reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Dzien dobry ponownie!
Chlopcy dzis przydreptali do naszej sypialni o 2... O 6.30 pobudka z mezem do pracy, i przymknal mi drzwi bo chcialam jeszcze polezec jak jedli sniadanie. Obudzilam sie o 9.30, wiec urzedowali sami ze 2h. A wyrodna matka spala...

Snilo mi sie, ze urodzilam, bylam w domu i przystawialam mlodego. Nie bardzo potrafil zlapac. Ale finalnie zlapal i czulam to specyficzne uczucie mrowienia w drugiej piersi. Dobrze, ze jeszcze nie leci bo dopiero co zmienilam posciel :-)

Ja dzis na pewno nie rodze z takim odplywem sil. A jeszcze musze na zakupy pojsc, obiadu nie ma i pol szafy czeka na przeglad.

Magdus, Luca, Usiulka, kciuki!!!!! Jestescie nastepne. I Ewelinka, tobie tez zycze szybko maluszka w ramionach.

Nutria, ja tez bede w Zofii 3 raz rodzic. Celujemy z dziewczynami miedzy 15 a 19.08, zobaczymy jak wyjdzie :-) A jak z twoim terminem?
 
hejka dziewczyny ja wstałam choć nie bardzo wiem po co się kłaść spac i wstawac jak się w sumie nie śpi ale ok rytm dnia zaliczam

co do przystawiania dzieciaków to raczej one wylądują na innym oddziale niż ja i wtedy raczej ich bede przystawiac jak do nich sie doczłapie wiec pewnie nie wcześniej niż rano

co do podwójnego laktatora to planuje zakup od poczatku ciąży - są kosmicznie drogie - ale moja kochana siostrzyczka zrobiła mi prezent i kupiła mi medela freestyle podwójną oczywiście czyli mój wymażony niestety też najdroższy z tych o ktorych myślałam potem porobie fotki a i mój kochany mąż kupił gorset do odciągania bez trzymanki - tylko na razie nie wiem od kiedy i jak często odciągać
 
Dziewczyny,
Odnosnie kapania - rozpiske ze strony rozpoznaje jeszcze z pierwszego porodu, a co sie zmienilo to musialabym polozna dopytac. Zuzzi jest pewnie bardziej na biezaco ze szkoly rodzenia. Ja tam ostatni raz rodzilam 4,5 roku temu. Wtedy kapali. Mi to specjalnie nie przeszkadzalo, jako pierworodka nauczylam sie dzieki poloznym wiekszosci zabiegow pielegnacyjnych.

Z tego co pamietam to po porodzie 2h skora do skory przykryty pieluszka/kocykiem na mnie kazdy lezal, potem bylo wazenie, mierzenie, przebranie etc byc moze wtedy tez kapanie, bo maz z nimi chodzil. A potem juz do 'mydelniczki' i caly czas z mama o ile nic sie nie dzialo. Takze nie zabierali na badania, tylko prosili, zeby gdzies tam podejsc.
Mlodszego mi wzieli pod lampy na kilka godzin pierwszej nocy bo cos mruczal przy oddychaniu, i przynosili co 2-3 h na karmienie.

Ale, chcialam dopytac o szczepionki - wiecie moze jakie daja? Bo ja sie zastanawiam czy wyraze zgode i czy nie bede chciala zaszczepic pozniej kupujac we wlasnym zakresie...
 
Magdus no widzisz kochana, doczekałaś się!

Lucalew trzymam kciuki za szybki poród i dobre działanie oxy! :)

Lunera mi się dzisiaj śniło, że nie dotrzymałam do terminu i malutki był bardzo malutki (tu juz sie nie zgadza z rzeczywistością bo już w 35tc był duży jak 37tc) i nie doszłam do szpitala tylko w drodze zatrzymałam się w rozkroku i wypchnęłam Leośka i to z taką łatwością (przez to że był pyci), że mało brakowało a bym go nie złapała hahahaha co się człowiekowi w głowie potrafi zrodzić, masakra! :D
 
Lunera dają przeciw zapalenie wątroby i gruźlicy. Położna mówiła na szkole, że nie kąpią. Najpierw 2 h skóra do skóry jeśli z dzieckiem i mamą wszystko ok. Potem badają i mierzą i ważą.
Kciuki za rodzące & & & &
 
Nutria chyba jednak nie ospa uff !
Tak u nas w dzien ok 20st a dzis chlodniej.. zadnych upalow.
Mi brakuje slonca ;/ depresji idzie dostac.

Usiulka wkurza mnie takie gadanie zrelaksuj sie ;/
I dziwi mnie ze tak przedluzaja.. przeciez kazda z nas jest inna.. jedne maja regularne silne skurcze a inne nie.. np jak.. i co ? I tez urodzilam mimo ze nieregularne byly i polozna mowila ze to jeszcze nie porod i mam jechac do domu...

Wspolczuhe "przetrminowanym" mamusiom ! Ja ledwo zyje a wy jeszcze upaly i po terminie eh.

Usiulka ja bym pojechala do szpitala na twoim miejscu bez dzwonienia.. szkotki leca z pierwszymi bolami a my polki dlugo trzymamy fason dla tego nas zostawiaja w domu.. takze jedz drzyj jape i tyle.. bo one mysla ze jak nie lykasz tysiaca tabletek i soe nie wydzierasz to na pewno nie rodzisz eh.

Usiulka moga byc z krzyza.. moze byc tak silny bol w plecach ze ten brzuszny Ci nie przeszkadza.. tlumi soe.

Lucalew kciuki za Ciebie !

Magdus i za Ciebie juz kciuki na jutro ;)

Pupui na 11.10 chyba ;) a ja no co ..skurcze mialam w nocy..mam teraz.. ale co z tego to tylko przepowiadacze hehe. Ja juz sie chyba do nich przyzwyczailam.

Lunera dobrze ze pospalas :)
 
reklama
usiulka moze batdzo cie boli bo masz juz ponad 5cm a wtedy bole sa mocne ale za to juz niedlugo do konca i mnie juz od 5 do 10 nie bolalo bardziej, tylko najwyzej czeste skurczr byly a bolaly strsznie na szczycie skurczu

kruszka ja pierwsze rodzilam sn takze moga wywolywac
 
Do góry