reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

reklama
Taka.j - gratulacje

Ja byłam dziś na wizycie u lekarza i jak na razie badania wychodzą jeszcze dobrze, ale waga dziecka jest mała. Jestem w 36 (choć lekarz mówi,że to nawet 37) a mały waży zaledwie 2400, czyli jak to określił lekarz jest 2 tyg. do tyłu. Spytałam czy to już hipotrofia, usłyszałam,że tak na granicy. Winą tego stanu rzeczy ma być mała ilość wód płodowych, ciśnienie i moje obciążenia, bo jak to określił lekarz - nie jestem matką Polką do rodzenia dzieci.

Moja dzidzia w 37tyg też ważyła 2.4kg i też mam mało wód ale o żadnej hipotrofii lekarz nie mówiła. Dzieci są różne przecież.
 
Mysiolek ja mialam masaze robione lezac normalnie na brzuchu. Sa masarzysci ktorzy maja specjalne lozko z dziura na brzuch i cyce i mozesz na brzuszku lezec. To jest specjalny masaz dla kobiet w ciazy. Zorientuj sie bo niektore spa maja zabiegi dla ciezarowek. Ja dzis tylko manicure i pedicure robie:-)

Maciejka jesli dzidzia przybiera to nie martw sie zadna hypotrofia, dzieci sa rozne, a poza tym usg nie zawsze pokazuje prawde.

Jesli chodzi o antybiotyk to mi sie wydaje, ze raczej w tabletkach Duomox daja.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny !:-)
Ja nadal 2w1 i na razie nie zapowiada się, żeby było inaczej.. :baffled:
Jak tak dalej pójdzie to chyba sama na tym forum zostanę:-D
Noc miałam dzisiaj straszną.. nie dość, że gorąco to jeszcze taka zgaga mnie męczyła.. a mały też dał popalić.. do wieczora się tylko leniwie przeciągał, a później do 1 w nocy takie dostawałam kopniaki, że nie dało rady spać :szok:

Kupciusia, super, że u Ciebie coś się rozkręca !! informuj nas na bieżąco !! kurczę, ale Ci zazdroszczę ! ;-)

Doriq, ja też się śmieję z tego naszego seksu :-p chyba bardziej są to próby wywołania porodu niż sprawiania przyjemności :eek: fajnie z tą kosmetyczką ! ja chyba sobie dopiero po porodzie zafunduję :-)

Ja też uważam, że każde dziecko rośnie w swoim tempie i jak lekarz nic nie mówi to wszystko jest w porządku !! :-)
 
Witam się i ja po nocce z piekla rodem :/, skurcze klucia, spięcia brzucha, mega zgaga i mały tak kopał,wypinal wszystko ze po prostu nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić i kursowalam do 3 rano, masakra !! Ale już śni mi się dzidzius praktycznie cały czas- to chyba ta "presja" całego wydarzenia :), ze wiem ze nadchodzi no i bóle "cipkowe" sa więc zapomnieć się nie da nawet, jeszcze w pn. Smigam z koleżanka do ikei na ostatnią chwilę :rolleyes:
No i We wtorek to usg jak dotrwam

Kupciusia-- ooo to juz konkretnie cię brało! Super dawaj jak coś znać a ja tu kciuki trzymam :)!

Mysiolek- wczoraj z położna u mnie gadalam o gbs i mówiła ze daja antybiotyk dozylnie, miej pewność żeby dali min 4 h przed porodem, sama jeszcze powiedz im o tym gbs żeby mieć pewność ze wiedza na 100%

Doriq- nie noo czemu wspomnialas o kosmetyczce :p teraz to i ja ci zazdroszcze haha ;))!, miałam sie wybierać bo aż wstyd stóp nie mogę dosięgnąć :o -to straszne! I coś dojść.nie mogę :/

Basia- nie no sama nie zostaniesz ja tu z tobą pewnie posiedze ;) hehe, bo coś czuje ze będzie psikus od dziecka :) -miałam nadzieje na terminowy poród i pewnie przenosze..(o matko!) A.cały czas się "modle" żeby tak nie było :) - też widzę ze nocki masz ciewkawe

Aurelia- no to trzymaj rękę na plusie, z tym wszystkim i jak się niepokoisz to idź się sprawdzić, będzie dobrze juz jesteś na końcówce :)

Ale ja też myślę ze jednak dzieci genetycznie też wage mają przypisana i tempo.wzrostu moja dzidzia ponoć też malutka

W.ogole mój suwaczek jest 2 dni do tylu ,się okazuje, trzeba dodać.2 dni masakra! To jeszcze bliżej niż myslalam, jak nie urodze 17.08 to wracam do szpitala 20.08 - tylko ciekawe po co..:/ do położnej która mi zmaca brzuch w 2 min. :/;/
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny za wszystkie kciuki :*

Na razie pospałam jeszcze 2 godzinki. Budziły mnie czasem skurcze, ale chyba byłam tak padnięta już, że zaraz zasypiałam i nawet nie patrzyłam na godzinę. Teraz są bardzo rzadkie i nie wszystkie bolesne. Mam nadzieję, że nie będę się tak męczyć przez tydzień jak Quincy. Tak coś czuję, że jeśli się w dzień już nie rozkręci to następna noc będzie moja :). Poprzedniej nocy miałam kilka niebolesnych skurczów, a tej nocy taki progres :).

Dziewczyny ja też tak mówiłam, że do września będę chodzić. W poniedziałek na wizycie byłam "szczelna jak dziewica" cytując Taka j. , a dzisiaj takie akcje. No nie spodziewałam się, jakoś myślałam, że wcześniej będą jakieś mniej konkretne dolegliwości.
 
Maciejkaa - a ile wynosi u Ciebie wskaźnik wód płodowych, u mnie teraz jest między 6-7 i mimo ,że staram się dużo pić to wcale ich nie przybywa.
 
reklama
Do góry