reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Zuzzi wczoraj jadlam krupklnik i Ala zwczela marudzic to doslownie lykalam bez gryzienia! Tez czesto karmie Alicje w trakcie posilku.. eh

Lilija to samo co kopfer mialam napisac ;) takze jesli laktoza to nie odstawiaj nabialu bo nic to nie da. ;)
Ja bym poczkala do memme tu oiedy z reguly tradzik niemowlecy mija.. nie wiem kiedy bo u mnie dzieci tradziku nir mialy.
 
reklama
Od 5 nie slie bo moj emilek stwierdzil ze sie wyslal..ale pezelismy w lozku.. w sumie tk ja dopiero wstaje bo jezzcze Alocje karmilam... ehh trzeba zwlec zwloki z lozka i szykowac dzie i do szkoly !

Milego dnia mamuski.
 
Cinamona od dwóch nocy śpi z nami w łóżku (wcześniej zostawiłam go po pobudce ok 5) bo jest nerwowy i trudno go odłożyć do łóżeczka żeby się nie obudził. Jak wcześniej spał w łóżeczku to się budził, a teraz śpi jak zabity przy mnie i mu wciskałam dziś na siłę.
Idziemy dziś na ważenie. Ciekawe czy przez tydzień coś przybrał.
 
Zuzzi,
Nie stresuj sie. Mój w nocy tez jakby mnie chętny do jedzenia. Budzi sie bardziej pewnie na brzuszek niz głód. A ulewanie sie zdarza. Ma 3 tyg i przybył 500 gr, to nie jest zły wynik. Zważ go może za tydz w przychodni i wtedy ocen czy jest postęp.

Lilija,
A co dokładnie powiedziała polozna na te krostki? Twój wpis brzmi niepokojąco. Na zasadzie chybił trafił sprawdźmy może to nabiał.
U nas jest mnóstwo krostek, są potowki raz na kilka dni i jest trądzik. Pediatra mówi ze wszystko ok. Ja tez wiem, ze skóra na buzi nie bedzie gladziutka do ok 3go na pewno wiec nie martwi mnie to. Poza tym one sie pojawiają i znikają w rożnych miejscach. Nie chce z tego powodu pozbawiać siebie cennych składników w diecie bo wiem ze małemu nic sie nie dzieje, to jest częsta przypadłość. Poza tym mam słabe doświadczenia z pierwszego macierzyństwa, gdzie bardzo poszłam w dietę eliminacyjną zeby pozbyć sie problemów skórnych u małego, ja masakrycznie schudłam a krosty jak były tak zostały. A jadłam naprawdę zróżnicowane rzeczy...

U nas poranki w miarę, w razie czego wrzucam małego do wózka, robię śniadanie, toaleta na raty. A jemy razem tzn on plecami na moich kolanach. Uwielbia ta pozycje. Często tez noszę go na jednej ręce jak Zawitkowski i wtedy mam druga wolna zeby cos zrobić.

Chociaż dzisiaj od rana mamy koncert, z jednej strony tłuką sie na budowie a z drugiej chodzi kosiarka :-( fajnie, ze okolica sie cywilizuje, ale czasami to trochę męczące... Bo nie pospalismy od 6 jeszcze, może teraz...
 
U nas dziś też mały niespokojny. Ale w nocy ładnie.spał więc chociaż jakoś funkcjonuje.
Zuzzi mi podobno dzieci mają przybierać min 400g na miesiąc. Jeśli jest mniej to wtedy się można martwić. Dziecko tak jak i dorosły człowiek ma swoje predyspozycje. Jeden będzie tył jak szalony a inne powoli
Grunt że jest przyrost. Mój też ulewa mimo że zawsze go odbijam, czasem też chluśnie. Ale jak jest przyrost to nie ma się co martwić te dzieci też muszą się nauczyć jeść, nauczyć kiedy są syte, raz mają większy a raz mniejszy apetyt.
 
Fioleczka,
U nad tez czasem tak sie cofa. Ja szczerze bardziej sie tego boje niz jak wyleci, zeby sie nie zakrztusil.

Cinamona,
GRATULACJE!!! I to jeszcze sam na noc. Długo pospal?

Akuku,
A mama jeszcze jest? Mi tez sie rano nie chce wstawać zeby maluchy szykować. Dobrze, ze m ich wozi bo ten tydzień co go nie było ciężki był. Może lepiej by było jakby pózniej zaczynali.
Ty dbaj o siebie! Ta infekcja ci jeszcze nie przeszła czy złapałas cos po antybiotyku?

Zuzzi,
Może on mocniej zasypia z wami i dlatego mniej je? Może zobacz czy nie bedzie bardziej efektywnie ssał jak sam sie obudzi głodny? Pierwszy pokarm ponoć mniej tłusty jest i zaspokaja pragnienie, wiec jeśli nie ssie efektywnie to i tak po tym nie przytyje za bardzo...
Ja przeniosłam mojego z łóżeczka do łóżka po 2 nocy zeby rzadziej sie budził i tak śpimy razem... Czasem tylko ja śpię a on sie rozgląda :-)

Kruszka,
Mi z tramwajami bardzo wygodnie, wszędzie blisko, no i drugi samochód to duży wydatek a tu jeszcze wszędzie płatne strefy parkowania mamy... Staram sie nie jeździć w godzinach szczytu. Tylko nie ma często jak wejść bo schody a ludzie nie pomogą :-(

Kto daje/dawał delikol?

I jeszcze chciałam dopisać, ze zazdroszczę wam tych uśmiechów Little.me i Jinx i wszystkim mamom. Juz nie mogę sie doczekać!!!

Ja tu gadu gadu przy drugim śniadaniu a królewicz zasnął mi na nogach
 
Ostatnia edycja:
Moja sąsiadka dawała delicol. Mówiła, że super pomagał na kolki.
Jasne, że drugie auto to wydatek. M ma służbowe, wiec siła rzeczy drugi w domu jest.
Różnie bywa z ludźmi. Wczoraj byłam na targu i by przejść w jednym miejscu musiałam podnieść wózek na taki wielki schodek ułożony z płyt chodnikowych. Na stałej ścieżce ktoś się rozstawil ze straganem. Tez mi nikt nie pomógł, ale dookoła głównie babcie jajkami handlowaly. Jedna uśmiechnęła się i powiedziała, że świetnie sobie poradziłam. Cóż nie było wyjścia, potrzebowałam pomidorów ☺
 
reklama
Do góry