reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

melduję się rozchorowana, z zapchanymi zatokami :/ mama nadzieję, że nie przejdzie na Gabulca.

Dostałam dzisiaj misję od Lea, żeby was wszystkie pozdrowić. Mały lewek ładnie zniósł lot do pl, ale niestety a miejscu troszkę się bidulek zaziębił i teraz dochodzi do siebie.

idę naszpikować się witaminkami

pozdrawiam
 
reklama
Witajcie Dziewczyny
a my dziś po pierwszym dniu spędzonym w żłobku, tzn dziś byliśmy 4 godzinki i jutro też jedziemy na tyle a od piątku już Jaś zostanie tam sam na 8 godzin. Ogólnie nie było źle, mały interesował sie nowym otoczeniem i dziećmi, problem jest tylko z dźwiekami które go tam otaczały, bo na każdy pisk, płacz innego dziecka reagował płaczem,no ale z każdą godzinką było lepiej na część dźwięków potem juz nie reagował, gadał do Pani wychowawczyni i się uśmiechał, zobaczymy jak będzie jutro... ale mi strasznie ciężko bo moje dziecko jeszcze tyle co dziś nie płakało:( ale panie w żłobku fajne, prztulały maluchy i byłam dziś tak troszkę wcześniej i widziałam jak inni rodzice odprowadzają swoję pociechy:) to te które już chodziły to biegły z uśmiechem do swojego pokoiku w żłobku:)
 
pajkazdrówka ! a czemu odstawiłas i co teraz ? coś w zamian ?

andzia i tobie zdrówka !!!! dużo
madzia na początku ciężko ale przyzwyczicie sie oboje , to tak jak przedszkole tylko troche wcześniej , ja przedszkole też tak przeżywałam strasznie , będzie dobrze
 
Hej, doczytałam co u Was, gratuluję sukcesów Maluszków, życzę wszystkim zdrówka.

U nas Adrianna już wstaje i potrafi się przesunąć parę kroczków, ale rzadko to robi, a ja jakoś nie zachęcam i tak mam już oczy dookoła głowy :laugh2:

I tak chciałam coś więcej napisać, ale za przeproszeniem ch%^ mnie strzelił, bo wiele rzeczy rozumiem i potrafię być wyrozumiała, ale jak ktoś pisze, że dostał drugie becikowe, bo mąż zarabia pod stołem no to sorry :confused2: A drugi siedzi na wychowawczym i ma wielkie zero, bo wynagrodzenie jest jawne. Ech taki kraj :sorry:
 
Cześć Dziewczyny,
chorym życzę zdrówka :-)
u nas wszystko w porządku. Marcin rozrabia, przyjmuje pozycję do raczkowania, przemieszcza się do tyłu oraz często nie chce siadać tylko stać :-) jedyny minus, to taki, że nie chce zbytnio jeść. Jedynie owoce je chętnie. Obiadku wciskam Mu max 1/3 słoiczka :-( nie wiem czy tak już zawsze będzie...mam nadzieję, że to minie, bo karmienie to koszmar...
Pogoda sprzyja długim spacerom. Dziś byliśmy na dworze 2x - 2,5 h oraz ok 1 h :-)
Miłego wieczorku!
 
Witajcie Dziewczyny:)
Pajka, Andzia dużo zdrówka:)
Lilijanno masz rację niesprawiedliwe że niektórzy nieuczciwie dostają róźne dodatkowe świadczenia, ja niby dużo zarabiam, ale tylko dla tego że mam dwie pracę (przez 3 lata pracowałam po 17-19 godzin na dobe)i obie legalne i z każdej płacę spore podatki, a dla mojego dziecka nie ma miejsca np w państwowym żłobku i pewnie też nie będzie w państwowym przedszkolu bo dochody będą za duże, a nikogo nie obchodzi że praktycznie cała moja pensja z etatu idzie teraz na ratę kredytu, opłaty i żłobek Jasia, a jeszcze trzeba kupić jedzenie, pieluchy i czasem są ekstra wydatki np jakieś ciuchy.
Fajnie że Ada taka zdolna:) Jaś narazie próbuje stanać na czworaka:) i zaczął pełzać do tyłu, obracać się na brzuch dalej nie chce:) ale z brzucha na plecy potrafi:) W grupie Jasia w żłobku jest dwóch 9miesięcznych chłopców i oni spacerują po pokoju trzymając się szczebelków łóżeczek które tam stoją:)
Agulek może Marcinek wkońcu polubi jedzenie, u nas z tym narazie nie ma problemu Jaś wcina wszystko co mu dam, zobaczymy jak będzie jutro, bo będzie go karmić pani w żłobku:) A pogoda faktycznie sprzja spacerom:) cieszę się że będzie coraz cieplej bo teraz rodzinny spacer będzie ok godziny 17:) jak już wszyscy będziemy w domu i zjemy obiad:)
Natka dzięki za miłe słowa, wiem że musimy się przyzwyczaić, dziś już mam lepszy humor.

A my dziś byliśmy od 7:30 do 11:30 w żłobku i dziś było już 100razy lepiej niż wczoraj, Jaś już nie reagował na każdy pisk dziecka płaczem, ładnie zjadł śniadanie, sam zasnął w łóżeczku a jak się obudził to śmiał się na głos, posiedział na wykładzinie i zaczepiał swoich kolegów z grupy:) płakał tylko jak jedna 14 miesięczna dziewczynka krzyczała:) ale od jutra ta dziewczynka będzie już w innej grupie bo już się nudzi z maluchami:) jutro Jaś już zostaje na cały dzień sam, pewnie też troszkę popłaczę ale myśle że wkońcu przywyknie, bo już po dzisiejszym dniu było widać że robi postępy, ważne żeby chciał tam jeść:)
 
reklama
Madzia super że Jasiowi coraz lepiej idzie w żłobku
a co do przedszkola to mój synek chodzi do państwowego i nikt nie pytał się mnie o zarobki :-) w Łodzi jest nabór internetowy i są pytania za które dostaje się punkty , im więcej punktów tym większe prawdopodobieństwo że maluszek się dostanie a pytania sa typu : na ile godzi 5 czy 8, czy oboje rodzice pracują, czy przedszkoe jest w promieni 5 km od adresu zamieszkania, czy się jest samotnym rodzicem, czy ma grupę niepełnosprawności ( moje przedszkole jest integracyjne), czy rodzeństwo uczęszcza do przedszkola/szkoły itp,
nigdzie nie było pytania o wysokośc dochodu , ale też mnie irytuje jak ktoś wykorzystuje niuanse prawne i zbiera kasę która się nie nalezy, więc głowa do góry może nie będzie u Aws tak źle z przedszkolami
 
Do góry