reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

A! No i mamy pleśniawki na podniebieniu :( m był wczoraj w aptece i babka nic mu nie dała, bo podobno nie ma nic bez recepty dla noworodka 3,5 tygodniowego, poleciła tylko przecieranie gazą zamoczoną w wodzie z sokiem z cytryny. Co myślicie? Moczem tego robić nie chcę. No chyba że podjadę do innej apteki, może to kobieta była niedoinformowana?

Ogromne brawa dla samodzielnych mam, opiekujących się większą ilością dzieci niż sam noworodek! Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie porannego zbierania ośmiolatka do szkoły i wycieczkę z nim przed godziną ósmą kiedy to budzi się bączek i wymaga dużej ilości uwagi, bo marudny chciałby jeszcze dospać przy cycu. Nie zazdroszczę Wam bidulki! I idę ucałować m za jego poranną obecność :D

Ancikowa już pisałam do Zuzy my na plesniawki dostaliśmy nystatyne na receptę plus bez recepty Aphin do pedzlowania buźki i wit C Cebion i wit C ma brać przez miesiąc. Nam po tym zestawie zeszły plesniawki także polecam.
 
reklama
Wlasnie usypiam dzieci. Mloda juz spi a bak dalej sie kreci i wierci.
Jestem dzisiaj potwornie zmeczona. Ale jutro wieczorem przylatuja moi rodzice to bedzie mi latwiej przez dwa tyg[emoji3]

Anciikowa ja mlodego naprawde duuzo tule i prawie caly czas na rekach siedzi. Wczoraj przed odlozeniem go do lozeczka wytulilam go bardzo[emoji3]
Fajnie jest spac z dzieckiem i czuc go obok jednak cala noc z bakiem w lozku to dla mnie niewygoda. Wole pomimo wszystko
zeby czesc nocy spal u siebie w lozeczku. Nawet jak spi z nami to potrafi sie po godzinie wybudzic.

Ooo zasnal mi na klacie. Zaraz sprobuje przelozyc go do kosza i moze obiad jakis uda mi sie zjesc

Kurcze jednak nie spi...wrrr
 
Ostatnia edycja:
Cina mam nadzieję, że nie czujesz się urażona! Ja nie kwestionowałam Twojej czułości względem szkraba! Tak żebyśmy miały jasność ;) coś od początku z tym Twoim syneczkiem walczycie o ten sen bidulki! Próbowałaś poczytać na necie? Może mają jakieś sposoby? Może jakiś masaż przed usypianiem by pomógł? Albo po prostu taka jego natura? Albo przeszkadza mu np zawartość pieluchy? Syn kuzynki podobno taki był, że jeden sik miał w pampersie i nie usnął! Mój natomiast najlepiej śpi kiedy zrobi kupsko :D
 
No i mamy ta żółtaczke jeszcze. Ponoć przy KP dłużej sie utrzymuje bo słabiej sie wypłukuje. Nawet do 3go mca. Czekam az pediatra do mnie oddzwoni to sie jeszcze dopytam.
 
Anciikowa no co ty, nie czuje sie urazona. Fakt ze ma cos z tym zasypianem na noc bo w dzien super mu to wychodzi. Ale jesli chodzi o wieczory to pomalu pomalu i bedzie lepiej. Od kilku dni jest duuuzo lepiej.

Jednak zasnal w tym koszu. Powiercil sie, powiercil i zasnal. Ale pospal 30 min tylko. Nie wiem czemu od dwoch dni spi tak krotko. Zawsze ta drzemka dluga byla ok 2-3 godziny.
Teraz cyca, moze znowu zasnie...
 
Lunera - a jaki ma poziom bilirubiny? Nie przejmuj się, moja córka miała chyba do 2 mies podwyższony i widać po oczach było że żółte, nawet dr podejrzewala cytomegalie ale na ppdejrzeniach się skończyło.

Anciikowa - moja córcia starsza tez się tak wybudzala po prostu własnym ruchem i zdecydowanie zawijanie pomagało.
 
reklama
Fiołeczka - a jednak się zdecydowałaś na nosidełko super! upolowałaś gdzieś używane czy nówkę? ja poluje na używane...

Cina - zazdroszczę tych postępów w usypianiu. Ja na razie się cieszę jak Leoś poleży 15-20 minut w kołysce sam.
Lunera - oby ta żółtaczka jak najszybciej minęła...
 
Do góry