reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Fioleczka - Ameryki nie odkryje jak ci napiszę że kłaść na brzuchu, kłaść i jeszcze raz kłaść. Tyle ile da rade. Kladz tez na sobie brzuszek do brzuszka, kladz często nawet na krótko. Jak płacze i się denerwuje to na plecy a potem znów na brzuch. A śpi na brzuchu czy nie?

Blerka - powiem Ci że u nas po 2 dniach mocnego zwracania uwagi na to już jest znacznie lepiej.
 
Hej,

Anciikowa - super, że wiecie na czym stoicie i chyba mimo wszystko nie jest źle, teraz już będzie z górki :)

A my po wizycie u ortopedy. Oczywiście zostałam zbesztana, że tak późno trafiliśmy. A chociaż jedno słowo w szpitalu by powiedzieli, to od razu wszystko by się załatwiło :/ Na szczęście ogólnie nie jest źle, dostaliśmy łuski z gipsu do zakładania na noc i zobaczymy. Młoda oczywiście histerię urządziła, bo miała założone tape'y i musiałam jej odkleić do zrobienia tej łuski :p i oczywiście ćwiczyć mamy, co i tak co najmniej 2x dziennie czynię :) I już nie dziecka raczej nie krzywdzę, bo przy rozciąganiu już na szczęście nie płacze :) A kontrola u ortopedy w następny piątek i za dwa tygodnie też. Trzymajcie kciuki za stopy :)
 
Lucere, dzięki za twoje podpowiedzi!!! Ja swego czasu nawet przegielam w druga stronę, hahaha. Takze teraz pilnuje - jadł z lewej to na lewej odbija itd. Biorę na ręce to trochę na jednej trochę na drugiej. Odkładam do spania raz w jedna stronę łóżka raz w druga. Idealnie nie jest ale nie ma az tak dużej różnicy co u pierworodnego.
Z ćwiczeniami fizjo mam bardzo dobre doświadczenia. Jak trochę popracowalam nad maluchem to zawsze potem były efekty w postaci zdobycia nowych umiejętności, co cieszy najbardziej :-)
Co do brzuszka, to zauważyłam duża zmianę na plus jak przeszliśmy 2 dni temu na podłogę na matę piankowa. Myśle, ze dywan dałby podobny efekt, ale nie mam odpowiedniego dywanu. Łóżko czy kanapa jest jednak za miękka i nie ćwiczy tak mięśni. A teraz sam chętniej sie podnosi do oglądania. Tylko musze pilnować bo przekręca sie z brzucha na bok (oj ciężka ta głowa :-) ) i mata jeszcze twarda przy pierwszych ladowaniach.

Odnośnie maty gimnastycznej to jeszcze sie zastanawiam. Chciałabym wybrać najbardziej płaska ale tez boje sie ze bedzie sie ślizgał na brzuchu. Może ten pałąk z ikei jednak lepszy... Tylko lusterko do niego musiałabym zorganizować.

Anciikowa, jak dobrze cię czytać!!!!! Pomimo całej sytuacji to dobre wiadomości, juz po zabiegu i wiesz co dalej. Kciuki zeby sie nie odmawiało i byście jak najrzadziej o tym myśleli.

Ja tez pisze z komórki. Na komputer mam czas dopiero jak cała trojka spi.

A teraz lecę budować rakietę - taki bonus zakupów online :-)
 
Ja u swego synka tez widze duza poprawe. Ogolnie jak nie spi to wywija glowka we wszystkie strony ale jak spal to leciala mu zawsze na lewo a teraz czasem zasypia zwrocony w prawo
Mamy tylko problem z tym ssaniem kciuka. Ciagle wpycha te lapki do buzi i za chwile znajduje kciuka z lewej wlasnie reki i ssa ze ciezko mu wyciagnac. Jeszcze wczesniej lapal juz troche smoka a teraz znow z tym gorzej. Nawet skarpeta na lapce jest lepsza od smoka.

Co do wlosow to od trzech tygodni tez mi wypadaja. Sa po prostu wszedzie. Do tego tez powrocilo mycie glowy codziennie
 
reklama
Do góry