reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Dziewczyny dziewczyny witajcie.. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie bo tyle sie nie odzywałam.. Ale po porodzie mało pisałam i potem nadrabialiśmy i nadrabialam was ale nie codzień bo to cos do zrobienia i wogole i czas leciał ale mi was brak.. Czytania i opowiadania co u nas..
Mam nadzieje ze wybaczycie mi i "ponownie" przyjmiecie do siebie..
Hm to co u nas..

Sebastian dwa dni temu skończył dwa miesiące, wczoraj byliśmy u pediatry na wizycie.. Mierzy około 61 cm i warzy 6206, wiec 1,5 kg przybrał wogole z wagi urodzeniowej.. Mieliśmy tez szczepienia wczoraj, dzielny zamęczał tylko przy wkłuciach a potem zaraz sie uspokoił:) jesteśmy tylko na piersi i jestem dumna ze nam sie udaje bez żadnych problemow karmić, mały je aktywnie.. Czasami ściągam laktatorem także zawsze jakis zapas w lodowce mam.. A to dlatego ze jak jedziemy do lekarza albo do kogos to zawsze zabieram ściągnięte mleko bo jest Hm łatwiej noi bez skrępowania.. A z butli potrafi juz zjeść nawet 140ml..

Co do mnie ja miałam juz w tamtym miesiącu koło 20 małe krwawienie kilka dni i po 10 dniach przerwy znowu na kilka dni wiec mozna powiedzieć ze "pierwszy okres".. Rana po cc pięknie sie zagoiła i prawie nie widac, jeszcze w jej okolicy brak czucia jest.. Na wizycie kontrolnej u gina w 6tyg po porodzie (z racji planowania rodziny bo tu po porodzie od razu o tym rozmowa była z ginem..) zaaplikowalam wkładkę domaciczna i poki co odpukac żadnych problemow.. Uważałam to za najlepsze rozwiazanie bo tabletek nie chce, a jeszcze mi czip proponowali ale jakos nie mogłam tego sobie wyobrazic.. Po prostu chce sie cieszyć byciem mama i wszystkim dookoła i nie myślec ze znowu zajdę w ciąże bo narazie nie mam tego w planach..
 
Sebastian lubi bardzo na brzuszku leżeć.. Głowę juz wysoko podnosi i lekarka nam wczoraj mówiła ze bardzo silny jest.. W dzien staram sie zeby spał na bok albo na brzuchu.. W nocy spi na plecach w tej kołysce kolo mojego łóżka.. Czasami po karmieniu biore go na ramie i sie uspokaja jakby tego potrzebował ale nie zawsze..

Co do włosów u mnie od 3tyg walczę z nawałem ale łupieżu :/ i zaczęły mi lekko wypadać, nie duzo ale od razy zauwazylam bo przecież w ciazy nic nie było..
 
Z małym mamy tylko mały problem.. Bo wyszedł nam ze ma krecz szyi noi z główka juz mu sie spłaszczyła przez to z jednej strony.. I wyszło napięcie mięśniowe z jednej strony tez lekko...
Jeździmy raz w tyg do fizjoterapeuty, noi rozciągamy sie w domu :) po ćwiczeniach efekty widac lekko zwłaszcza ze główkę wtedy trzyma bardziej na prosto albo w druga stronę obraca.. Ale spłaszczenie niestety trzeba czekać zanim zejdzie.. Pilnowanie tej główki to OMG.. W wózku podkładam reczniczki, w nocy jak spi tez mu kupiłam taka podusie zeby mu ta główkę bardziej pilnowały na prosto..
 
Fiołeczka, serio?Rtęcią ze szczepionek? A kiedy Zosia była szczepiona?

Panikara hahahahaha, a zastanawiałam się która pierwsza tak to zrozumie - wygrałaś! Z mężem po ciąży już coś było?? haha ;)))

Bunia, no pewnie że pamietamy :) . Robię tak samo, na co dzień mały je z cyca a jak jedziemy w gości albo ktoś ma przyjść do nas to ściagam :)
Bunia napisz coś o tej wkladce. Ona jest płatna czy jak? Na jakiej zasadzie działa? Serio nie wiem :D
 
Lunera kopę to mało powiedziane.. Pokoik wyglada pieknie :) musze zdjecia wrzucić bo chyba nie pokazywałam końcowego efektu..
Co do przeprowadzki.. Dom nasz jest wystawiony na sprzedaż odkad mały sie urodził i poki co nic sie nie dzieje.. Moj oczywiście sprzęt kupuje zeby do pl zabrać.. Tu jakas pile, tu jakas kosiarkę.. Eh..
 
Bunia miło Cię widzieć :) ja już myślałam że Sebuś z 8kg będzie miał bo on całkiem okazały się urodził :)
lilija a żebyś wiedziała że było i to nie raz, nawet dziś w szpitalu kombinowaliśmy co i jak, ale aż takiego hardcora nie zaliczyliśmy ;) ja jestem zboczuch zresztą pracuję z samymi facetami więc mi się wszystko kojarzy :)
 
Lilija tak nam powiedział i popracowal nad nią, zobaczymy czy będzie poprawa. Szczepiłam ją 05.10 i praktycznie po jakiś 3 dniach zauważyłam że nie podnosi tej główki.
 
reklama
Panikara a co z wami ze w szpitalu ?
A no do 8 nie doszedł :) na szczęście hehe.. pomału mu przybywa ale wg siatek mówiła mi wczoraj ze idealny :)

Lilija u mnie wkładkę pokryło ubezpieczenie.. Ale nie wiem jak w pl..Nazywa sie mirena, wrzucam link z informacjami.. Dla mnie najwiecej znaczy to ze do 5 lat mozna ja miec, a czip mowili ze do dwóch tylko.. Noi mniej obciąża organizm bo tabletki jednak wątrobę trochę obciążają..
https://parenting.pl/portal/wkladka-wewnatrzmaciczna-uwalniajaca-hormony-mirena
Ginekolog Warszawa Zdrowa - Mirena
 
Do góry