reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Akuku,
1 scenariusz: Agata swietnie sobie radzi i zawsze innym pomoze, a jej bratowa taka niezaradna i trzeba jej pomoc, bo przeciez to widac golym okiem
2 scenariusz: Po co jej tyle tych czopkow? Bratowa (do wyboru) o nie pytala/widzialam, ze nie ma/ na pewno jej sie przyda/inne - wezme dla niej troche, to sie ucieszy
3 scenariusz: Agacie tak dobrze sie powodzi, na pewno jej nie zabraknie jak sie podziele z bratowa, a jej akurat brakuje
4 scenariusz: Tesciowa znowu im cos przywiozla a ja pojade do nich z pustymi rekami? Pomysla sobie o mnie .... (wstaw odpowiednie), wiec wezme dla nich czopki (czy cokolwiek innego) i pokaze jaka jestem .... (wstaw odpowiednie). (O Agacie nawet nie pomyslala).

Generalnie przykro, ze nie uzglednia jak ty sie z tym czujesz... Moze faktycznie tam rywalizuje z kims o ich wzgledy a u ciebie nie ma takiej potrzeby?

Amor,
przykro z powodu kolezanki. Chyba wiekszosc z nas przechodzila takie chwile zalamania zwiazane z pragnieniem macierzynstwa. Tulę. I chętnie spełnię twoją prośbe.

Pupui,
dzięki za update! Odpowiedź na 6tkę! Wycałuj klocka od ciotek :-)

Cinamona,
fajnie, że rodzice przyjechali. Ja też lubię jak mama jest czasem z nami. A faceci szkoda gadać. Ale bez nich świat byłby nudny.

Love,
może tak delikatnie przechodzi, ze nie widac duzych zmia w zachowaniu? Moj starszak tak mial, wydawalo sie, ze wiecznie cos, jakby nieustanny skok.

Moj maluch na szczescie w nocy raczej nie czuwa. Budzi sie czasem i albo dostaje jesc jak pora albo wlaczam suszarke/masuje brzuszek/przytulam i zasypiamy dalej. Oby jak najdluzej tak bylo.
 
reklama
Amor,
nie ma sprawy. U mnie koleżanka też nie może mieć dzieci.. masakra.

Lunera,
przypomnij mi jak Twoje starszaki mają na imię? Bo mi się dziś śniłaś z całą Rodziną i nie wiem czy wymyśliłam imiona ze snu czy co :p
Scenariusze bomba! Szczególnie ten, że znowu pojedzie z pustymi rękami - wezmę czopki :D hahahahah

Pupui,
dzielna Babo!

Cina,
fajnie, że Rodzice pomagają.... a co do Enka, to chyba wszystkie po kolei mamy jakieś jazdy z facetami.

Jem śniadanie, a moi Faceci jeszcze śpią. Ogłupiam się DDTVN i piję kawę. Pada deszcz...ale tak fajnie... Chwilo trwaj!
 
Akuku,
Dziwi mnie tylko, ze to mama Twoja tak robi. Gdyby to była teściowa to wszystko by było jasne. My nie dostajemy nic od rodziny męża jak przyjeżdżamy do pl. (Od babci mojego męża i ciotek) jak tam idziemy to bierzemy zawsze kwiaty i ciasto a oni nawet czekolady dla dzieci nie maja. Oczywiście inne wnuki dostają prezenty. Oni uważają, ze jak jesteśmy w UK to już nic nie musza nam dawać. Hehe oni myślą, ze my sobie niczego nie odmawiamy itd... Nie patrzą na to, ze od 5 lat żyjemy tu z innymi ludźmi w jednym domu (wynajmujemy ze znajomymi by uzbierać na powrót) i nic sobie nie kupujemy. Jak jadę do pl to tam, każdy wrócił z wakacji, każdy ma coś nowego a my już dwa lata na wakacjach nie byliśmy. Nie żebym komuś zazdrościła czy coś. Nic z tych rzeczy. Mi jest dobrze jak jest, ale oni myślą, ze my mamy tak super bo to uk. Nie patrzą jak nam czasem musi byc cieżko. Oczywiście moja rodzina to rozumie i traktuje wszystkie dzieci równo jeśli chodzi o prezenty.

Nocka ciężka. 4 pobudki, mały niespokojny. Czas wstawać.
 
U nas pierwsza czesc nocy ok ale nas ranem od ok 6 gorzej. Mecza go gazy czy cos. I w koncu jak sie uspokoil to o 7.05 obudzila sie maja i koniec spania. Ale na szczescie troche posiedzial z nia enek a ja w lozku z mlodym. Spac nie spalam ale odpoczywalam z zamknietymi oczami.
 
Kochane! Dzięki za radę z Linomagiem jeden dzień intensywnego wietrzenia, jedna noc z Linomagiem i z pupą dużo lepiej. Z pyszczkiem też trochę jakby lepiej :-)

Fajny pomysł z kuponami, u nas też pewnie te igraszkowe by rządziły :p

Ależ te Wasze szkraby rosną... moja w 7 tyg.miała 4315 tylko. I rozwija się też jakoś chyba wolniej, no zaczynam się martwić.

Powiedzcie mi, bo się naczytałam głupot i mam stres czy to, że mała często wystawia i chowa język, tak nim międoli, może oznaczać coś złego? A do tego jak śpi na rękach to co jakiś czas odchyla się mocno do tyłu przez sen i czasami tak trzęsie zaciśniętą piąstką. No pół nocy przeryczałam...

Czy Wasi faceci też są tacy nieogarnięci czy tylko mój? W domu kupa roboty, a ten siedzi. Gdzieś mamy wyjść, trzeba siebie i młodą ogarnąć, a ten siedzi. A jak już się ruszy to wszystko zajmuje mu 100 lat Ależ mnie nerw trzyma od 2 dni..
 
Ostatnia edycja:
Ruda mój właśnie jest identyczny, ja siebie wyszykuję, Martę i małego a potem jeszcze muszę na niego czekać (zazwyczaj już w aucie), ale ja się z tego śmieję i z Martą go Księciunio nazywamy :)
co do mielenia języczkiem to Szymek często tak robi, nawet się tak bawimy że on pokazuje języczek to ja też i jemu się to strasznie podoba :) u nas jest kwestia ulewania i wydaje mi się że on tak mieli tą buzią bo ma zwyczajnie kwaśny posmak po ulaniu.
 
reklama
Co do dzisiejszej nocy to była idealna, ale dziecię nie było :p tyle że ja miałam wolne i m dziś wstawał do Edmunda więc się wyspałam za wszystkie czasy :) dziś idziemy na urodziny do teścia, będą obie babcie więc pewnie wynoszą młodego. Aaaa i pochwalę się że wbiłam się w sukienkę która nie pasowała na mnie dobre dwa lata :) w ogóle to mam teraz 8kg mniej niż przed zajściem w ciążę i dalej leci :D na chrzciny kreacja będzie więc jak znalazł :D a ja się śmieję że dla mnie najlepsza kuracja odchudzająca to ciąża :p
Lunera tak mi się też o Tobie przypomniało, bo mama kolegi Marty z przedszkola urodziła bliźnięta i właśnie jeden też ma na imię Diego :)
 
Do góry