o swędzącej skórze na całym ciele i dostałam dodatkowo skierowanie pod kątem wątroby.

Wg dzisiejszego usg termin znowu pokazuje na końcówkę lipca.Jestem trochę zła bo nie pokazał mi dziś malucha tylko sam oglądał go z każdej strony a że był bardzo ruchliwy miał straszny problem z jego zbadaniem..

Mam taki spadek energii że nawet dzisiejsza wizyta nie pomogła :-( Ważne że z dzieckiem wszystko dobrze
 
reklama
Witam,
Chcialabym dolączyc do sierpniówek- termin mam na 1-2 sierpnia- to moja druga ciąża, w pierwszej prawie 10 lat temu od samego początku byłam na bybaboom i poznałam grupę wspaniałych dziewczyn- z niektórymi utrzymuje kontakt do dzisiaj.
Dołączam dzisiaj bo chciałam miec pewnosc ze wszystko bedzie ok z dzidzia :) Po wczorajszym USG nabrałam pewnosci. Malenstwo ma 6,9 cm i jest bardzo ruchliwe. Dzisiaj jestem po pobraniu krwi na test Pappa.
Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :-)
 
Amawell witaj!

Czyli jesteś po genetycznym podejrzewam, możesz opowiedzieć jak to wygląda, co tam lekarz opowiada itd?

Ja wczoraj jadłam kebaba :D po kolacji byłam dalej głodna... coś te kebaby chodzą nam po głowie ostatnio:)
 
Amawell i termin mamy podobnie, ja obecnie mam na 3 sierpnia ale co wizyta to mi się przesuwa w tym (6.08, 5.08. i 3.08) więc pewnie dojdę do 30.07 czyli daty z miesiączki :D
 
Hej ;) wczoraj wieczorem myślałam że nabawilam się infekcji strasznie mnie piekło... Juz się martwilam ale dziś wszystko ok wiec doszłam di wniosku że to moglobyc przez zjedzenie za dużo kwaśnych kiwi ;)
 
Lekarz najpierw szukal kosci( albo chrzastki) nosowej dziecka-potem zmierzył przeziernosc karkowa ( ma byc ponizej 2cm), u nas byla 0.8cm- calosc trwala dobre 30 minut ale to dlatego ze dzidzia nie chciala sie ustawic no i dzisiaj bylam na pobraniu krwi- tutaj probki wysyla sie do innego miasta i na wynik czeka sie okolo 2-3 tygodnie.
Druga czesc testu integralnego czeka mnie pod koniec lutego.
U nas wiek ciazy wg USG i wedlug ostatniej miesiaczki wychodzi taki sam- 12 tyg i 3 dni:-D
 
Cinamona - o kurcze. A gdzie dokładnie? Bo ja jestem zielona tu a przyszło mi ciążę prowadzić i pewnie przyjdzie mi rodzic tu.

Ja mieszkam na costa del sol, 20 km od Malagi.
Najwazniejsze pytanie to na jakie ty jestes tutaj ubezpieczenie? Masz polskie (karte europejska) czy masz normalne hiszpanskie ubezp. spoleczne? Jesli masz hiszpanskie ss to nie ma problemu, wiecej jest problemow z prowadzeniem ciazy przy posiadaniu tylko polskiej karty ubezpieczenia spolecznego.
Co do samego porodu to warunki tutaj sa o niebo lepsze niz w polsce tak wiec tego nie musisz sie obawiac :-)
 
reklama
Martuszka, super!!!! Przeziębisz piękna.

amwell, witaj! Jakie macie juz duże blobiki! (Przeziernosc 2mm a nie cm ;-))
 
Do góry