reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

reklama
Grinula zdrówka dla Was.
U nas pojawiła się gorączka i mała wysypka, więc to pewnie po szczepionce.
Dalej walczymy z katarkiem , na szczęscie nie kaszle, siedzimy dziś w domu.
miłego dnia
 
Kulka super, że się odezwałaś i cieszę się, że u Was wszystko w porządku i że tak ładnie się układa, mam nadzieję, że szybko uda się Wam zaciążyć :)

Żabila a Wy wsadzaliście go do wody w basenie w tym kółku czy do morza czy jakiegoś takiego akwenu? Bo mnie o oswojenie to bardziej chodziło o to, że takich otwartych akwenach to woda jest jednak zimniejsza i mój się z tym musiał oswoić, że nie ma jak w wannie cieplutko tylko jednak zimniej a potem już luz był.

Grinula antybiotyk pewnie szybko pomoże, szkoda, że taka potrzeba jest go podawać ale jak mus to mus, dużo zdrówka!! Ja się zastanawiam jak mój mały bo dzisiaj do żłobka posłałam.

Aga dużo zdrówka, u nas tak było po szczepieniu, 3 dni to chyba trwało i do dzisiaj nie wiem czy to po szczepieniu czy 3 dniówka tak na prawdę.
 
własnie dzwoniłam do niani i ją przeprosiłam, powiedziałam że kuzynka będzie z młodym siedzieć, źle się z tym czułam bo narawde fajna kobieta zbierałam się w sobie aby do niej zadzwonić, było jej bardzo przykro mi też, mam nadzieję że znajdzie sobie innego dzidziusia do opieki bo naprawde bardzo życzliwa kobieta.

taka j pytałaś o staranka, więc myślę że za rok, chcę troszkę popracować i po sezonie wakacyjnym myślę że coś bedziemy mysleć :-) mam nadzieję że to u nas też po szczepionce ta gorączka
 
Aga zapewne bo z tego co tak gadałam z mamami to prawie u każdej się to tak kończyło niestety, po ok. 3 dniach jest spokój.

Miałam napisać dania ze żłobka:

Poniedziałek:
Śniadanie: zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi, pieczywo z masłem czosnkowym, herbata z cytryną.
Śniadanie II: sok kubuś
Obiad: zupa pomidorowa z ryżem, kopytka z kiełbasą, surówka z białej kapusty,kompot jabłkowy
Podwieczorek: mleczna kanapka, woda żywiecka z miodem i cytryną

Wtorek:
Śniadanie: zupa mleczna z płatkami owsianymi, bułka z masłem i dżemem, herbata z cytryną
Śniadanie II: banan
Obiad: rosół z makaronem, kotlet drobiowy, mizeria ze śmietaną, ziemniaki, kompot wieloowocowy
Podwieczorek: jogurt z owocami, chrupki kukurydziane

Środa:
Śniadanie: Graham z masłem, kurczakiem gotowanym i rzodkiewką, herbata z cytryną
Śniadanie II: gruszka
Obiad: zupa marchewkowa z ziemniakami, makaron z mięsem i szpinakiem, kompot wieloowocowy
Podwieczorek: kasza manna na mleku z sokiem owocowym

Czwartek:
Śniadanie: chleb razowy z masłem, żółtym serem i pomidorem, herbata z cytryną
Śniadanie II: sok kubuś
Obiad: zupa z soczewicy z ziemniakami, gulasz mięsny, kasza gryczana, buraczki na gęsto, kompot wieloowocowy
Podwieczorek: bułka z masłem i nutellą, herbata owocowa

Piątek:
Śniadanie: jajecznica ze szczypiorkiem, bułka z masłem, kawa zbożowa na mleku
Śniadanie II: jabłko
Obiad: zupa kalafiorowa, filet rybny panierowany, sałatka z ogórków kiszonych i pomidorów, ziemniaki, kompot wieloowocowy
Podwieczorek: aktimel, wafelek

To jest z tego tygodnia, jak pójdzie w przyszłym to też mogę Wam potem napisać co tam jedzą :) Może któraś się czymś zaciekawi.
 
Ostatnia edycja:
Jestem zszokowana tym jedzeniem żłobkowym, kopytka z kiełbasą ?! Mizeria ze śmietaną ?! dla mnie to jednak nie jest odpowiednie jedzenie dla małego dziecka, staram się Lenie dawać praktycznie wszytko, ale są pewne granice jeśli chodzi o takie jedzenie, uważam że za ciężkie jest to jedzenie. U mojego syna w przedszkolu jest lżej strawne
 
Hejka!!!

Powiem wam że u nas w żłobku też jest menu jak dla dorosłego.Helenka zjada po pół porcji wszystko jest ok czasami wyczuwam od niej czosnek hehehe zupy fasolowej bym nie dała ale tam zjada, kawę też podają ale się nie łapie bo odbieram ją ok 14:30 po zupce.Jeszcze przez październik ma luz z chodzeniem ale od 6 listopada już idzie na 8h to będzie jadła wszystko.
Takaj jeśli można spytać ile płacisz za żłobek?
Piszecie o katarku u nas też zawitał:-(a chciałam iść dziś na szczepienie.

Lecę do łózka bo rano pobudka buziole:-)
 
Witam!
Strasznie się zaniedbałam względem tej strony, odkąd starsza poszła do zerówki nie mam kompletnie wolnego czasu. Mam wielkie zaległości, nie wiem co u kogo się dzieje.
U nas mały jeszcze nie chodzi, tzn. przejdzie 2-3 kroki i ląduje na podłodze, dziewczyny a jak u Was, czy wszystkie dzieci już chodzą?
 
reklama
Zastanawiam się kto zatwierdza teki jadłospis dla tak małych dzieci. dietetycy cały czas biją na alarm, że społeczeństwo ma złe nawyki żywieniowe, no ale co się dziwić, jak tego typu placówki, które powinny być pod specjalnym nadzorem nie przestrzegają zasad odpowiedniego jedzenia do wieku. Tak jak mówiłam u mojego 6 latka jest dużo lżejsze jedzenie, które w sumie spokojnie lenie mogła bym podać.
 
Do góry