reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

Hej dziewczyny dawno nie pisałam ale staram się czytać na bieżąco jest mi strasznie głupio ze nie mogę się przemóc i regularnie odpisywać na posty.Z wiadomości ze świata powiem tyle że jutro jadę na to genetyczne usg, u mnie płaci się 200 złotych co do duphastonu też biorę ten w białym opakowaniu i u mnie kosztuje 29.50 a ten oryginalny coś około 38 zł.Zastanawiam się tylko do kiedy będę go brała mój ginekolog powiedział że to dobry lek i ja czuje się z nim bezpieczniej.U mnie objawy ustąpiły prawie całkowicie poza od czasu do czasu bolącymi piersiami nic mi nie dolega.Ostatnimi czasy przez zaparcia miałam krew przy oddawaniu stolca ale lekarz przepisał maść,nie wykupiłam bo sprawa minęła ja zaczęłam jeść jogurty i pić maślanki,dzięki czemu unikam bólu przy oddawaniu stolca.Jeśli chodzi o wysłuchiwanie serduszka to powiem tak czytałam kiedyś artykuł na ten temat który mówił że kobiety często mylą swoje tętno z tętnem płodu i prowadzi to do zaniedbań kłopotliwych sytuacji dlatego ja nie jestem za zakupem aczkolwiek nie ukrywam że chciałabym posłuchać swojego dzidziusia,tutaj w moim przypadku przemawia tez kwestia finansowa,wiem że pieniądze jeszcze będą potrzebne na inne rzeczy więc jak tylko mogę ograniczam wydatki.Mam nadzieje że u was wszystko w porządku.Kurcze zapomniałam was zapytać czy kupowałyście już może spodnie ciążowe bo ja się zastanawiam ale jak zobaczyłam cenę w H&M 159zł to mnie ciarki po plecach przeszły chyba przejdę się na jakieś ciucholandy i tam poszperam bo w moich spodniach już mi ciasno a getry nie zdają egzaminu bo jest coraz zimniej.wczoraj nawet przerobiłam jedne spodnie ale musiałam wyrzucić bo za dużo wycięłam na brzuszek i wyglądały koszmarnie:)
 
reklama
Anulka mam dwie pary spodni ciążowych z happy mum, z poprzedniej ciąży, kosztowały niestety po 200 za sztukę, narazie są za duże, ale już je noszę bo nie kupię sobie przejściowych na miesiąc czy dwa, za taką kasę. Nad detektorem się zastanawiam cały czas. Też kwestia kasy ma duże znaczenie, ale mimo wszystko jak pójdę w panice na 2 dodatkowe USG w ciąży, bo np. nie będę czuła ruchów dziecka to i tak ze 300 dodatkowo pęknie. Ciągle rozważam za i przeciw. trzymam kciuki za USG mocno &&&&&&
 
Anulka, w sklepach niestety spodnie tyle kosztują :/ Dlatego ja miałam w poprzedniej ciąży tylko jedną parę, a poza tym kombinowałam z getrami, sukienkami, tunikami itp. Możesz spróbować na allegro - tam jest taniej.
Ale ja sobie myślę, że nie ma co kupować wielkich ilości spodni, bo niedługo zacznie się wiosna, potem będzie lato - można będzie cały czas chodzić w sukienkach i spódnicach. Dla mnie w ciąży były o niebo wygodniejsze od spodni :)
 
Witam,
Marcia ja również przywitałam ten mroźny poranek wizytą w toalecie i zwróciłam wytworzone przez noc soki żołądkowe. Teraz już wmusiłam troszkę śniadanka (biały serek z rzodkiewką) na drugie winogrona małą kiść i trochę mi lepiej.
Dziewczyny mój gin jest na urlopie i nie chcę zbędnie panikować ale pobolewa mnie brzuch i plecy nie od pracy, bo ostatnio tylko odpoczywam. Ból porównałabym do skurczu mięśnia takie jak w nocy budzą na nogach. Czy można to uznać za normalne? Może można temu zaradzić? dziś pół nocy śniło mi się, że miałam na bieliźnie wydzielinę z dużą ilością krwi. Masakra jakaś.
Co dziś planujecie robić?
Ale mi wczoraj smaka na ciasto z kruszonką zrobiłyście, nie jadam ostatnio słodkiego ale takie ciepłe ciasto mhm poezja.
 
