reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Lilija teraz kiedy już wiem na czym stoimy to staram się być pozytywnie nastawiona, ale jeszcze kilka dni temu musiałam opłakać nerkę, która jest w opłakanym stanie i samą kwestię narkozy no i prawie każdy wenflon też. Ale kiedy już mamy diagnozę to staram się być pozytywnie nastawiona :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, mam chwilkę to pomyślałam że zobaczę co tam u Was, ale nie ma szans nadrobić, ja nie wiem jak to robicie że znajdujecie czas by skorzystać z internetu, ja wchodzę może raz na dwa dni dosłownie na pół godzinki :)

Byliśmy w poniedziałek na szczepieniu, mam dzielną córeczkę - trzy szczepienia ale płacz tylko po wbiciu igły i wciskaniu płynu i bardzo szybko się uspakajała :) W środę byliśmy u ortopedy i dopiero dostaliśmy skierowanie na usg - dopiero na 2.11.

Moja córcia poznała smak piąstki :) i woli ją niż smoczka :), w ogóle jakoś za smoczkiem nie przepada, nie często ma go w buzi :)
zaczyna wyciągać rączki do karuzeli i mamy już dłuższe przerwy między karmieniami :) min.2h a czasem i 3 :) w nocy o dziwo bardzo mało zjada podczas karmienia i muszę ściągać jeszcze pokarm, nawet 60-80ml z piersi z której jadła, nie wiem czy tak dużo mam pokarmu, czy tak mało zjada.

Moja córcia ważyła w pon 5120kg i ma 62cm, a ma 7tyg i jest na samej piersi, ale lekarka nic nie mówiła, że za dużo, niech je jak chce :)
 
Hej Babole!

Ancikowa - dobrze, że humor lepszy! i ze wreszcie do domu! Jupiiii! :) ścikam Was mocno i pisz do nas ile tylko chcesz!

Leon ma skok więc nie jest lekko. Wczoraj przyjechał bujak i pierwsza próba - 45 minut. Nie jest źle... Można Go też odłożyć 2-3 razy dziennie do kołyski na jakąś godzinkę...i chyba powoli normuje nam się spanie w dzień, mamy jedną 2-3 godzinną drzemkę. Przed 19 kąpiel. Później baaaaaaardzo długie karmienie i po 20 nocny sen. Pobudki codziennie po 6.

Lucere - Anney mi sprzedała, że jesteś fizjo. Mam pytanie... Mój Leon jak leży na brzuszku to trzyma głowę zwróconą w prawą stronę i bardzo ciężko Go namówić do zmiany kierunku. W innych pozycjach normalnie kręci głową, zmienia kierunek. Powiedziałabym, że leżąc na plecach preferuje lewą. I moje pytanie... powinnam się martwić i udać do jakiegoś lekarza?
 
Hej
Ja zaraz szczepie Hugito...wrrrr
Zapytam o tego rota, co mam zrobic. Chcialabym zaszczepic ale jesli za pozno to trudno...


Anciikowa dzielna babo. Dobrze ze jest diagnoza. Trzymam kciuki za was....

Blerka jaki bujak kupilas???
Super ze macie juz rytm dnia. U nas id powrotu od tesciow jakos tak sie troche wszystko rozregulowalo. A dluga drzemka to luksus, ostatnio spal dlugo, ponad 2 godz, w poniedzialek[emoji36]
 
Ancikowa :*:*:* Jesteś mega silną babką, zazdroszczę Ci tego i podziwiam że dajesz sobie tak świetnie radę ! Cudownie że wychodzicie, zawsze w domu najlepiej :)
Blerka wreszcie się normuje, może teraz mama trochę odżyjesz :) U nas też póki co jest asymetria. Szymek zdecydowanie bardziej woli prawą stronę. Odwraca się co prawda w obie, ale śpi tylko i wyłącznie odwrócony w prawą stronę.
 
Ancikowa bardzo sie ciesze ze wracacie w koncu do domku. Jestescie bardzo dzielni. Teraz kiedy jest juz diagnoza moze byc tylko lepiej. Mam nadzieje ze obejdzie sie bez przeszczepow. Duzo sily i zdrowka

Lidia gratuluje dzielnej corci. Ja gdyby nie dostep przez wifi w telefonie to juz dawno musialabym zapomniec o forum

Blerka super ze w koncu wam sie dzien normuje. Moj Radus tez preferuje bardziej lewa strone dlatego tak jak pisalam wczesniej staram sie ukladac go tak by chcial zerkac na prawo. Stawiam cis atrakcyjnego, sama zachodze od prawej. A na brzuszku odwrotnie. Lucere pisala mi wlasnie ze dobrze robie. Do tegp moj maly lezal na lewym boku w brzuchu i mysle ze to ma zwiazek, bo straszy lezal na prawym i preferowal prawa strone.

Cina kciuki za szczepienie
 
Anciikowa - jesteś bardzo dzielna :-) i tak jak piszesz - dobrze że wiecie co to i że nie ma trwałych uszkodzeń.

Blerka - zdecydowanie powinnaś maks go zachęcać do tego żeby patrzył w druga stronę. U nas dokładnie to samo - na plecach woli lewa, na brzuchu prawa. Nos go więcej na prawej ręce żeby patrzył na świat w prawo, na brzuszku mi się czasem udaje np smoczkiem go zachęcić do odwrócenia głowy.
Popatrz tez na ustawienie łóżeczka, przewijaka, wanienki czy nie patrzy zawsze w tą samą. Zobacz jak się zachowuje w pozycji do odbicia i kladz go koniecznie do odbicia na zmianę na obydwa ramiona. Prawdopodobnie tobie łatwiej na jednym, i łatwiej ci go nosić w jeden sposób wiec musisz siebie trochę przestawić.
 
Blerka - a co do lekarza możesz powiedzieć pediatrze o tym pewnie powie że jeszcze jest czas i się unormuje. I prawda jest taka że jeśli będziesz symetrycznie z nim wszystko robić to nie będzie potrzeby rehabilitacji. Czasem są jednak lekarze którzy od razu dają skierowanie także się nie przejmuj.

U nas prawdopodobnie wywolalismy ta asymetrie dużą ilością noszenia w chuście, ale czasem to wynika właśnie z ułożenia w brzuchu albo nie symetrycznej pielęgnacji.
 
reklama
Do góry