reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2012

dorotak trzymam mocno kciuki za jutro, ważne że lekarz czujny i robi dodatkowe badania, będzie dobrze :tak: a co do ceny badań to mnie przeraziłaś, jako ciężarna nie masz darmowych, czy już w ogóle nie ma darmowych dla nas? bo to już któraś osoba z kolei pisze, że płaciła za badania :szok: to ja nie wiem w ogóle po co ja składki płacę, wszystko za kasę :wściekła/y:
 
reklama
To masakra jakaś....Ja tez do tej pory ponad 400zł wydałam choć badania robiłam na NFZ (oczywiście tylko te podstawowe, za resztę będę płacić) a do lekarza chodzę raz prywatnie raz na kasę.
Dobrze jeśli kogo.s stać, a co ma powiedzieć ciężarna na bezrobociu? Żadnych badan nie robić i tylko modlić się o zdrowie dziecka...Bo nikogo innego to zdrowie nie obchodzi z juz napewno nie NFZ. Przykre...
 
Ostatnia edycja:
im bliżej wizyty tym bardziej się boje tym bardziej że dzisiaj podczas robienia kupy przy podcieraniu zobaczyłam krew:-(jejku jak bardzo się boje.A tutaj jeszcze ponad dwie godziny....
 
anulka a nie miałaś zaparć?? może hemoroidy??? to się zdarza w ciąży. Nic się nie bój będzie dobrze trzymam kciuki.

Aia no czekam na twój powrót z wizyty.
 
witajcie po weekendowo:-)

Jak chodzicie do lekarza z NFZ to za badania się nic nie płaci! Żadne! a jezeli przywatnie się chodzi do lekarza to trzeba zapłacić za wszystko.. takie realia w naszej zakichanej Polsce.

Jestem jak wypruty wilk co zjadł babcie po tym długim weekendzie, 3 noce zarwane do 3.00 tance hulanki smiech po pachy sexu niemiara.... ech ledwo powłucze dzis nogami, plecy bolą, żołądek mam pod brodą z obązarstwa...3 dni ciągłe odwiedziny...

Starszy syn dał nam popalić ze gnój jeden ma teraz ze nawet patrzec nie mogę na niego!!!!

tak to juz jest...
idę zjesc jezszce jednego gołąbka i powiesze pranie...poczytałam nasze wszystkie wątki wiem co u Was i mi to wystarczy:-)

pozdrawiam
 
Tu gdzie mieszkam w Angli za wszytkie badania placi fundusz, badania krwi pod katem chorob, zespol downa itp itd..
oprocz tego dostajesz tutaj karte jak jestes ciezarna i na te karte wszytkie leki w aptece masz za darmo plus opieke dentystyczna rowniez masz za darmo przez okolo 2 lata ;) w miedzy czasie przysylaja Ci bony na zakupy i rozne pakiety z pieluchami i innymi zestawami dla dzieci typu oliwki, lyzeczki kremy itp itd... chyba nie jest zle ;):eek:
 
ja się melduję po wizycie :tak: dzidzia jest, jest malutka, bo niecałe 7mm, ale ja miałam owulację 8.12, to mnie jakoś nie dziwi :tak: pani dr też rzeczowa, więc zadowolona wyszłam, fakt dostałam skierowanie na badania płatne, więc nie wiem czy nie pójdę do rodzinnej, żeby mi skierowanie dała ;-) ehhh coś ten miesiąc nie jest dobry, dziewczyna przede mną miała puste jajo :-:)-( tak się biedna popłakała, że ledwo z gabinetu wyszła, dobrze, że jej partner był, od razu skierowanie na zabieg, ehhh po niej to sama siedziałam jak na szpilkach :zawstydzona/y:
 
Irisson skoro owu miałaś 8.12 to wychodzi na to że jesteś niecałe 5 tygodni po owu czyli wielkość zarodka by się zgadzała. Ja w podobnym czasie miałam 6 mm. A teraz już 26 :-) nie mogę w to uwierzyć jak szybko rosną nasze dzieciaczki.

Wiecie co, przez to że musiałam jak najwięcej leżeć w szpitalu to nie chodziłam po korytarzu i nie gadałam z innymi pacjentkami. I teraz się cieszę, bo dzisiaj dopiero podczas badań dotarło do mnie ile wokół tragedii. Jedna dziewczyna poroniła w domu i przyszła na wyczyszczenie. Inna wyszła z płaczem z usg. Poprostu masakra. Dobrze że nie docierały do mnie te wiadomości wcześniej bo bym chyba się zupełnie załamała przez te kilka dni.
 
reklama
Sempe HIV i TOXO na pewno muszę płacić dodatkowo. I wszystkie inne "zalecane". Kasa płaci tylko za glukozę, morfologie, grupę, mocz. To i tak duża oszczędność ale te najdroższe akurat NFZ nie refunduje. Przynajmniej nie podkarpacka i śląska kasa chorych. A ty nie płaciłaś za te badania?
 
Do góry