Witam i ja, matko dopiero południe a ja już padam na ryj. Od 9 rano stałam nad prasowaniem, jak przeglądałam rzeczy które prasowałam to mi wyszło że ostatnie prasowanie robiłam przed świętami a teraz to co wyprałam to składałam na kupę. Dziś jak to wyciągnęłam to dwie godziny prasowałam. Ale mam z głowy i już po szafkach poukładane.
Cyknęłam też fotki brzuszka to zaraz wkleję do galerii.

Co do bólu brzucha to ja nie mam wzdęć ani tego typu problemów ale wieczorem jak jestem zmęczona to dół brzuszka czasami zaboli. Jak kicham lub smarkam nos to się muszę tak nachylić bo inaczej boli. No i jak wstaję z łóżka to też muszę powoli tyłek podnosić bo jak zrobię to szybko to skurcz.

Odę zaraz odgrzać zupę brokułową z wczoraj, zjemy z Amelką i ja chyba idę się zdrzemnąć bo nie mam siły.
 
hej dziewczęta - co do spodni to też zdezydowanie polecam allegro, w sklepach firmowych ciuszki są drogie a no-name'y równie dobre z ceną czasem 3 razy niższą, Ja mam jeszcze z poprzedniej ciąży, spodnie kosztowały mnie ok. 60 zł, bluzki (kupiłam w kilku kolorach) 30 zł, wszystko oczywiście nowe, polecam tą formę zakupów, szczególnie rzeczy, które będą nam służyły tak na prawdę tylko przez chwilę.. ;-) i zgadzam się z Ewą - w lecie sukienki to podstawa! ;-)

a to moje nabytki allegrowe z poprzedniej ciąży (rodziłam w marcu, więc musiałam mieć aż 3 pary spodni długich na zmianę):

jeansMA-103Ma.jpgjeans.jpgzielony.jpg1201201251.jpg5.jpg
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam na dzisiaj ambitne plany, miałam posprzątać w domu, umyć podłogi, pójść na zakupy i może upiec ciasto. Ale czuję się dzisiaj beznadziejnie. Przed chwilą pościeliłam dopiero łóżko, a wyglądam jak upiór. Nawet nie mam siły wziąć się za siebie. Zrobiłam sobie herbatkę, może postawi mnie na nogi.

Karenm ja też mam czasem takie bóle o jakich piszesz. Trochę się niepokoiłam jak równocześnie zaczęło mnie boleć w krzyżu i podbrzusze, bo gdzieś kiedyś czytałam że takie bóle mogą być czymś niepokojącym. Na szczęście następnego dnia wszystko ustąpiło. Chyba miało to też związek z moimi zaparciami, bo jak się wypróżniłam to zrobiło mi się o wiele lepiej i wszystko ustąpiło. Jeżeli ból się utrzymuje to weź sobie nospę, ja też się wtedy nią ratowałam. A jak będzie się utrzymywał przez następne dni to może zgłoś się do jakiegoś innego gina.
 
ewa86 - dziękuje za propozycje obiadowe, filecika wypróbuje bo łatwy w zapamiętaniu ;-) a przyprawy przyprawę chili con carne jeszcze nie używałam, muszę się w nią zaopatrzyć :))

Nina25 - witaj nowa sierpnióweczko :))

ilona24
- z tymi nudnościami to chyba nie ma reguły, ja mam synka i córką i przy żadnej ciąży nie miałam nudności, ale może u Ciebie faktycznie oznacza to odmienną płeć :)) życzę Ci córeczki :tak:

Dziewczyny szalejecie z tymi wypiekami, ślinka cieknie, a ja strasznie leniwa jestem, z chęcią bym zjadła, tylko kto mi przyrządzi "żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce" :baffled:.
Cała sobotę sprzątałam i prasowałam, sterta prania już była ogromna, pod koniec dnia padałam, ale to jedyny dzień wolny od pracy i mogę nadrobić zaległości tygodniowe w sprzątaniu.
A dziś w pracy i tak po kawałeczku sobie was podczytuje żeby nadrobić weekendową nieobecność :))
 
reklama
Do góry