reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Lana a robiłaś badanie żelaza? Bo ja też mam anemię HGB 11,4 dla normy od 12-16 i zrobiłam sobie badanie żelaza, a tu szok.... bardzo podwyższone... no i zonk.... szczególnie, że nadmiar żelaza jest groźniejszy od jego niedoboru ;/
 
reklama
Witam was dziewczynki wizyta super wszystko na wątku ,, wizyty''

Lekarz kazał odstawić mi Luteinę i mam takie pytanie czy te z was, które brały też już odstawiły?
 
a85 - dzięki do tej pory brałam 2x2 więc myślę żeby teraz przez 2-3 dni wziąć 2x1 pożniej przez 2 dni 1x1 tak żeby stopniowo odstawić
 
Lana a robiłaś badanie żelaza? Bo ja też mam anemię HGB 11,4 dla normy od 12-16 i zrobiłam sobie badanie żelaza, a tu szok.... bardzo podwyższone... no i zonk.... szczególnie, że nadmiar żelaza jest groźniejszy od jego niedoboru ;/
aneli-nie nie robiłam takiego badania u mnie w labolatorium jest norma od 11 do 16 ja mam niby 11,1 więc dolna granica,ale w poniedziałek zapytam lekarza co z tym zrobić,bo nie mam pojęcia czy jest jeszcze dobrze czy juz tak nie koniecznie:szok:
mal-gosia ja biorę luteinę od początku ciąży 2*2 dopochwowo i gdy pytałam ostatnio lekarza to powiedział,że jak wszystko będzie o.k to może ,ale może odstawimy w 25 -26 tyg.jak dobrze pamiętam.Ale to akurat w moim przypadku.Ja czuję sie bezpieczniej biorąc luteinę ,już raz poroniłam a z tą ciążą na początku wylądowałam w szpitalu z plamieniamii dlatego przepisali mi luteinę.Lekarz wie co robi przynajmniej mam taka nadzieję,jeżeli każe odstawić to chyba odstawiać:tak:
 
Monila- pozazdroscic, odkad poczulas malucha czujesz go praktycznie caly czas :) Ja to poczuje pukniecie raz na dwa dni....
LANA- u mnie HGB tez norma od 11, ja miałam ostatnio 11,6. Ginka powiedzila ze to sa normy dla normalnego człowieka u kiebiet w ciazy przekroczenie tej garnicy nie oznacza od razu anemii, w takim przypadku daje sie troche wieksza rezerwa. w moim przypadku gin. jeszcze nie podjela zadnych dzialan, mowiła tylko zeby obserwowac


U nas też bedzie lwiątko..mam nadzije, że to nie jest trudny znak :) Ja jestem strzelec a P. Koziorozec....nie znam sie na znakach zodiaku wiec nawet nie wiem czy to dobre połacznia :)
 
Ostatnia edycja:
Monila - ściskam kciuki za szukanie zatrudnienia. Będzie dobrze, musi być :tak:

Tonya u nas na pewno będzie lew. No chyba, że się rozpkuję wcześniej i załapię się na raczka :-). Oj gdyby to córunia była i do tego raczek tak jak ja to duecik udany bysmy były :-D. A mój M. koziorożec........powiadasz, że z lwami się nie dogaduja.....?? Synek to waga.....także u nas też do wyboru do koloru ;-).

Ja mam HGB 11,3 albo już mniej :no:. Norma mojego laboratorium to 12 więc już jestem pod kreską :baffled:.....ale na razie odczuwam to jedynie jak wspinam się na III pietro to mi sił w nogach pod koniec brakuje.
Jednodniowy sok z buraków i jabłek tez popijam ale jakoś specjalnie mi nie wchodzi. Bo to musi być taki świeżo wyciśnięty a nie taki z kartonika, bo jest pasteryzowany i nic nie daje.
U nas (może u Was też) są soki firmy Marwit i oni mają takie świeżo wyciśnięte z buraka i jabłka. Trzeba to w 24 h wypić.

A mnie coś chyba macica zaczyna się stawiać :no:......szczególnie jak źle siedze przy kompie i ściskam brzuch. W pierwszej ciąży miałam tak dopiero za dobry miesiąc......a wizyta dopiero w przyszły poniedziałek.
 
A mnie coś chyba macica zaczyna się stawiać :no:......szczególnie jak źle siedze przy kompie i ściskam brzuch. W pierwszej ciąży miałam tak dopiero za dobry miesiąc......a wizyta dopiero w przyszły poniedziałek.

JJ- i co z tym stawianiem sie macicy można zrobić?? Pworót do duphastonu lub lutki czy poki co tylko nospa??
 
reklama
Ja nie brałam leków, o których piszesz duphaston i luteina......nospę się bierze jakby co.....ale ja nie brałam z F. nic i na razie są to takie chwilowe uciski. Jak zmienię pozycję to zaraz przechodzi. Więc może to stawianie się albo maluch spływa na dół i mnie uciska, bo mu nie wygidnie jak zgieta za bardzo siedzę.....
Muszę poobserwować.
 
Do góry