reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

Hej dziewczynki

U nas jakieś przeziębienie się wkradło, Kajtek kaszel, katar, ale jedziemy na razie na syropie z cebuli i kisielku domowej roboty, bo te co miałam wszystkie przeterminowane... ale o niebo lepszy jest!

Ja też nie biorę Duphastonu. I genetycznego usg chyba nie będę miała, w pierwszej ciąży nie miałam, i tu też lekarz nic nie mówił, a następna wizyta już w 15 tygodniu... Z Kajciem lekarz na zwykłym usg powiedział, że nie widzi wskazań, żeby to usg robić bo na jego oko wszystko jest w porządku. Ważniejsze jest USG połówkowe, jeśli coś wykryje, można zacząć leczenie. Czy tylko ja nie będę miała genetycznego????????
 
reklama
Ja miałam na dzisiaj ambitne plany, miałam posprzątać w domu, umyć podłogi, pójść na zakupy i może upiec ciasto. Ale czuję się dzisiaj beznadziejnie.

Ja mam dziś to samo, miałam kilka spraw pozałatwiać, ale jak jestem nie w formie to boję się wsiąść za kierownice. Leżę w piżamce i przeglądam sobie allegro. Faktycznie Katjusza i Ewa mają rację, jest dużo taniej. Ryzyko tylko czy się kupi dobry rozmiar i czy wygląda na żywo tak jak na zdjęciach.
Karenm ja bym na twoim miejscu pojechała do szpitala na izbę. Nigdy nic nie wiadomo. Moja lekarka zawsze mi powtarza, że nie jestem lekarzem i nie muszę się znać co to za bóle, a mam prawo się niepokoić...

U mnie zaparcie ustąpiło. Chyba wczorajsza kiszona kapustka poskutkowała :-D Teraz wcinam otręby z żurawiną i jogurtem.

Co do dolegliwości, to boli, strzyka mnie ucho :-(Wsadziłam sobie wacik, żeby było ciepło ale nie pomaga. O wkropieniu otinum myślałam, ale wolę nie ryzykować. Znacie jakieś sposoby na taki ból?
 
Kamile mi się wydaje że to usg niczemu nie zaszkodzi, a może tylko pomóc w razie jeśli coś się dzieje. Bo jeśli wykazuje jakieś nieprawidłowości, a właśnie dopiero na nim można to wypatrzeć, to wiesz o tym wcześnie, możesz podjąć dalszą diagnostykę, i właśnie leczenie. Oczywiście to zależy od Ciebie i rozumiem, że nie każda z nas chce takie badanie robić. Ja wychodzę z założenia że skoro medycyna poszła do przodu i możemy podjąć taką diagnostykę to jestem za. W poprzedniej ciąży dowiedziałam się na nim że jest źle, i co jest źle. Oczywiście to sprawa indywidualna i pewnie też kwestia poglądów.
 
Fajne te ciuszki z allegro:tak::tak:Ja ma pare spodni i troszke bluzek na lato:tak:bo w pierwszej ciazy byl 5,6 mies w lecie wiec moga mi sie nie przydac za bardzo ale to sie zobaczy:happy2:

Ale super galeria brzuszków:tak:

Dziewczynom ktore dzis maja usg powodzenia zycze:tak:

Jeszcze was nie przeprosilam za moje pisanie ale mam klawiature holenderska i mnie mam polskich znaków ( tylko ó mam -dziwne nie?):sorry2:
 
Dziewczyny, znalazłam ten detektor na allegro, ale jak kupię to zanim mi go wyślą muszę dostarczyć im zaświadczenie od lekarza że jestem "przeszkolona" do jego używania i poinformowana o zagrożeniach. Też musiałyście podpisywać coś takiego?


Z ostatniej chwili: znalazłam aukcję bez tego zaświadczenia :-) już kupiłam.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczynki

U nas jakieś przeziębienie się wkradło, Kajtek kaszel, katar, ale jedziemy na razie na syropie z cebuli i kisielku domowej roboty, bo te co miałam wszystkie przeterminowane... ale o niebo lepszy jest!

