reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2010

Cosya- będę wdzięczna :) biorę kilka ciuszkow bo wolę już na wyjście mieć. Na M lepiej nie liczyć bo przyniesie albo za duże,albo nie takie :)
Niuunia- potwierdzam z grupą krwi, musi być dokument a nie tylko wpis do karty.
 
reklama
no właśnie o to się czepiali ostatnio u mnie, że ksero mam i mówiłam swojej położnej to odpowiedziała, że do szpitala dostane orginał wszystkiego, bo póki co oni muszą mieć wszystko udokumentowane (wiadomo jak to w NFZ) ehhh. ale sądzę, że teraz nie robiliby problemu, bo na karcie z pobytu u nich mam grupę. A co z innymi wynikami? macie je w domu?

Kurcze jak całą ciąże nie piłam napojów gazowanych tak wczoraj kupiłam oranżadę - normalnie taki smak jak z mojej komunii he he. W dodatku butelka nie na kapsel tylko takie druciane zamykanie. Jadę sobie znów kupić. Ktoś chętny?:-p
 
Ostatnia edycja:
Inne wyniki...nie mam pojęcia gdzie są. W karcie ciąży mam powpisywane.Ostatnie również będą wpisane i mam nadzieje,że im to wystarczy.
 
Niuunia mi gin wszystkie wyniki oddaje a chodzę normalnie do publicznej przychodni. jak zrobię badanka to laboratorium oddaje wyniki do gina, on albo położna na wizycie wpisuje wszystko do tej dużej karty ciąży, mówi co i jak, a wszystkie świstki mam u siebie, z każdego badania krwi, moczu, tokso, HBs, cytologii itp. dziwne...ciekawe kiedy dostaniesz wyniki...w końcu nie znamy dnia i godziny, a potem może być problem jak pojedziemy do szpitala z gołą kartą ciąży :/

Polianna
ja też biorę swoje. niby są szpitalne, ale można przebrać w swoje bo i tak jest pełny rooming in. tylko po porodzie ubierają w szpitalne ale jak już maluch jest z mamą na sali to można przebrać w swoje. U mnie w każdej sali jest stanowisko do pielęgnacji, więc jak babeczki przychodzą kąpać dzieciaczki to wtedy po prostu podajesz swoje ciuszki, można nawet samemu ubrać jeżeli czujemy się na siłach. i dowiedziałam się żeby nie brać ręczników dla malucha, bo wycierają w pieluszki ze względów praktyczno-higienicznych.
 
Co do wyników to ja posiadam wszystkie bo u mnie dają podwójnie, jedne idą do lekarza a drugie mam dla siebie. A grupe krwi trzeba mieć oryginalną, ja dziś wlaśnie skserowałam bo w szpitalu zabierają a na pewno przyda się w przyszlości więc po co robić po raz kolejny badanie.
 
Bombusiu, fajnie, ze z maly po dzisiejszym badaniu ok. Tylko szkoda, ze maly nie fiknal koziolka. No ale jak sama napisalas. nie mozna miec wszystkiego, wazne by maly byl zdrowy. :)

Pajkaa, z tymi sinymi nosami to tez roznie bywa. Pare tygodni temu wracalam z wiosku meza do domu. Po drodze, jeszcze w wiosce mijalismy pare (kobieta i mezczyzna), po ktorych bylo widac, ze sa zniszczeni przez nadmiar alkoholu. To bylo juz jakos ok 20-21, sie sciemnialo. Nastepnego dnia, o 7 rano ta kobieta juz nie zyla... Splonela w domu, ktory stoi na przeciw domu rodzinnego meza. Najprawdopodobniej popili, przysneli i zaczelo sie jarac od papierosa niedogaszonego albo od swieczki, bo w domu pradu nie bylo. Facet ledwo zostal uratowany. Ponoc niezle sie poparzyl. Blizny bedzie miec do konca zycia. Takze co komu pisane. Ludzi nie znalam, ale tak to mna wstrzasnelo, ze przez caly dzien mialam skurcze brzucha. :(

Bogusia86, 3mam kciuki. :)


Fyzura dowcipna - ja obecnie strzyge wszystko a boki podgalam na zero. Calkiem na zero nie mobe byc, bo mnie szybciej infekcje lapia, odparzam sie (nawet w bawelnianej bieliznie) i nie lubie jak mi podwiewa. :p

A ja sie dzis dowiedzialam, ze od wczoraj zostalam ciocia (wczoraj urodzil sie syn mojemu kuzynowi). Chlop 3500g, 58 cm. :) Jutro wychodza do domu a tatus mnie juz na juro do siebie zaprasza w odwiedki... :/ (chyba po to, zeby kase malemu przyniesc). Co ciekawe wczoraj moja mama zostala po raz drugi w przeciagu niecalego miesiaca babcia chrzestna. ;) A moze za niecaly miesiac zostanie prawdziwa babcia, hehehe. ;P
 
Koralowa no to jejciu gratulacje:) faktycznie duuuuże dzieciątko:)

Co do tych wyników kobietki to jest tak, że grupa krwi zawsze musi być oryginalna, a wyniki mogą być podbite pieczątką w karcie ciąży przez lekarza prowadzącego:)

Wróciłam ze sklepu, kłuje w brioszce, brzuch się stawia, ale nic nie boli i na nic się nie zapowiada:) chodzę już jak słoń, bo nie wiem czy wy też tak macie uczucie jakby wam ktoś kości rozciągał w biodrach...

Lecę jeszcze do drugiego sklepu bo w tym nie dostałam już mięska mielonego, a zrobię łazanki:) z kapustką kiszoną i mięskiem:)
 
I zakupy zrobione, teraz tylko gotowanie mnie czeka na sobotę :-) i przygotowanie ogrodu na party ;-)
i kolejna rocznica ślubu będzie za nami :-):-):-)
 
reklama
Milusiu no własnie nie czuje zgagi dokładnie od tygodnia no moze czuje, ale nie jest ona aż tak bardzo denerwujaca i normalnie zasypiam wczesniej nie było nawet o tym mowy i przede wszystkim nie wraca mi juz treść żołądkowa pod gardło a to onzacza, ze brzuc jednak mi opadł, ja natomiast tego nie widze nadal mi się wydaje, ze jest wysoko.
Koralowa to prawda, ale wiesz dla mnie jest to niesprawiedliwe bo taki pijaczek sobie sam zqawinił a czym zawinił taki człowiek o którym pisała Bombusia??

co do wyników oryginału to przede wszystkim musi byc oryginał grupy krwi i u mnie w szpitalu jeszcze musze miec wyniki cytologii ostatniej i wymazu i ostatnie badania morfologii.
 
Do góry