Ja też nie biorę Duphastonu. I genetycznego usg chyba nie będę miała, w pierwszej ciąży nie miałam, i tu też lekarz nic nie mówił, a następna wizyta już w 15 tygodniu... Z Kajciem lekarz na zwykłym usg powiedział, że nie widzi wskazań, żeby to usg robić bo na jego oko wszystko jest w porządku. Ważniejsze jest USG połówkowe, jeśli coś wykryje, można zacząć leczenie. Czy tylko ja nie będę miała genetycznego????????

Ja tez chyba nie będę miała. Miałam w tamtym tygodniu wizytę i pytałam lekarza o to genetyczne i powiedział mi, że na usg już widać, że przezierność jest ok, akurat złapał dziecko na pleckach jak było i zmierzył i pokazał mi te odległości i powiedział, że jest w porządku i że nie ma potrzeby robienia dodatkowego. Też mam kolejne w 15 tyg. Tez się zastanawiałam czy to normalne, ale ten lekarz to naprawdę świetny specjalista więc mam nadzieję, że skoro tak mówi to tak ma być :-p

Dużo zdrówka życzę :tak:

Trzymam kciuki za dziewczyny, które dzisiaj mają wizyty. Czekamy na relację :-)

Ja się czuję do bani, dopiero niedawno wstałam :-p
 
Nina 25 nic sie z tą cukrzycą nie martw niedługo nie będziesz sama mnie za tydzień dwa też wyskoczy

Kochane od dzisiaj trzymam kciuki za wszystkie Usg oby wszystkie dzieciaki były zdrowe

Anulka polecam sklepy internetowe. Ja to jestem z tych co to nie wyobrażają sobie całej ciąży w jednych gaciach ani sukienek w piaskownicy ;-) ale ostatnio dałam za 5 par chyba 200zł :tak: wczoraj już sobie kupiłam pierwsze nowe w ASSOS mają wysyłkę za darmo a dałam za nie 50zł ;-) pełno jest takich okazji w sieci. Ja to jestem zakupocholiczka i musze kupować sobie ciuchy choć moje spodnie póki co robią się coraz luźniejsze :cool2: jak już otworzymy wątek zakupowy podam Wam całą masę boskich stron :-D

Mygdu powiadasz prasowanie przed świętami... niezła jesteś gratuluję moje było w wakacje :-D

a i serdecznie Wam polecam ćwiczenie mięśni Kegla. Nie trzeba dużo. Ja ćwiczyłam jakieś 3-4 razy dziennie po 5 minut i się opłaciło. NIe mam problemów i chyba poród był przez to łatwiejszy. Nie pękłam ani mnie nie nacieli 3 skurcze parte i po krzyku

A ja od dziś zaliczam jazdę na sankach za sport ekstremalny, Tak grzmotnęłam że aż gwiazdki zobaczyłam :angry:
Także na górkę z synkiem będzie chodził tata. Dziś też byłam z Maksem u fryzjera jeny jaka jazda. Było ciężko ale jako tako ścięła go fryzjerka. Gdzieniegdzie krzywo albo nie docięte ale na pół roku wystarczy ufff. Włosy mam nawet w zębach bo siedział mi na kolanach a pelerynki nie dał nam założyć :-D
 
reklama
hej dziewczyny. Ja dzis bylam na badaniach i mi wypompowali tyle krwi ,ze spalam potem 4 bite godziny :-( pojutrze wyniki. Dzis rano znowu wizyte w kibelku,ale zdazylam sie zaraz przed wysiusiac i na szczescie obyło sie bez zmiany bielizny :-) Ale rano bylo tak przyjemnie na dworze,taki puch biały i rześkie powietrze... no i mam cholerna ochote na swieze truskawki. Musze poprosic mame zeby mi kupila bo sa u nich na targu - ostatnio jadla i byly mmmmm normalnie raj w gębie :-D
 
Do góry